http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

خبر خوش برای چایکاران در راه است

خبر خوش برای چایکاران در راه است

به گزارش صبحانه، محمد ولی روزبهان رئیس سازمان چای در خصوص تشریح آخرین وضعیت تولید اظهار داشت: با توجه به اقدامات حمایتی دولت، تلاش چایکاران و کارخانه ها و بهبود شرایط جوی  تا کنون 126 هزارتن برگ سبز چای برداشت شده که این میزان در مقایسه با سال گذشته 63 درصد افزایش داشته است.

وی افزود: تا به امروز ارزش ریالی برگ سبز خریداری شده از چایکاران 216 میلیارد تومان است که حدود 70 درصد این مطالبات معادل 145 میلیارد تومان به حساب چایکاران واریز شده است.

روزبهان با اشاره به اینکه برداشت برگ سبز تا پایان مهرماه ادامه دارد، عنوان کرد: برداشت برگ سبز چای بسته به شرایط جوی تا پایان فصل برداشت ادامه خواهد داشت.

رئیس سازمان چای با بیان اینکه در دو سال گذشته 100 میلیون دلار از واردات چای کاسته شده، افزود: سال گذشته 18 درصد و امسال 29 درصد نیاز کشور در داخل تامین خواهد شد.

وی ادامه داد: در راستای تقویت اقتصاد کشور و تاکیدات دولت، سازمان چای اقدامات مناسبی در جهت افزایش تولید و کاهش واردات انجام داده است؛ از این رو پیش بینی می شود که میزان تولید چای خشک به 29 هزار تن برسد.

واردات چای آب رفت

این مقام مسئول در خصوص میزان واردات چای در سال گذشته اظهار داشت: در سال گذشته حدود 90 هزارتن به صورت رسمی و غیر رسمی واردات داشتیم که امسال با توجه به تولید بالغ بر 29 هزارتن میزان واردات به 80 هزار تن خواهد رسید.

وی در خصوص صادرات چای ایرانی بیان کرد: با توجه به مصرف بالای چای در کشور و تامین 29 هزارتن نیاز کشور در داخل تنها مقداری چای کیفیت پایین به بازارهای کشورهای همسایه، gis ، حاشیه خلیج فارس و گاهی به اروپا صادر می شود.

روزبهان  با اشاره  به وضعیت صادرات چای سفید گفت: در سنوات گذشته میزان تولید چای سفید بسیار ناچیز است و بعید است که امسال میزان تولید این چای زیاد باشد .

به گفته وی هر کیلو چای سفید با قیمت حدود یک میلیون تومان به بازار داخل و اروپا عرضه می شود.

روزبهان با بیان اینکه این دمنوش ایرانی از کیفیت بالایی برخوردار است، بیان کرد: با توجه به شرایط جوی مناسب و تولید عاری از سموم می توان گفت که چای ایرانی از کیفیت بالایی برخوردار است ومصرف کنندگان با اطمینان خاطر می توانند از این محصول استفاده نمایند.

ارتقای بهره وری باغات در راستای عملیات به ذراعی

رئیس سازمان چای از تسهیلات به ذراعی به چایکاران خبر داد و گفت: با توجه به فرسودگی اکثر باغات ، دولت در راستای ارتقای بهره وری همانند دو سال گذشته تسهیلات به ذراعی در اختیار چایکاران قرار می دهد.

وی ادامه داد: از نیمه دوم مهرماه چایکاران می توانند در خواست خود برای هرس کف بر و کمر باغات چای را به ادارات مربوطه دهند و به ازای هر هکتار هرس کف بر سه میلیون تومان و کمر بر شش میلیون تومان وام بدون بهره دریافت کنند.

روزبهان با بیان اینکه امسال کارخانه های فرآوری می توانند از این تسهیلات بهره مند شوند، اظهار کرد: کارخانه های فرآوری برای خرید دستگاه و بهینه سازی مصرف و کاهش هزینه های تولید  و افزایش کیفیت می توانند از تسهیلات با کارمزد 4 درصد و تنفس دوساله در بازپرداخت بهره مند شوند.

رئیس سازمان چای با بیان اینکه اقدام مهم دیگری در جهت توسعه شبکه آبیاری مدرن در جهت تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و کاهش واردات صورت گرفته، بیان کرد: حدود 85 درصد هزینه های شبکه آبیاری های تحت فشار به صورت یارانه ای و بلاعوض در اختیار چایکاران قرار می گیرد. /باشگاه خبرنگاران

منبع: صبحانه آنلاین
تبلیغات

http://www.webiruni.ir/uploads/sujpqbk9fhkwl90d6g26bb45u2cu50jn.jpg

http://www.webiruni.ir/uploads/qk53boo8lx96sfes7wspanpa8j40j5x8.jpg

آخرین مطالب
فست فود گریل هاوس مشهد
هوشمندترین شهر دنیا کجاست؟
روند زندگی جدید بر مبنای روشنایی با شمع باعث مشکلات تنفسی می شود
قیمت خودروهای شرکت کیا در بازار
استخدام منشی،حسابدار،طراح وب سایت در موسسه تکنیک کاران
جامعه شناسی روسپی‌گری
باشگاه تراکتورسازی: قضاوت جانبدارانه داور بازی با فولاد احساس شد
استخدام برنامه نویس asp.net در فروشگاه اینترنتی شیکسون
مصاحبه معاون بازاریابی بخش پلی استیشن به مناسبت عرضه پلی استیشن VR
گزینه‌های 2 وزارتخانه برای معرفی به مجلس
پوکمون گو اولین بازی موبایلی که توانست ۶۰۰ میلیون دلار به جیب بزند
آتش بس حلب 3 روز تمدید شد
استخدام کادر فروش،اداری،مالی،فنی،منابع انسانی،بازاریابی در مبناتلکام
بررسی عوارض متی مازول برای مادران شیرده
حرف‌های جنجالی اکبر عبدی درباره شریفی‌نیا و فراستی
پناه گرفتن پشت عبای رهبر
فدراسیونی ها می خواهند از نفرات و دوستان خودشان استفاده کنند
استخدام کارشناس بازاریابی و فروش،تکنسین ماشین آلات اداری
جلوگیری تگ خودکار فیس بوک را غیرفعال کنیم؟
پلیس آلمان به بچه ها بعد از تصادف خرس تدی میدهد