قادر نمی بودم به آنها نقل بکنم هنرپیشه نقش شمر شده ام!


با دیگران به اشتراک بگذارید

نمی توانستم به آنها بگویم بازیگر نقش شمر شده ام!

محمد فیلی

بخشی از این گفت و گو را می خوانید:

چندین سالی از بازی شما در سریال تلوزیونی مختارنامه و نقش شمر می‌گذرد، برایمان از این نقش بگویید و این که چطور شد نقش شمر را بازی کردید؟

زمانی برای بازی در سریال تلوزیونی مختارنامه فراخوانم کردند، خیلی خوشحال شدم که قرار است با آقای میرباقری مشارکت دارم به فرزندانم هم نقل کردم که قرار است در مختارنامه بازی کنم اما هنوز مشخص نیست کدام نقش را. به دفتر تولید رفتم، آقای میرباقری تا مرا دید، ‌گفت: «شمر من آمد!». اول باورم نمی‌شد که این نقش را برای من درنظر گرفته‌اند. تا آن وقت هم نقشی جدی و منفی مثل شمر را بازی نکرده بودم اما کارگردان مختارنامه با بررسی همه جوانب نقش شمر را به من سفارش کرد و من با اکراه پذیرفتم!

اکراه به این دلیل که نقش شمر را قرار بود بازی کنید؟

بله! چون منفورترین شخصیتی است که از بچگی در ذهن من بوجود آمده بود. فرزند که بودم همراه والدینم به مهمانی عزاداری امام حسین(ع) می‌رفتم و چهره بسیار شقی و بدی از شمر دیده بودم و حالا بازی در همان نقش به خودم ارائه داده شده بود و مردد بودم چطور باید نقشی کاملا منفی را که هیچ روشنی و سفیدی در او وجود ندارد، بازی کنم. نقش را پذیرفتم اما حقیقت این است که نمی‌دانستم به بچه‌هایم چه نقل بکنیم! نمی‌توانستم به آنها نقل بکنیم بازیگر نقش شمر شده‌ام!‌ اولش کمی توضیح دادم تا تهیه شوند، نقل کردم بیشتر شخصیت‌های سریال تلوزیونی مختارنامه اشقیا هستند و یاران امام حسین(ع) در این سریال تلوزیونی کمتر دیده می‌شوند و تنها شخصیت مثبت سریال تلوزیونی که از اول تا آخر سریال تلوزیونی حضور دارد، مختار است. پس از گذشت دو، سه روزی به آنها نقل کردم که قرار است نقش شمر را بازی کنم! ‌از شنیدن این خبر اصلا خوشحال نشدند و تقریبا یک ماهی در خانه تحریم شدم! حتی یک لیوان آب هم دستم نمی‌دادند!

در این شرایط دلتان برای خودتان نمی‌سوخت که برای بازی در یک نقش این ‌همه باید سختی بکشید.

با خودم می‌گفتم شاید در انتخاب من برای بازی در نقش شمر، امام حسین(ع) هم نظر داشته و خود آقا خواسته که این نقش را بازی کنم وگرنه از میان این همه بازیگر چرا آقای میرباقری باید مرا برگزد؟ دو، سه هفته‌ای که از شروع تصویربرداری گذشت، به این نتیجه رسیدم باید برای نقش شمر سنگ تمام قرار بدهم و سیاهی و شقاوت او را به تمامی در بازی‌ام نمایان کنم. خیلی تلاش کردم بازی‌ام در عین حال که باورپذیر است، شبیه هنرپیشگان تعزیه نشود. معتقدم امام حسین(ع) به من یاری رساند تا شمر را آن‌گونه که در حقیقت بود، بازی کنم و مردمان مرا در این نقش بپذیرند. در وقت انتشار سریال تلوزیونی هر مکان می‌رفتم، می‌گفتند: شمر آمد!

این‌ جور مواقع احساس بدی به شما دست نمی‌داد؟

حس خوبی نداشتم اما از طرفی راضی بودم که آن‌قدر نقش را خوب بازی کرده‌ام که مردمان مرا به‌عنوان شمر قبول کرده‌اند!

حال و روز شما این روزها چطور است آیا هنوز برکت بازی در سریال تلوزیونی مختارنامه بر سفره شماست؟

زمانی بازی در نقش شمر به من پیشنهاد شد، نذر کردم و از امام حسین(ع) درخواستم که یاری رساند فرزندانم در تحصیل، کار و زندگی کامیاب شوند! خدا را شکر بچه‌هایم کامیاب و سالم هستند و من این را اجر بازی در نقش شمر می‌دانم. اجر که همیشه به معنای پول نیست.

می‌گویند خدا به مال حلال برکت می‌دهد. نظرتان درباره مال حلال سر سفره خانواده آوردن چیست؟

یکی از افتخارات زندگی‌ام این است که همیشه تلاش کرده‌ام لقمه حلال سر سفره خانواده‌ام گذاشته‌ام. اطمینان می دارم که ثمره این لقمه حلال موفقیت فرزندانم است. همه سعی‌ام را کرده‌ام تا نسل پس از من نسل خوبی باشد. معتقدم اگر دو عدد نان دارم باید بخشی از آن را به نیازمندان بدهم. اگر چنین کنم، خدا به مال و روزی‌ام برکت می‌دهد.

جام جم

— با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، يارى دهيد —

نگارش از : رامين ژ.

درباره بازیگران و چهره ها در بخش فرهنگی و هنری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

عافيت می‌طلبد خاطرم ار بگذارند
««« »»»
غمزه شوخش و آن طره طرار دگر

قادر نمی بودم به آنها نقل بکنم هنرپیشه نقش شمر شده ام!

TT / 76 — TP / 12%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال