کاهش ۱۲ درصدی ورودی زندان های زنجان با اعمال مجازات جایگزین


با دیگران به اشتراک بگذارید

کاهش ۱۲ درصدی ورودی زندان های زنجان با اعمال مجازات جایگزین

مدیرکل زندان‌های استان زنجان با اشاره به اینکه به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر ۱۹۸ نفر زندانی داریم، نقل کرد: با اعمال مجازات جایگزین ۱۲ درصد از ورودیهای زندانها کاهش کشف کرده است.

تصویر و عکس   کاهش ۱۲ درصدی ورودی زندان های زنجان با اعمال مجازات جایگزین

به گزارش سرزه به نقل از خبرگزاری تسنیم از زنجان، علاالدین کریمی ظهر امروز در نشست ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی با اشاره به اینکه اعمال مجازات جایگزین ۱۲ درصد از ورودیهای زندانها کاهش کشف کرده است، اظهار داشت: در حال حاضر به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت ۱۹۸ نفر زندانی مقیم در استان وجود دارد که نسبت به وضعیت کشوری خوب است.

وی با تاکید بر اینکه در سال گذشته با اجرای دستور صادره در بهره گیری از مجازاتهای جایگزین میزان ورودی زندانها با کاهش ۱۲ درصدی همراه بوده است، ابراز کرد: خوشبختانه بازداشتگاههای استان از استانداردهای ضروری برخوردار هستند.

مدیرکل زندان های استان زنجان به آثار و تبعات سوء زندانی شدن فرد بر خانواده و جامعه اشاره کرد و اضافه کرد: افزایش متارکه، ترک تحصیل فرزندان، افزایش گرایش آنها به ارتکاب جرم و غیره از جمله صدمات زندانی شدن فردی از خانواده است.

وی به نبود کارایی مجازات حبس در برخی از جرایم و ضرورت بهره گیری از مجازات جایگزین اشاره کرد و اضافه کرد: با اجرایی شدن دستورالعملها در زمینه مجازات جایگزین امیدواریم شاهد کاهش ورودی افراد به زندانها باشیم.

کریمی با اشاره به ضرورت انجام فرهنگسازیهای ضروری در زمینه اجرایی شدن مجازاتهای جایگزین اضافه کرد: متاسفانه مردمان تعلیق مجازات را ضعف سیستم قضایی تلقی می کنند.

وی با تاکید بر اینکه طبق بررسیهای انجام شده تجربه نمایان میکند در صورتی که آمار جمعیتی زندانها از ظرفیت اسمی آن بیشتر باشد تاثیر مجازات کمتر می توان، تصریح کرد: در شرایط عادی بازگشت مجدد زندانیان مواد مخدر، دزدی و عمومی بیش از ۳۰ درصد است.

مدیرکل زندان های استان زنجان با بیان اینکه طبق بررسی های انجام شده زندانیانی که تحت مراقبت بعد از خروج بودند بازگشت مجدد آنان به زندان کمتر از دو است، عنوان کرد: ایجاد اشتغال تاثیر زیادی در کاهش بازگشت مجدد زندانیان دارد.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر در حدود دو برابر ظرفیت استاندارد اسمی زندانها، زندانی داریم، خاطرنشان کرد: هر ساله هزینه سنگینی صرف نگهداری از این زندانیان می توان.

کریمی با اشاره به اینکه در تامین بهداشت و درمان زندانها با معضل مواجه هستیم، ابراز کرد: در حال حاضر بیش از ۷۰ درصد ورودیهای زندانها مربوط به مواد مخدر است.

****************************

تهیه شده توسط: بهرام ت.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ياران همنشين همه از هم جدا شدند
««« »»»
ماييم و آستانه دولت پناه تو

کاهش ۱۲ درصدی ورودی زندان های زنجان با اعمال مجازات جایگزین

TT / 47 — TP / 12%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال