الاخبار: جنایت صنعا، حتی حامیان عربستان را هم شرمنده کرد


با دیگران به اشتراک بگذارید

الاخبار: جنایت صنعا، حتی حامیان عربستان را هم شرمنده کرد

خبرگزاری فارس: الاخبار: جنایت صنعا، حتی حامیان عربستان را هم شرمسار کرد

روزنامه الاخبار در گزارشی به بررسی واکنش‌های حامیان عربستان به جنایت این کشور در صنعا توجه کرده و اعلام کرد که این جنایت حامیان ریاض را هم شرمسار کرد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، جنایت اخیر عربستان در یمن و نشانه گرفتن غیرنظامیان حامیان این کشور را نیز شرمسار کرد.

روزنامه الاخبار نگاشت «تجمع یمن برای اصلاح» (شاخه اخوان المسلمین در یمن، متحد عربستان) با صدور بیانیه ای این حادثه را جنایت توصیف کرد و خواستار تحقیق و بررسی سه سوته برای معرفی عاملان آن و مجازات آنها شد.

گرچه اخوان المسلمین یمن موضع جدی در برابر عربستان نگرفته اما «توکل کرمان» فعال یمنی که از حامیان عبدربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی یمن و از اخوان المسلمین این کشور به حساب مییاید موضع واضح تری در قبال جنایت صنعا گرفت.

کرمان نقل کرد از جنایتی که ائتلاف عربستان مرتکب شده دچار ناامیدی شده و آن را جنایتی علیه بشریت توصیف کرد.

از سوی دیگر «عصام القیسی» فعال سیاسی نزدیک به جبهه اصلاح با تهدید مقامات عربستان نقل کرد: اگر یک مسئول عربستانی سریعا فرا نرسد و این جنایت و جنایت های مشابه آن را محکوم نکند همه ما باید از عربستان برائت بجوییم.

«شیخ حسین بن عبدالله الاحمر» مشاور پیشین هادی نیز با نقد از این حمله نقل کرد نشانه گرفتن بی گناهان با هر بهانه ای محکوم است و اضافه کرد: آنچه رخ داده با همه آرمان های حقوق بشری در تضاد است.

«عبدالملک المخلافی» وزیر خارجه رئیس جمهور مستعفی یمن هم در توئیتر خود نگاشت «جنایت رخ داده در صنعا محکوم است مانند همه جنایت هایی که منجر به کشته شدن غیرنظامیان در یمن می شود، راهکار قرار می داری برای پایان دادن به رنج جنگ، صلح است.»

«علی البخیتی» عضو پیشین شورای سیاسی انصارالله یمن نیز حمله عربستان به صنعا را اقدامی پست و جنایت جنگی توصیف کرد که ارتکاب آن فقط از یک بزدل بر فرا میرسد.

در جنوب یمن نیز برخی نویسندگان و فعالان سیاسی به این جنایت واکنش نمایان کردند و یک فعال یمنی نگاشت: به دور از دوگانه حامیان هادی و حامیان انصار الله و کنگره مردمی؛ حادثه صنعا را فقط می شود به عنوان یک درد بزرگ توصیف کرد.

یک فعال دیگر جنوبی نقل کرد مجالس عروسی، عزا، مدارس و … به هیچ وجه نباید هدف اقدام ارتشی قرار بگیرند.

روز شنبه عربستان چهار بار صنعا را هدف حملات موشکی خود قرار داد؛ دو حمله تالار برگزاری مهمانیهای صنعا را هدف قرار داد که طی آن دست کم ۹۰۰ نفر کشته و جراحتی شدند.

شماری از شخصیت های بلندپایه ارتشی و سیاسی یمن نیز در این حادثه جان باختند.

_____________________

تهیه و تدوین: ايراندخت د.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

خنده جام می و زلف گره گير نگار
««« »»»
ای بسا توبه که چون توبه حافظ بشکست

الاخبار: جنایت صنعا، حتی حامیان عربستان را هم شرمنده کرد

TT / 57 — TP / 13%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات