آماده کردن لنز و رعایت موارد بهداشتی


با دیگران به اشتراک بگذارید

تهیه لنز و رعایت نکات بهداشتی

تصویر و عکس تهیه لنز و رعایت نکات بهداشتی

استفاده مدام از لنز زیانهای فراوانی از جمله جراحت قرنیه و عفونت قرنیه دربر دارد به افرادی که مدام از لنزهای مختلف بهره میگیرند پیشنهاد میدهیم از این کارپرهیز کنند و باعث آسیب به بینایی خود نشوند نحوه بهره گیری از لنز و رعایت شرایط بهداشتی هنگام گذاشتن لنز بسیار حائز اهمیت است سعی کنید لنزها را از مراکز معتبر آماده کنید  و از مصرف لنز افراد مختلف پرهیز کنید.

ناصر صادق‌پور عضو هیأت مدیره اجلاس علمی اپتومتری؛ با اشاره به اینکه لنز‌های طبی و خوشگلی باید با چشم هر فردی هم‌خوانی داشته باشد، نقل کرد: متأسفانه در حال حاضر بهره گیری از لنز‌های خوشگلی در بین افراد به خصوص قشر جوان افزایش یافته است که برخی از افراد این لنز‌های خوشگلی را از مراکز غیر جایز هم‌چون آرایشگاه‌ها و مراکز به فروش رسان وسایل آرایشی تهیه می‌کنند و پس از مدتی با پیامدی مانند جراحت قرنیه، عفونت قرنیه به مطب‌های چشم‌پزشکی و ابتومتری مراجعه می‌کنند.
وی با بیان اینکه حتی بیمارانی داشتیم که آنقدر آسیب به وجود آمده به قرنیه عمیق بوده که تحت پیوند قرنیه قرار گرفته‌اند، اضافه کرد: افراد نباید به مراکزی که امکان و علم معاینه چشم و تجویز لنز را ندارند، مراجعه کنند زیرا هر چشمی نمی‌تواند از لنز بهره گیرد و هر لنزی هم نمی‌تواند روی هر چشمی قرار بگیرد.
عضو هیأت مدیره اجلاس علمی اپتومتری تصریح کرد: در مراکز چشم‌پزشکی میزان اشک چشم، انحنای قرنیه و پهنای قرنیه چشم فرد نکته اندازه‌گیری قرار می‌گیرد و با توجه به این شرایط لنز عالی برای فرد تجویز می‌شود.
صادق‌پور ادامه داد: نحوه بهره گیری از لنز و رعایت شرایط بهداشتی برای بهره گیری از آن به فرد تعلیم داده می‌شود، که در آرایشگاه‌ها، مراکز به فروش رسان وسایل آرایشی و عینک‌سازی‌ها این آموزش‌ها ارائه نمی شود.
وی با تأکید بر اینکه جامعه ابتومتری از نهاد‌های نظارتی خواستار برخورد با مراکز غیر جایز عرضه‌کننده لنز است، خاطر نشان کرد: به شرکت‌های وارد‌کننده و توزیع‌کننده لنز هشدار می‌دهیم که اگر جامعه ابتومتریست شاهد ادامه این روند باشند کمپینی ایجاد می‌کند که تهیه لنز را از شرکت‌هایی که لنز‌های خود را به مراکز غیر جایز توزیع می‌کنند متوقف کنند.
باشگاه خبرنگاران

***********************************

نگارنده : زامياد ر.

تازه های سلامت و پزشکی در بخش سلامت سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گوهر معرفت آموز که با خود ببری
««« »»»
که نصيب دگران است نصاب زر و سيم

آماده کردن لنز و رعایت موارد بهداشتی

TT / 58 — TP / 16%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال