معرفی نمایندگان کشورها در اسکار (۱۸ عکس)


با دیگران به اشتراک بگذارید

معرفی نمایندگان کشورها در اسکار

فیلم‌های خارجی زبانی که در اسکار امسال حضور دارند، اعلام شد.

عکس شماره ۱ ⇩

عکس  معرفی نمایندگان کشورها در اسکار

به گزارش سرزه به نقل از خبرگزاری تسنیم، کشورمان در این دوره فیلمی را برای اسکار فرستاد که بیش از همه شانس نامزدی و احتمالا بردن جایزه را دارد اما همه کشورها چنین تصمیمی نگرفته اند. خیلی از کشورهای جهان از فرصت نمایش فیلم هایشان در آمریکای شمالی به بهانه حضور درلیست بخش خارجی زبان اسکار بهره گرفته اند و تصویر جدیدی از کشورشان به دنیا شناسانده اند. برخی سراغ مشاهیر ملی و مذهبیشان رفته اند و بعضی ها هم کپی های دست چندم فیلم های کشورهای صاحب سبک را به اسکار فرستاده اند. در میان آثار امسال قادر هستیم مستند و حتی کار خردسال هم یابیم. به همین عالیت نگاهی به اصلیترین حاضران فهرست فیلم های خارجی زبان اسکار امسال انداخته ایم.

افغانستان: رفتن

عکس شماره ۲ ⇩عکس  معرفی نمایندگان کشورها در اسکار

نگارنده و کارگردان: نوید محمودی
زبان: فارسی
ژانر: درام رومانتیک
سابقه کشور در دوره های قبل: ۱۰ حضور- بدون نامزدی
هنرپیشگان: بهرنگ علوی، نازنین بیاتی، شمس لنگرودی و…

خلاصه داستان: این فیلم داستان دو جوان افغانستانی است که عاشق هم شده اند. فرشته به همراه پدر و مادرش می خواهد به کشورمان مهاجرت کند و همین باعث می شود تا نبی هم بر آن بشود به کشورمان فرا برسد. اما به صورت غیر قانونی.

سایه روشن: این دومین بار است که فیلم برادران محمودی به عنوان نماینده افغانستان در اسکار برگزیده میشود. پیش از این فیلم «چندین متر مکعب عشق» هم تبدیل به نماینده کشور همسایه مان برای رقابت در اسکار شده بود. هنرپیشگان فیلم «رفتن» ایرانی و افغانستانی هستند و زبان فیلم هم فارسی است. «رفتن» همین طور یکی از سه فیلمی است که امسال به زبان فارسی ساخته شده و به فرهنگستان علوم و هنرهای فیلمسازی کشور آمریکا ارسال شده است.

بوسنی: مرگ در سارایوو

عکس شماره ۳ ⇩عکس  معرفی نمایندگان کشورها در اسکار

نگارنده و کارگردان: دنیس تانوویچ
زبان: بوسنیایی، فرانسوی
ژانر: درام
سابقه کشور در دوره های قبل: ۱۵ حضور- ۱ جایزه اسکار
هنرپیشگان: سنژانا مارکوویچ، عزالدین بجروویچ، محمد هادژوویچ و…

خلاصه داستان: به عالیت سالگرد مرگ آرشیدوک فرانز فردیناند و آغاز جنگ دنیاای، هتل اروپا در سارایوو میزبان مراسم اهمیتی می داری است. مدیر این هتل اما منتظر یک مهمان مهم فرانسوی به نام ژاک است و کارکنان آشپزخانه هم بر آن شده اند از حضور خبرنگاران و عکاسان بهره گیرند و به دلیل پرداخت نشدن حقوقشان دست به اعتصاب بزنند. از تلویزیون هم فرا رسیده اند تا در پشت بام هتل برنامه ای ضبط کنند.

سایه روشن: دنیس تانوویچ یکی از اصلیترین و شناخته شده ترین سینماگران بسنی در سطح جهان است. کارگردانی که سال ۲۰۰۱ کامیاب شد به دلیل فیلم «سرزمین بی طرف» اسکار خوب ترین فیلم خارجی زبان را به خودش اختصاص دهد امسال با «مرگ در سارایوو» به اسکار آمده. پیش از این فیلم «مرگ در سارایوو» کامیاب به دریافت جایزه FIPRESCI و جایزه خرس نقره ای مخصوص هیئت ژوری از جشنواره بین المللی فیلم برلین شده است. این فیلم که نامزد خرس طلایی خوب ترین فیلم جشنواره خرس نشان هم بوده، نامزدی جایزه خوب ترین فیلم بین المللی جشنواره فیلم اروشلیم رژیم صهیونیستی را هم در کارنامه اش دارد.

کانادا: این فقط پایان دنیا است

عکس شماره ۴ ⇩عکس  معرفی نمایندگان کشورها در اسکار

نگارنده و کارگردان: زاویه دولان
زبان: فرانسوی
ژانر: درام
سابقه کشور در دوره های قبل: ۴۱ حضور- ۶ نامزدی- ۱ جایزه اسکار
هنرپیشگان: ناتالی بای، وینسنت کسل، ماریون کوتیار، لیا سیدو، گاسپار اولیه و…

خلاصه داستان: لویی نگارنده ایست که پس از ۱۲ سال به خانه بر می گردد تا خبر مرگ قریب الوقوعش را به خانواده اش بدهد. خبری که با شک و تردید هایی همراه است.

سایه روشن: یکی از فیلم های پر حاشیه فستیوال فیلم کن فرانسه امسال ساخته جدید زاویه دولان است. فیلمی که توسط منتقدان به شدت مورد انتقاد واقع شد و مخاطبان هم در سینما آن را هو کردند اما در روز پایانی جایزه بزرگ هیئت ژوری را به خودش اختصاص داد. خیلی ها معتقدند فیلم جدید دولان فقط به دلیل محتوای همجنس بازانه اش مورد دقت دار قرار گرفت. باید دید می تواند با همین نگاه نامزدی در اسکار را هم آزماید یا خیر.

شیلی: نرودا

عکس شماره ۵ ⇩عکس  معرفی نمایندگان کشورها در اسکار

کارگردان: پابلو لارین
نگارنده: گیرمو کالدرون
زبان: اسپانیایی
ژانر: درام شرححال
سابقه کشور در دوره های قبل: ۲۰ حضور- ۱ نامزدی
هنرپیشگان: گایل گارسیا برنال، مرسدس موران و…

خلاصه داستان: این فیلم حول محور زندگی پابلو نرودا شاعر مشهور شیلیایی می چرخد. هنرمندی که نوبل او تحت تاثیر پیوستنش به حزب کمونیزم قرار گرفت.

سایه روشن: پابلو لارین امسال با دو فیلم شرححال ای یا شرححال در فصل جوایز حاضر شده. فیلم اولش همین «نرودا» است و اثر دومش هم «جکی» است که به زندگی ژاکلین کندی توجه میکند. در آن فیلم نقش ژاکلین کندی را ناتالی پورتمن ایفا می کند و از الان یکی از شانس های اصلی اسکار خوب ترین بازیگر زن ارزیابی شده. جالب است آگاهی بدارید آماده کننده فیلم دوم دارن آرانوفسکی است. گفتنی است نرودا نامزد جایزه اصلی فستیوالهای فیلم شیکاگو، لندن و مونیخ هم شده است.

چین: ژوان زانگ

عکس شماره ۶ ⇩عکس  معرفی نمایندگان کشورها در اسکار

کارگردان: هو جیانکی
نگارنده: زو چینگ ژی
زبان: ماندارین
ژانر: درام شرححال
سابقه کشور در دوره های قبل: ۲۹ حضور- ۲ نامزدی
هنرپیشگان: هوانگ ژیائو مینگ، کنت تونگ، تان کای و…

خلاصه داستان: در وقت دودمان تنگ، در قرن هفتم، ژوان زانگ، راهب بودایی چینی، مسافرتی ۱۷ ساله را به سراسر چین و هندوستان آغاز می کند.

سایه روشن: چینی ها یک فیلم فاخر تاریخی برای اسکار فرستاده اند که در رابطه با راهب بودایی و گردشگر سرشناس کشورشان، ژوان زانگ است. برای این اثر ، چیزی حدود ۳۳ میلیون یوآن هزینه شده تا عکس و تصویری که از چین به دنیا به تصویر کشیده میشود بر اساس فرهنگ غنی شرقیشان باشد.

فرانسه: او

عکس شماره ۷ ⇩عکس  معرفی نمایندگان کشورها در اسکار

کارگردان: پل ورهوفن
نگارنده: دیوید برایک
زبان: فرانسوی
ژانر: درام، تریلر
سابقه کشور در دوره های قبل: ۶۳ حضور- ۲۸ نامزدی- ۹ جایزه اسکار- ۳ جایزه افتخاری
هنرپیشگان: ایزابل هوپر، کریستین برکل، چارلز برلینگ و…

خلاصه داستان: میشل لوبلان یک تاجر کامیاب زن است که در خانه اش مورد تعدی قرار می گیرد.

سایه روشن: «او» از بین یک فهرست چهار فیلمه توسط فرانسه برگزیده شده است. «سزان و من»، «فرانتز» و «بی گناهان» دیگر فیلم های این فهرست بودند. «او» که نامزد نخل طلای فستیوال فیلم کن فرانسه امسال هم بود یکی از پر حاشیه ترین فیلم های فستیوال هم به حساب می اید. این اثر به علاوه «به فروش رساننده» فرهادی و یکی دو فیلم دیگر به موضوع تجاوز توجه میکردند که باعث شد برخی منتقدان مطالبی در رابطه با کثرت فیلم های نمایان کننده این موضوع در کن انتشار دهند. گفتنی است آخرین باری که نماینده فرانسه کامیاب به دریافت جایزه خوب ترین فیلم خارجی زبان شده به سال ۱۹۹۳ بر می گردد.

آلمان: تونی اردمن

عکس شماره ۸ ⇩عکس  معرفی نمایندگان کشورها در اسکار

نگارنده و کارگردان: مارن آده
زبان: آلمانی
ژانر: طنز، درام
سابقه کشور در دوره های قبل: از بعد فرو ریزش دیوار برلین: ۲۵ حضور- ۷ نامزدی- ۲ جایزه اسکار
هنرپیشگان: پیتر سیمونیشک، ساندرا هولر، مایکل وینتنبورن و…

خلاصه داستان: یک پدر که در تلاش است تا رابطه اش را با دختر بزرگسالش بهبود ببخشد.

سایه روشن: «تونی اردمن» یکی از اصلیترین فیلم های فستیوال فیلم کن فرانسه بود که منتقدان آن را پسندیدند اما هیئت داوران آن را نپسندید. فیلمی که در نهایت جایزه FIPRESCI فستیوال فیلم کن فرانسه را به خودش اختصاص داد اما دستش از جوایز اصلیترین جشنواره کوتاه ماند.

کشورمان: به فروش رساننده

عکس شماره ۹ ⇩عکس  معرفی نمایندگان کشورها در اسکار

نگارنده و کارگردان: جناب آقای اصغر فرهادی
زبان: فارسی
ژانر: درام
سابقه کشور در دوره های قبل: ۲۱ حضور- ۱ نامزدی- ۱ جایزه اسکار
هنرپیشگان: شهاب حسینی، سرکار خانم ترانه علیدوستی، بابک کریمی، مینا ساداتی و…

خلاصه داستان: خانمی در خانه اش مورد تعدی قرار می گیرد و همسرش به دنبال کسی است که چنین بلایی را بر سر همسرش آورده است.

سایه روشن: ساخته جدید فرهادی دیرتر از همه فیلم های بخش مسابقه فستیوال فیلم کن فرانسه وارد لیست فستیوال ۲۰۱۶ شد. این اثر قادر بود جوایز خوب ترین بازیگر مرد و خوب ترین فیلمنامه را به خودش اختصاص دهد و یکی از پر افتخار ترین فیلم های ارسالی برای فرهنگستان در فستیوالهای خارجی است. انتخاب «به فروش رساننده» در کشورمان سر و صدای زیادی را از طرف موافقان و مخالفانش بلند کرد. موافقان از شانس جایزه این فیلم نقل میکردند و مخالفان از عکس و تصویری که از کشورمان به دنیا نمایان میکند.

ایتالیا: آتش در دریا

عکس شماره ۱۰ ⇩عکس  معرفی نمایندگان کشورها در اسکار

نگارنده و کارگردان: جیانفرانکو روسی
زبان: ایتالیایی
ژانر: مستند
سابقه کشور در دوره های قبل: ۶۲ حضور- ۱۷ نامزدی- ۱۱ جایزه اسکار- ۳ جایزه افتخاری

خلاصه داستان: این فیلم مستندی در رابطه با بحران پناهجویان در اروپا است.

سایه روشن: ایتالیا رکورددار جوایز خوب ترین فیلم خارجی زبان است. این کشور امسال در اقدامی جالب توجه یک مستند را برای اسکار خارجی زبان ارسال کرده است. مستندی در رابطه با بحران پناهجویان که البته منتقدان فستیوالهای اروپایی هم آن را بسیار پسندیده اند. این فیلم جایزه خرس طلایی جشنواره فیلم برلین امسال را برده و می تواند یکی از شانس های اصلی کسب جوایز پایان سال باشد.

رژیم صهیونیستی: طوفان شن

عکس شماره ۱۱ ⇩عکس  معرفی نمایندگان کشورها در اسکار

نگارنده و کارگردان: الیت زکسر
زبان: عربی
ژانر: درام
سابقه در دوره های قبل: ۴۸ حضور- ۱۰ نامزدی
هنرپیشگان: لمیس عمار، روبا بلال و…

خلاصه داستان: زن صحرانشینی به نام جلیله در جنوب سرزمین های رژیم صهیونیستی آماده میزبانی جشن عروسی دوم همسرش می شود. از سوی دیگر متوجه ارتباط غیر اخلاقی فرزندش، لیلا و فوت شدی به نام انور می شود. جلیله معتقد است سنت ها را نمی شود به آسانی شکست. حتی اگر دل خوشی از آنها نداشته باشی. اما لیلا معتقد است هیچ محدودیتی وجود ندارد.

سایه روشن: رژیم صهیونیستی هر ساله فیلمی را برای فرهنگستان ارسال می کند که برنده جایزه اوفیر شده باشد. سال گذشته فیلم فارسی زبان «بابا جون» قادر بود جایزه را به خودش اختصاص دهد و اتوماتیک وار به اسکار برسد و امسال «طوفان شن». این فیلم کارگردان یا بازیگر مطرحی ندارد و حدس زده نمیشود که بتواند رژیم صهیونیستی را به جایزه ای برساند. اما اسکار همیشه روی موج پیش بینی ها حرکت نمی کند. خصوصا این که به چشم مییاید این اثر موضوعات ضد اسلامی قابل توجهی هم داشته باشد.

فلسطین: بت

عکس شماره ۱۲ ⇩عکس  معرفی نمایندگان کشورها در اسکار

نگارنده و کارگردان: هانی ابواسعد
زبان: عربی
ژانر: درام شرححال
سابقه کشور در دوره های قبل: ۸ حضور- ۲ نامزدی
هنرپیشگان: توفیق برهم، احمد الرخ، محمد عساف و…

خلاصه داستان: این فیلم بر اساس زندگی محمد عساف است. جوانی که از یک اردوگاه پناهجویی در غزه به مسابقات «عرب آیدل» می رود و جایزه اصلی را به خودش اختصاص می دهد.

سایه روشن: این فیلم که نامزد دو جایزه از جشنواره بین المللی فیلم روتردام شده سال گذشته جایزه یونسکوی جوایز فیلم آسیا پاسیفیک را هم به خودش اختصاص داد. ابو اسعد که یکی از شناخته شده ترین فیلمسازان جهان عرب تلقی میشود تاکنون با فیلم های گوناگونش به اسکار رفته. جالب است آگاهی بدارید که پیش از این ابو اسعد دوبار با فیلم های «عمر» و «اینک بهشت» توسط فلسطین به اسکار شناسانده شده که هر دو بار تا جمع ۵ نامزد نهایی هم پیش رفته است. این سومین حضور ابو اسعد در فهرست فیلم های خارجی زبان تلقی میشود.

روسیه: پارادایس

عکس شماره ۱۳ ⇩عکس  معرفی نمایندگان کشورها در اسکار

کارگردان: آندری کانچالوفسکی
نگارنده: النا کیسلوا، آندری کانچالوفسکی
زبان: روسی
ژانر: درام
سابقه کشور در دوره های قبل: ۲۳ حضور- ۵ نامزدی- ۱ جایزه اسکار
هنرپیشگان: یولیا ویسوتسکایا، کریستین کلاس، پیتر کرث و…

خلاصه داستان: داستان فیلم در دوره جنگ دنیاای پیش مییاید و تقابل اتفاقی سه نفر را در این مقطع روایت می کند. یکی از اعضای مقاومت فرانسه، یک افسر عالی رتبه است اس نازی و یک اشراف زاده مهاجر روسی.

سایه روشن: این فیلم که به «ری» هم شهرت دارد در جشنواره بین المللی فیلم ونیز نامزد جایزه شیر طلایی خوب ترین فیلم بود و قادر بود جایزه خوب ترین کارگردانی را هم به خودش اختصاص دهد.

بریتانیا: زیر سایه

عکس شماره ۱۴ ⇩عکس  معرفی نمایندگان کشورها در اسکار

نگارنده و کارگردان: بابک انوری
زبان: فارسی
ژانر: وحشت
سابقه کشور در دوره های قبل: ۱۳ حضور- ۲ نامزدی
هنرپیشگان: نرگس رشیدی، بابی نادری، آرش مرندی و…

خلاصه داستان: «زیر سایه» در رابطه با زندگی یک مادر و دختر در کشورمان وقت پاسداری مقدس است که در غیاب پدر خانواده -که دکتر جبهه است- در آپارتمانی میزیند. روزی موشکی به ساختمان محل زندگی این مادر و دختر اصابت می کند که عمل نمی کند اما از همان روز دختر با معضلات شدید روحی دست به گریبان می شود. با مشورت همسایه ها به این نتیجه می رسند که این موشک اجنه را به ساختمان آورده و آنها کم کم روح دختر را تسخیر می کنند. اوج داستان «زیر سایه» مکانی است که همه اهالی، ساختمان را ترک می کنند و فقط مادر و دختر باقی می مانند.

سایه روشن: از آنجایی که زبان انگلیسی، زبان مجلسی بریتانیایی ها تلقی میشود، عملا هیچ فیلمی از سینمای بدنه این جزیره اروپایی قادر نیست در رقابت های خارجی زبان اسکار شرکت کند. بنابراین بریتانیایی ها لزوما هر ساله در رقابت اسکار خارجی زبان شرکت نمی کنند. هر وقت هم قصد شرکت داشته باشند، فیلمی را می فرستند که بودجه اش را داده اند اما زبانش انگلیسی نیست. در دوره های گذشته آنها فیلم هایی به زبان های ولزی، فیلیپینی، ترکی، اسپانیایی، فرانسوی و حتی روسی را به اسکار فرستاده بودند و امسال قرعه به نام زبان فارسی افتاده است. جالب است آگاهی بدارید که قطر و اردن هم در تهیه «زیر سایه» به بریتانیا یاری رسانده اند و انتشار این فیلم هم با کمپانی مشهور نتفلیکس خواهد بود. این نخستین فیلم بلند بابک انوری است. این کارگردان ایرانی الاصل سال ۲۰۱۱ به دلیل فیلم «دو با دو» کامیاب به نامزدی در بخش خوب ترین فیلم کوتاه بفتا شده بود.

کشور ترکیه: سرمای قلندر

عکس شماره ۱۵ ⇩عکس  معرفی نمایندگان کشورها در اسکار

نگارنده و کارگردان: مصطفی کارا
زبان: ترکی
ژانر: درام
سابقه کشور در دوره های قبل: ۲۲ حضور
هنرپیشگان: حیدر سیسمن، نوری یسیلاراز، حنیفه کارا و…

خلاصه داستان: اصلیت و خانواده اش در روستایی دور از شهر و مدرنیته میزیند و این فیلم داستان زندگی آنها است.

سایه روشن: با وجود این که سینمای کشور ترکیه همیشه مورد توجه فستیوالهای غربی بوده اما اسکار چندان محصولات این کشور را مورد توجه نگذاشته است. ترک ها در سینمای اروپا به افتخارات زیادی، از جمله نخل طلای فستیوال فیلم کن فرانسه رسیده اند اما در رقابت فیلم های خارجی زبان اسکار فقط یک بار به لیست نامزدهای اولیه راه یافته اند. زمانی نماینده شان «سه میمون» نوری بیلگه جیلان بود. بیلگه جیلان که به نوعی معروفترین فیلمساز کشور ترکیه به شمار مییاید تا کنون با چهار فیلم «استراحت کن زمستانی»، «روزی دورانی در آناتولی»، «سه میمون» و «فاصله» در رقابت اسکار خارجی زبان شرکت کرده و رکورددار نمایندگی کشور ترکیه در این بخش تلقی میشود.

سوییس: زندگی مانند کروگت (کدو سبز)

عکس شماره ۱۶ ⇩عکس  معرفی نمایندگان کشورها در اسکار

کارگردان: کلود برس
نگارنده: سلین سیامارا، کلود برس، ژرمانو زولو، مورگان ناوارو
زبان: فرانسوی
ژانر: انیمیشن
سابقه کشور در دوره های قبل: ۴۳ حضور- ۳ نامزدی- ۲ جایزه اسکار
صداپیشگان: گاسپار شلتر، سیکستین مورات، رائول ریبرا و…

خلاصه داستان: این فیلم داستان فرزند فرزندی ۹ ساله ملقب به کروگت (کدو سبز) است که با مرگ مادرش مجبور می شود به یک یتیم خانه برود. در ابتدا اوضاع خیلی سخت است اما با کمک یک پلیس به اسم ریموند و دوستان جدیدی که پیدا کرده، کروگت به تعریف جدیدی از اعتماد، عشق قرار می داری و خانواده می رسد.

سایه روشن: اگرچه اولین بار نیست که کشوری انیمیشن به رقابت های اسکار می فرستد اما تا کنون خیلی سابقه نداشته که یک انیمیشن خردسال به اسکار فرا برسد. اسرائیلی ها قبلا «والتس با بشیر» و فرانسوی ها «پرسپولیس» را به عنوان نماینده اسکار معرفی کرده بودند اما هر دو اثر جزو کارهای سیاسی و بزرگسال تلقی میشوند. شاید فقط کشوری مثل سوییس حاضر می شد که یک کار خردسال را به عنوان نماینده به اسکار بفرستد. این فیلم را اما دست کم نگیرید. «زندگی به عنوان کروگت» برنده دو جایزه اصلی جشنواره انسی (اصلیترین جشنواره انیمیشن جهان در فرانسه) شود و از جشنواره زوریخ، سن سباستین و ملبورن هم جوایزی را به خودش اختصاص داده. این فیلم همین طور نامزد دوربین طلایی فستیوال فیلم کن فرانسه امسال هم بوده است.

اسپانیا: جولیتا

عکس شماره ۱۷ ⇩عکس  معرفی نمایندگان کشورها در اسکار

نگارنده و کارگردان: پدرو آلمادوار
زبان: اسپانیایی
ژانر: درام رومانتیک
سابقه کشور در دوره های قبل: ۵۸ حضور- ۱۵ نامزدی- ۴ جایزه اسکار
هنرپیشگان: اما سوارز، آدرینا اوگارته، روزی دی پالما و…

خلاصه داستان: جولیتا به همراه نامزدش قصد سفر به پرتغال را دارد اما با گرفتن خبری از فرزندش سفر را لغو می کند.

سایه روشن: بعید است انتقادگری باشد که این اثر را جزو شاهکارهای آلمادوار ارزیابی کند. این فیلم نامزد نخل طلای فستیوال فیلم کن فرانسه امسال بود اما به جز آن هیچ حضور بین المللی خاصی نداشت و به جز چندین جایزه دست چندم، جایزه خاصی را هم نبرده است. یک فیلم متداولی متداولی که خیلی بعید است به آسانی بتواند نامزدی در اسکار را آزماید. شاید فقط با یک شگفتی بزرگ.

دیگران:

کشور پاکستان امسال فیلم «ماه فوت شو» را به اسکار فرستاده که احتمالا با استاندارد های این کشور یک اثر فاخر ملی در رابطه با شاعر مشهور اردو زبان فوت شو تقی فوت شو تلقی میشود.
فیلیپین «ما روزا» را به عنوان نماینده اش به اسکار فرستاده که جایزه خوب ترین بازیگر زن فستیوال فیلم کن فرانسه امسال را برده است.

مکزیک چهارمین فیلم بلند جوناس کوارون، فرزند آلفونسو کوراون را به فرهنگستان داده.

نیوزیلند در اقدامی عجیب با یک مستند در رابطه با آرشیو افغانستان در وقت طالبان به اسکار امسال آمده و عراق هم «ال کلاسیکو» را به عنوان نماینده خودش معرفی کرده که پیش از این در جشنواره بین الملل فجر خودمان هم به تصویر کشیده شده بود.

اردن با «3000 شب» داستان زن و شوهری را روایت می کند که می خواهند برای ادامه زندگی از کرانه باختری به کانادا مهاجرت کنند اما پلیس رژیم صهیونیستی زن را بازداشت می کند و همه آرزوها در هم می شکند.

«بازجویی» و «شوالیه» هم نمایندگان هند و یونان هستند. لهستان، «پس دید»، آخرین ساخته آندره وایدا را به اسکار فرستاده. فیلمسازی که امروز خبر فوتش رسانه ای شد در ۹۰ سالگی اثری در رابطه با ولادیسلاو استزیمنسکی ساخته است.

مصر فیلمی با نام «کلش» را در رابطه با اتفاقات سال ۲۰۱۳ این کشور برای اعضای فرهنگستان ارسال کرده و آرژانتین هم با یک فیلم طنز، درام به نام «شهروند برجسته» به اسکار آمده. اتریش فیلمی از زندگی اشتفان تسوایک را به عنوان نماینده برگزیده. «آردن ها» هم نماینده بلژیک است.

اما در میان کشورهای شرق آسیا بد نیست نگاهی به نماینده های کشور ژاپن و کره جنوبی هم داشته باشیم. کشور ژاپن فیلم «زندگی با مادر» را به اسکار فرستاده. اثری که قصه اش در وقت جنگ دوم دنیاای رخ می دهد. هر چندین به نظر بعید است که آمریکایی ها چنین فیلمی را مد نظر گذارند چون با توجه به اطلاعات انتشار داده شده از آن داستان در رابطه با مظلومیت مادری است که فرزند خودش را در بمباران ناکازاکی که توسط آمریکایی ها انجام شد از دست داده است. این فیلم که به شدت نظر فرهنگستان کشور ژاپن را به خودش جلب کرده در هیچ یک از فستیوالهای معتبر اروپا و کشور آمریکا حتی شرکت هم داده نشده، چه رسد به کسب جایزه.

عکس شماره ۱۸ ⇩عکس  معرفی نمایندگان کشورها در اسکار

کره جنوبی هم با «عصر سایه ها» به اسکار می آید. فیلمی که در دهه ۲۰ می گذرد و داستان یک گروه مقاومت را تعریف می کند که قصد دارند با انتقال محموله ای انفجاری، دارایی های کشور ژاپن در سئول را منفجر کنند.

مورد جالب توجه این است که فیلم «من دنیل بلیک» ساخته کن لوچ که امسال کامیاب به بردن نخل طلای فستیوال فیلم کن فرانسه شد، قادر نیست در بخش فیلم های خارجی زبان شرکت کند. چرا که به زبان انگلیسی ساخته شده است. همین موضوع شانس فیلم هایی مثل «به فروش رساننده» را برای نامزدی در اسکار بالاتر می آورد.

—-انتهاي مطلب—-

تهیه کننده : مرواريد ض.

فرهنگی هنری در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

حافظ ار ميل به ابروی تو دارد شايد
««« »»»
جای در گوشه محراب کنند اهل کلام

معرفی نمایندگان کشورها در اسکار (۱۸ عکس)

TT / 408 — TP / 12%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال