دستور ویژه دادستان قزوین برای برخورد با «قمه زنی»


با دیگران به اشتراک بگذارید

دستور ویژه دادستان قزوین برای برخورد با «قمه زنی»

دادستان قزوین از برخورد جدی با رفتارهای ناهنجار و هنجارشکنی‌ها به مخصوص قمه خانمی در سطح استان در ماه محرم گزارش کرد.

تصویر و عکس   دستور مخصوص دادستان قزوین برای برخورد با «قمه خانمی»

به گزارش سرزه به نقل از خبرگزاری تسنیم از قزوین، به نقل از روابط عمومی دادگستری قزوین، حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی در خصوص برخورد با هنجارشکنی ها در ایام عزاداری محرم و اقداماتی از قبیل قمه خانمی، در دستورات جداگانه ای به ضابطین قضایی خواستار برخورد با رفتارهای ناهنجار و هنجارشکنی ها بویژه قمه خانمی در قزوین شد.

وی افزود: همه ساله قبل از شروع ماه محرم در جلساتی که به همین منظور با ضابطین قضایی تشکیل می گردد تمامی موارد اینچنینی مورد بحث و تبادل نظر قرار می گیرد و در دستور کار بوده و هست.

دادستان قزوین بیان کرد: از ضابطین خواسته ایم نظارت خود را تشدید کرده و اگر احیانا در گوشه و کنار شهر و استان اطلاعی از این موضوع حاصل کردند و یا خدای ناکرده شاهد انجام این عمل بودند خلال برخورد مراتب را سریعا به سیستم قضایی اعلام کنند.

صادقی نیارکی با اشاره به دیدگاه تنی چندین از مراجع عظام تقلید که انجام این امور را مایه وهن اسلام و پایه هتک حرمت عزاداری آگاهی داشته اند، عنوان کرد: مقام معظم رهبری نیز قمه خانمی را یک خلاف شرع قطعی اعلام نموده اند و بزرگانی هم حمایت کردند و انتظار می رود از قمه خانمی و مسایلی که امروزه در جهت مخدوش نمودن حیثیت و اعتبار فقه شیعی می باشد پرهیز شود.

دادستان قزوین افزود: قمه خانمی و مانند آن علاوه بر اینکه باعث بدنام شدن مذهب شیعه در انظار و مردمان دنیا می توان، ضررهای جسمانی و روحی هم به این اشخاص وارد می کند و همچنین موجبات اهانت به دین و مذهب را شامل می توان.

وی افزود: از این جهت که قمه خانمی امروز به عنوان دستاویزی برای بهره برداری های سوء دشمن برای ضربه وارد آوردن به نظام و مکتب ولایی ما به کار گرفته میشود باید شهروندان و عزادارن از رفتارهای این چنینی خودداری کنند.

دادستان قزوین ادامه داد: دشمنان ما از چندی پیش در رسانه ها و بویژه فضای جایزی تبلیغات خود را آغاز کرده اند و تصاویری از این مراسمات در سالهای گذشته و بعضا با توسل به طرفند های مرسوم خویش، می خواهند به این طریق چهره تشیع وعزاداران امام حسین(ع) را لکه دار کنند.

صادقی نیارکی به عزاداران عاشورا پیشنهاد داد اجازه ندهند افراد معدودی از این فرصت بهره گیرند و عزاداری را بدنام کنند و به مرتکبین نیز هشدار داد در صورت ارتکاب قاطعانه با آنان برخورد خواهد شد.

_______________________________

تهیه و تدوین: رامتين م.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

به چشم خلق عزيز جهان شود حافظ
««« »»»
که بر در تو نهد روی مسکنت بر خاک

دستور ویژه دادستان قزوین برای برخورد با «قمه زنی»

TT / 49 — TP / 11%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال