http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

سهم ۱.۵ درصدی کردستان از داروی کشور/ کردستان کمبود داروی بیماران خاص ندارد

سهم ۱.۵ درصدی کردستان از داروی کشور/ کردستان کمبود داروی بیماران خاص ندارد

با دیگران به اشتراک بگذارید

سهم ۱.۵ درصدی کردستان از داروی کشور/ کردستان کمبود داروی بیماران خاص ندارد

خبرگزاری فارس: سهم 1.5 درصدی کردستان از داروی کشور/ کردستان کمبود داروی بیماران خاص ندارد

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: استان کردستان بیش از یک و نیم درصد سهمیه داروی کشور را دارد که در دسترس بیماران قرار می‌گیرد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از سنندج، کامبیز حسن‌زاده ظهر امروز در یک نشست خبری که با حضور خبرنگاران در معاونت غذا و داروی استان کردستان به انجام رسانده شد، اظهار داشت: ۲۵ مهر روز دنیاای فائو با شعار عمده «سازمان غذا و دارو کاهش گرسنگی و فقر در دنیا و دسترسی آحاد مردمان به غذای مطمئن و سالم» هر ساله گرامی داشته می‌شود.

حسن‌زاده اضافه کرد: در سال‌جاری رویکرد سازمان دنیاای غذا و دارو بر مبنای «تغییر شرایط آب و هوا و الگوی کشاورزی» عوض شده و بیشتر بر حفظ تندرست جامعه و مواد غذایی تاکید دارد.

وی خاطرنشان کرد: برای حفظ تندرست مواد غذایی و اطلاع‌رسانی در زمینه سالم بودن این مواد رسانه‌ها نقش نقش می داری داشته و باید از تمامی ظرفیت آنها به خوبی بهره گرفت.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به واحدهای تولیدی مواد غذایی در استان، اظهار داشت: ۷۶۰ واحد تولیدی محصولات غذایی و تعداد ۱۰ واحد تولیدی آرد و مواد لبنی در استان کردستان زیرنظر این معاونت مشغول به فعالیت هستند.

به نقل کرده حسن‌زاده، نگرانی سازمان غذا و دارو، بهداشت مواد غذایی، اصلاح الگوی تغذیه‌ای و کاهش سرانه  مصرف قند، نمک و چربی است.

وی اظهار داشت: سرانه مصرف قند، نمک و چربی در کشور به ترتیب ۶۶، ۱۲و ۴۶ گرم در روز است که این میزان استفاده، موجب بیماری‌هایی می‌شود بلکه باید با داشتن الگوی صحیح تغذیه‌ایی این ارقام را به استاندارد دنیاای نزدیک کنیم.

مصرف نمک در کشورمان ۲ برابر استاندارد دنیاای است

حسن‌زاده با اشاره به اینکه بیش از ۵۰ درصد از مرگ ومیرها براثر سکته قلبی خبر داده شده است، اضافه کرد: طبق آمارها مصرف نمک در کشور ۲ برابر سرانه دنیاای است و استفاده بیش از اندازه از این ماده غذایی در بین  خانواده‌های ایرانی ایجاب کرده تا فشار خون آنها بالا رفته و در نهایت به بیماری‌های قلبی و عروقی دچار شوند.

به نقل کرده معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، بیش از ۷۰ درصد از محصولات غذایی کشور در بر می داری برچسب رنگ‌دار بوده و این نمادها نشان می‌دهد که درصد چربی، نمک و سایر ویژگی‌های یک ماده غذایی به چه میزان است.

وی همچنین تصریح کرد: در سال‌های اخیر پدیده قاچاق به اقتصاد، بهداشت و تندرست کشور خسارت‌های جدی وارد کرده است زیرا این مواد به خاطر کم هزینه بودن خریداران زیادی داشته و مصرف این طوری مواد غیر استاندارد اساس تندرست جامعه را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد.

حسن‌زاده اضافه کرد: استان کردستان به خاطر موقعیت جغرافیایی و مرزی‌بودن از حساسیت زیادی برخوردار است و معاونت غذا و دارو وظیفه خود می‌داند تا برنامه‌های جدی در زمینه پیامد مصرف محصولات قاچاق را در استان اجرا کند.

کردستان کمبود داروی بیماران خاص ندارد

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه این معاونت بازرسی‌های مداومی در سطح استان دارد، اضافه کرد: در سال‌جاری ۴۶۳ نکته بازرسی از کارخانجات و کارگاه‌های تولید محصولات غذایی انجام شد و در این بازرسی‌ها حدود ۴۰ تن مواد غذایی غیرمجاز و فاسد کشف و ضبط شد.

وی با بیان اینکه استان کردستان با کمبود دارو مواجه نیست، تصریح کرد: بیش از یک و نیم درصد از  سهمیه داروی کشور به استان کردستان اختصاص دارد و همواره دارو در دسترس بیماران قرار دارد.

این مسؤول اضافه کرد: استان کردستان در زمینه داروی بیماران خاص هیچگونه کمبودی و اگر یک برند خاص دارو برای مدتی در استان وجود ندارد نشان از کمبود دارو نیست و مردمان می‌توانند از سایر مارک ها بهره گیرند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: شهروندان می‌توانند سوالات خود را زمینه داروهای کمیاب، مشاوره دارو و مسمومیت و آگاهی از چگونگی مصرف دارو با سامانه ۱۴۹۰ وزارت بهداشت و درمان مطرح کنند.

*با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، يارى دهيد*

گردآوری توسط: مهتاب ذ.

اجتماعی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ياری اندر کس نمی‌بينيم ياران را چه شد
««« »»»
دوستی کی آخر آمد دوستداران را چه شد

سهم ۱.۵ درصدی کردستان از داروی کشور/ کردستان کمبود داروی بیماران خاص ندارد

TT / 73 — TP / 11%

با دیگران به اشتراک بگذارید

منبع: سرزه
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
چطور رضایت شغلی را افزایش دهیم
استخدام ۶ ردیف شغلی در شرکت تخفیفان در تهران
اچ اند ام : کت های پاییزی زیبا مخصوص خانم های شیک پوش
معما ساده و جالبی که به مهارت ریاضی هیچ ربطی ندارد
اختلاس یک میلیارد تومانی یکی از مدیران کل سابق در استان البرز
آخرین جزئیات علت فوت دختر ۷ ساله در بیمارستان کرج
سومین دوره مسابقات رالی خودروهای کلاسیک استان البرز برگزار می شود
گربه های دوقلوی افسانه ای با چشمان تا به تا + عکس
استخدام مدیردفتر مدیرعامل ازتهران درمحدوده گرمسار(باتامین مسکن)
استخدام مهندس مکانیک یا صنایع در خراسان جنوبی(شهرستان فردوس)
چقدر از مفاد قانون کار خبر دارید؟
کلیپ فیلم سیستم دروغ سنج کودکان
فیلم ترسوندن خانم بدبخت بدست فرزند پولدارای شیخ نشین ( آپارات ) -دانلود و پخش
اگر نماینده ای شرایط نمایندگی را از دست داد باید منتظر پایان دوره نمایندگی اش شد؟
سیاست هیلاری کلینتون در قبال سوریه به جنگ جهانی سوم منجر خواهد شد
درمان صداهای شکم،گوش،روده،زانو و …
استخدام پشتیبان دستگاه کارتخوان در شرکت یاس ارغوانی در ساری
کلیپ فیلم قسمت نخست آموزش زبان ترکی استانبولی
موش و گربه بازی با صنعت نفت ایران
«هیلاری کلینتون» از یونسکو بخاطر قطعنامه ضد اسرائیلی انتقاد کرد
تبلیغات