سنت گرایی از عوامل رکود صنعت هتلداری است/ تاکید بر ستاره دار شدن موسسات گردشگری


با دیگران به اشتراک بگذارید

سنت گرایی از عوامل رکود صنعت هتلداری است/ تاکید بر ستاره دار شدن موسسات گردشگری

خبرگزاری فارس: سنت‌گرایی از عوامل رکود صنعت هتلداری است/ تاکید بر ستاره‌دار شدن موسسات جهانگردی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و جهانگردی آذربایجان‌شرقی گفت: هتلداری از جمله صنایعی است که دچار سنت‌گرایی شده و یکی از عوامل رکود این صنعت است.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از تبریز به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و جهانگردی آذربایجان شرقی، مرتضی آبدار در نشست صمیمی با مدیران و مالکان هتل های استان اظهار داشت: هتل داری از اصلیترین ارکان صنعت جهانگردی است که هر گونه غفلت در استانداردسازی آن قادر هست در توسعه جهانگردی به مخصوص در رویداد مهم تبریز ۲۰۱۸ اثر سوء داشته باشد.

وی با تأکید بر اینکه هتلداری یک علم است، یادآور شد: هتلداری از جمله صنایعی است که دچار سنت گرایی شده و یکی از عوامل رکود این صنعت است. ایجاد درآمد پایدار در این صنعت نیاز به افکار نو و ایده های خلاق دارد. هتل ها و مراکز اقامتی نقطه آغاز صنعت جهانگردی به حساب مییایند. با مهندسی مجدد در بهره گیری از روش های نوین مدیریت و تکنولوژیهای روز قطعاً موجب افزایش درصد اشتغال هتل ها شده و نهایتاً منجر به ارتقاء صنعت جهانگردی استان خواهد شد.

آبدار گفت: با توجه به نگاه مخصوص دولت به بحث جهانگردی و سیاست های تشویقی وقت عالی ای است تا با فراهم ساختن زیرساخت های ضروری از سوی سازمان های متولی و مشارکت بخش خصوصی در صنعت هتلداری شاهد اتقاقات بزرگی در توسعه جهانگردی استان باشیم.

وی گفت: برای رسیدن به استانداردهای بین المللی در صنعت هتلداری نخست باید ضعف ها را شناخت و برای تبدیل آن به نقاط قوت تدابیر ضروری را فکر کرد. اصلی ضعف موجود فقدان انسجام ضروری در میان مدیران و مالکان هتل های استان است و نیاز حال حاضر وجود حداکثری انسجام فکری در راستای تحقق یک وحدت رویه ای در مدیریت هتلداری استان است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و جهانگردی آذربایجان شرقی اظهار کرد: برنامه های مخصوص ای برای راهبردی کردن روند رشد و توسعه این صنعت از سوی این اداره کل تدوین شده تا در کنار فعالان این حوزه زمینه توسعه صنعت هتلداری میسر شود.

وی با تاکید بر اهمیت تعلیم و مهندسی رفتار بیان کرد: عواملی نظیر امکانات و تجهیزات، نقش نیروی انسانی متخصص، ماهر، تعلیم دیده و مسئولیت پذیر از اهمیت مخصوص ای در رشد صنعت هتلداری برخوردار است.

آبدار خاطرنشان کرد: باید در کنار درجه بندی هتل ها سایر موسسات جهانگردی استان نیز ستاره دار شوند تا با ایجاد یک بستر رقابتی سالم، همسو و همگام امکان فعالیت هدفمند و اثرگذار برای تمام فعالان این حوزه فراهم شود.

وی بهره گیری از ظرفیت های موجود استان برای ترویج فرهنگ هتلداری را امری مهم عنوان کرد و اضافه کرد: اشاعه فرهنگ جهانگردی از طریق ایجاد امکانات اقامتی مناسب برای اقشار گوناگون، فراهم سازی تسهیلات نکته نیاز گردشگران و خبر دهی کامل از امکانات تسهیلات و جاذبه های گردشگری راهکارهایی است که مردمان را از هر طبقه حتی کم درآمد به مسافرت و جهانگردی تشویق می کند.

آبدار با اشاره به ظرفیت های جهانگردی استان بر لزوم برنامه ریزی و شفاف سازی اهداف هتل های استان در جذب گردشگران خارجی و داخلی برای میزبانی شایسته تبریز به عنوان پایتخت جهانگردی کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸ تأکید کرد.

گفتنی است در این نشست که با هدف هم اندیشی و بررسی راهبردهای حوزه خدمات اقامتی استان به انجام رسانده شد، مدیران و مالکان هتل های استان در بخش های گوناگون این نشست به مکالمه و تبادل نظر در خصوص مسائل، معضلات و اهداف مشترک توجه کردند.

***ضمن تشكر از حسن انتخاب شما ،لطفا نظرات خود را در انتهاى صفحه براى ما بنويسيد***

نگارش توسط: آوا ع.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

کمان ابرويت را گو بزن تير
««« »»»
که پيش دست و بازويت بميرم

سنت گرایی از عوامل رکود صنعت هتلداری است/ تاکید بر ستاره دار شدن موسسات گردشگری

TT / 73 — TP / 13%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال