مصرف طولانی مدت «سنا» به دلیل ایجاد بیماری مگاکولون توصیه نمی شود


با دیگران به اشتراک بگذارید

مصرف طولانی مدت «سنا» به دلیل ایجاد بیماری مگاکولون توصیه نمی شود

یک استاد دانشکده طب باستانی نقل کرد: مصرف طولانی‌مدت سنا به‌دلیل ایجاد مریضی مگاکولون توصیه نمی‌شود و در صورت مصرف کوتاه‌مدت آن باید حتماً با گل سرخ و یا روغن بادام شیرین و شربت عسل به‌عنوان مصلح سنا بهره گرفته شود.

تصویر و عکس   مصرف طولانی مدت «سنا» به خاطر ایجاد مریضی مگاکولون پیشنهاد داده نمیشود

به گزارش خبرنگار تندرست خبرگزاری تسنیم, غلامرضا کردافشاری درباره یبوست اظهار داشت: یبوست به معنای حرکت آرام مدفوع در روده بزرگ است که در اغلب موارد همراه با مقدار زیادی مدفوع سفت و خشک در کولون نزولی است.

این استاد دانشکده طب باستانی اضافه کرد: مصرف طولانی مدت سنا به خاطر ایجاد مریضی مگاکولون پیشنهاد داده نمیشود و در صورت مصرف کوتاه مدت آن باید حتماً با گل سرخ و یا روغن بادام شیرین و شربت عسل به عنوان مصلح سنا بهره گرفته شود.

شناسایی غذاهای از بین برنده یبوست

ــ شوربا یا اسفیدباج که مخلوطی از گوشت تکه تکه شده، اسفناج، کدو، برنج، ماش و جو پوست کنده، زعفران، نمک، فلفل، آویشن، دارچین و سایر ادویه های گرم به میزان ضروری است.

ــ آش ماش که مخلوطی از ماش پوست کنده، برنج، پیاز، کدو، سبزی آش، مغز بادام درختی، زردچوبه و روغن و نمک و فلفل به میزان ضروری است.

ــ سوپ جو که مخلوطی از گاز زنی پوست‎کنده یا پرک‎شده، جعفری، هویج یا زردک ایرانی، پونه کوهی، سبوس گندم، پیاز، روغن زیتون، لیموترش جدید و ادویه شامل نمک، فلفل، زردچوبه، دارچین و زنجبیل است.

ــ سوپ شلغم که مخلوطی از شلغم، جو پوست کنده، سبزی شامل جعفری و اسفناج، پونه کوهی، پیاز، هویج فرنگی، روغن زیتون، نمک، فلفل، زردچوبه و لیموترش جدید است.

ــ خورش آلو اسفناج که مخلوطی از گوشت، اسفناج، پیاز، آلو، روغن، فلفل و زردچوبه، آبغوره یا آبلیمو و نمک به مقدار ضروری است.

_________________________________

تهیه و تدوین: پگاه د.

اجتماعی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گفتم آه از دل ديوانه حافظ بی تو
««« »»»
زير لب خنده زنان گفت که ديوانه کيست

مصرف طولانی مدت «سنا» به دلیل ایجاد بیماری مگاکولون توصیه نمی شود

TT / 53 — TP / 19%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات