http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

لابی ملکه انگلیس با استرالیا برای ریاست فرزندش بر کشورهای مشترک المنافع

لابی ملکه انگلیس با استرالیا برای ریاست فرزندش بر کشورهای مشترک المنافع

با دیگران به اشتراک بگذارید

لابی ملکه انگلیس با استرالیا برای ریاست فرزندش بر کشورهای مشترک المنافع

خبرگزاری فارس: لابی ملکه انگلیس با استرالیا برای ریاست بچه اش بر کشورهای مشترک المنافع

یک روزنامه انگلیسی نگاشت ملکه این کشور در سال ۲۰۱۳ با دولت زمان استرالیا لابی کرد تا فرمانروایی بر کشورهای مشترک المنافع را که لزوما حق بچه اش نیست، برای وی به ارث قرار بدهد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، روزنامه انگلیسی تایمز در گزارشی افشا کرد ملکه الیزابت برای به ارث قرار دادن فرمانروایی کشورهای مشترک المنافع در سال ۲۰۱۳ با دولت استرالیا لابی کرده است.

روزنامه استرالین به نقل از تایمز نگاشت، سال ۲۰۱۳ میلادی بالاترین مشاور ملکه برای ماموریتی مخصوص به شهر آدلاید در جنوب شرق استرالیا مسافرت کرد.

در سال ۲۰۱۳ جولیا گیلارد نخست وزیر استرالیا بود و فرستاده مخصوص ملکه قصد داشت گیلارد را قانع کند که شاهزاده چارلز، فرزند ارشد ملکه جانشین وی برای ریاست بر ۵۳ کشور مشترک المنافع باشد.

پرنس چارلز شاهزاده ولز، ولیعهد ملکه برای پادشاهی بر بریتانیا و ایرلند شمالی است و در صورت مرگ یا کناره‌گیری الیزابت دوم گزینه اول جانشینی خواهد بود اما وی لزوما پس از مادرش فرمانروای کشورهای مشترک المنافع نیست.

زن گیلارد هفته گذشته در سخنرانی در دانشگاه کینگ لندن درباره ملاقات سرّی خود با فرستاده ملکه انلگیس نقل کرد و اضافه کرد این ملاقات به بیانیه‌ای منتهی شد که درباره وظایف مربوط به فرمانروای کشورهای مشترک المنافع است.

از سوی دیگر پروفسور فیلیپ مورفی دبیر کانون مطالعات کشورهای مشترک المنافع نقل کرد سخنان گیلارد کاملا محتاطانه بود و اضافه کرد که وی فکر می‌کند قصر باکینگهام در تلاش است همه چیز را به سویی پیش ببرد تا چارلز جانشین مادرش برای کشورهای مشترک المنافع شود.

این پروفسور انگلیس در ادامه تاکید کرد امکان نمی دارد که برای جانشینی فرمانروای کشورهای مشترک المنافع قانونی به ثبت رسانده شود اما تمام آنچه قصر باکینگهام در تلاش است آگاهی دار دست کشف کند ایجاد این استثناست تا چارلز جانشین ملکه برای ریاست بر کشورهای مشترک المنافع باشد.

کشورهای مشترک‌المنافع چیست و چه کسی فرمانروای بعدی آن می‌شود؟

کشورهای مشترک المنافع مجموعه‌ای از ۵۳ کشور مستقل است که همگی جز موزامبیک و کامرون قبلا مستعمره بریتانیا بودند. در واقع آنچه امروز به نام مشترک‌المنافع می‌شناسیم بازمانده از یک امپراطوری استعمارگر است که در آغاز تشکیل تمام اختیارات آن‌ کشورها را در دست داشت اما پس از شورش و طلاق ۱۳ مستعمره آمریکای شمالی تغییراتی در شیوه نفوذش در این کشورها اتخاذ کرد.

کشورهای مشترک المنافع پس از جنگ دنیاای اول و در راستای ادامه نفوذ بریتانیا بر مستعمرات استقلال کشف کرده تاسیس شد و امتیازاتی را برای همه اعضا قایل بود. برخی اعضا مانند کانادا،‌ استرالیا و نیوزلند ملکه یا سلطان بریتانیا را رئیس تشریفاتی کشور خود می‌دانند و در بر می داری حکومت فرمانداری کل هستند.

درحال حاضر ملکه الیزابت دوم نماد همبستگی میان تمامی ۵۳ عضو مشترک‌المنافع است. بر خلاف تصور بسیاری، جانشین ملکه برای پادشاهی بر بریتانیا جانشین وی برای فرمانروایی مشترک المنافع نخواهد بود بلکه فرمانروای بعدی کشورهای مشترک المنافع با اتفاق آراء توسط سران این کشورها انتخاب می‌شود.

***انتها***

نگارش از : دنيا ش.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بر تخت جم که تاجش معراج آسمان است
««« »»»
همت نگر که موری با آن حقارت آمد

لابی ملکه انگلیس با استرالیا برای ریاست فرزندش بر کشورهای مشترک المنافع

TT / 54 — TP / 11%

با دیگران به اشتراک بگذارید

منبع: سرزه
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
DeNA استودیوی خود در سن فرانسیسکو را تعطیل کرد
دولت احمدی‌نژاد رکورددار اقتصاد پنهان در تاریخ اقتصادی ایران
استخدام طراح و گرافیست آقا مسلط به نرم افزارهای مربوطه
ناراحتی مورینیو از خوشحالی کونته
دانلود قسمت ۹ نهم سریال سفر سبز با لینک مستقیم شبکه سه
نشانه‌های مهمترین بیماری‌ شایع ناتوان کننده
میوه‌های صادراتی ۶۰ درصد ارزان شدند!
ستایشی دیگر/دیدن این عکس برای کودکان و افرادی که بیماری قلبی دارند توصیه نمی شود
تونل‌های زیرزمینی داعش در موصل
استخدام چاپ مروی در دو رده شغلی
تجربه جوانی و شادابی با انگور قرمز
عکس های خاطره حاتمی و رضا عطاران با سر تراشیده!
کاخ آنجلینا جولی و برد پیت در فرانسه به فروش گذاشته شد (+عکس)
پاسخ عجیب بهنوش طباطبایی به سوال جدایی‌اش
تصاویر حضور چهره های شاخص و ستاره ها در مسابقات فرمول یک
تصاویر تصادف مرگبار کامیون با زانتیا در محور بافق - یزد
استخدام نیروی فروش جهت کار در نمایشگاه مبل
ایستگاه اتوبوس خلاقانه در بالتیمور آمریکا + تصاویر
بهنوش طباطبایی و مهدی پاکدل از هم جدا شدند؟ + کلیپ و عکس بهنوش و همسرش
کامیون، زانتیا را مچاله کرد (+عکس)
تبلیغات