http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

کوهنوردان بر بلندای بام خراسان جنوبی/تجلیل از اسکواش باز نوجوان

کوهنوردان بر بلندای بام خراسان جنوبی/تجلیل از اسکواش باز نوجوان

با دیگران به اشتراک بگذارید

کوهنوردان بر بلندای بام خراسان جنوبی/تجلیل از اسکواش باز نوجوان

کوهنوردان بر بلندای بام خراسان جنوبی، تجلیل از اسکواش باز نوجوان استان، شکست نماینده استان در اولین بازی خانگی مسابقات فوتبال لیگ دسته سه و … از عناوین خبرهای ورزشی خراسان جنوبی است.

تصویر و عکس   کوهنوردان بر بلندای بام خراسان جنوبی/تجلیل از اسکواش باز نوجوان

به گزارش سرزه به نقل از خبرگزاری تسنیم از بیرجند، به نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی، قله نایبند با ارتفاع ۳ هزار و ۹ متر در بخش جنوبی شهرستان طبس در پناهگاه حیات وحش نایبندان و به عنوان بام خراسان جنوبی در حاشیه جاده طبس به کرمان قرار گرفته است.

همایش استانی صعود به قله «نایبند» با حضور ۳۶ کوهنورد از شهرستانهای طبس، بیرجند، قاین و دو تن از کوهنوردان استان گیلان با شعار "عاشورا، حماسه عشق و ایثار" انجام شد.

هیئت کوهنوردی شهرستان طبس با هماهنگی هیئت کوهنوردی استان خراسان جنوبی با هدف معرفی کردن این منطقه جهانگردی به گروهها و تیمهای کوهنوردی سر تا سر کشور با برگزاری صعود همگانی کوهنوردان استان به این قله سعی براین دارد تا در پیش بینی برنامه های آتی خود برنامه های مستمری را در منطقه نایبندان طبس اجرا کند.

صعود روز پیش ۳۶ نفر از کوهنوردان استان یکی از برنامه های تقویم اجرایی هیئت در سال ۹۵ بود که با موفقیت انجام شد.

سرپرستی این برنامه برعهده حبیب وثوق ابراهیمی باتجربه هیئت کوهنوردی طبس بود.

مهمانی تجلیل از اسکواش باز نوجوان خراسان جنوبی برگزار شد

دیروز ظهر، مهمانی تجلیل از فرزاد حق خواه، اسکواش باز نوجوان خراسان جنوبی با حضور حمیدرضا برومند، سرپرست اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی در دفتر وی برگزار شد.

فرزاد حق خواه، اسکواش باز نوجوان خراسان جنوبی قادر بوده است در اردوی مستعدین زیر ۹ سال کشور که از ۱۳ تا ۱۶ مهرماه جاری در استان آذربایجان شرقی به انجام رسانده شده است، شرکت کند.

در این جلسه مهدی عجمی نژاد معاون توسعه امور ورزش، مریم مهرور مسئول هماهنگی امور زنان، سیدهادی رضوی کارشناس روابط عمومی اداره کل و حسین موهبتی سرپرست هیئت اسکواش خراسان جنوبی حاضر بودند.

برگزاری جلسه هماهنگی اداره کل ورزش با آموزش و پرورش استثنایی خراسان جنوبی

ظهر دیروز، جلسه هماهنگی اداره کل ورزش و جوانان و هیئت جانبازان و معلولین با سازمان آموزش و پرورش استثنایی خراسان جنوبی در دفتر سرپرست اداره کل ورزش و جوانان برگزار شد.

حمیدرضا برومند با اشاره به وجود تعداد کمی از فرزندان با شرایط خاص که در مدارس استثنایی مشغول به تحصیل می باشند، خاطرنشان کرد: یکی از اصلی ترین مسایلی که باید نکته توجه گذاریم توجه به این قشر محصل است.

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی نقل کرد: به علت وجود معضلات جسمانی و روحی موجود در این قشر و کناره گیری و دور شدن از دیگران باید زمینه بروز توانمندیها و استعدادهای این عزیزان بیش از گذشته فراهم شود.

وی با اشاره به موفقیتهای هیئت جانبازان و معلولین خراسان جنوبی، خاطرنشان کرد: پس از طی تشریفات اداری یک تالار را در اختیار هیئت استان گذاشتیم که بتوانیم شاهد رشد و پیشرفت جامعه جانباز و معلول استان باشیم.

رئیس هیئت جانبازان و معلولین خراسان جنوبی نیز در این جلسه نقل کرد: با هماهنگی های انجام شده با آموزش و پرورش استثنایی مقرر شد نقش استعدایابی در میان دانش آموزان به انجام رسانده شود.

مهدی شریعتی از برگزاری فستیوال هفته پارالمپیک گزارش کرد و خاطرنشان کرد: از جمله برنامه های حدس زده شده این هفته می توان به غبارروبی گلزار شهدا، حضور در نماز عبادی – سیاسی جمعه بیرجند، برگزاری مسابقه عکاسی و نقاشی در مدارس استثنایی و دیدار با مدال آوارن جانباز و معلول استان اشاره کرد.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان نیز با اشاره به وجود جامعه آماری ۳۴۰۰ نفری دانش آموزان استثنایی استان، یکی بودن جامعه هدف این اداره کل و هیئت جانبازان و معلولان استان در جهت افزایش موفقیتهای این جامعه در مسابقات ورزشی گوناگون را مهم ارزیابی کرد.

محمدی اضافه کرد: قادر هستیم از امکانات ورزشی و پتانسیل موجود به نحو احسن برای این دانش آموزان بهره گیریم و تشکیل ستاد استانی دانش آموزان استثنایی قادر هست در فرا رسنده نتایج قابل قبولی داشته باشد.

شکست نماینده استان در اولین بازی خانگی مسابقات فوتبال لیگ دسته سه کشور

هفته اول لیگ دسته سوم فوتبال کشور با انجام ۳۰ مسابقه در نقاط گوناگون کشور برگزار شد.

در یکی از این بازیها، بستنی اعتمادیان قاین نماینده خراسان جنوبی در ورزشگاه شهید امین زاده قاین میزبان تیم خانه هنرمندان آران و بیدگل اصفهان بود که علیرغم ارائه یک بازی خوب و بهره گیری از بازیکنان بومی، بازی را با نتیجه ۲ بر ۱ واگذار کرد.

در هفته دوم رقابتها نماینده استان به علت انصراف تیم تکاور زابل از حضور در لیگ، مهمان تیم سنگ آهن بافق می باشند که این بازی ۲۶ مهر به انجام رسانده میشود.

برگزاری مسابقات ورزشی سربازان وظیفه بازداشتگاه عمومی بیرجند

به گزارش روابط عمومی بازداشتگاه عمومی بیرجند، فرمانده قرارگاه بازداشتگاه عمومی بیرجند از برگزاری مسابقات ورزشی سربازان وظیفه در هفته نیروی انتظامی و روز سرباز گزارش کرد.

علی الوندی نقل کرد: در این دوره مسابقات سربازان وظیفه در ۵رشته ورزشی باهم به رقابت توجه کردند که در پایان به نفرات خوب تر جوایزی اهدا شد.

برگزاری اردوی تفریحی، زیارتی سربازان وظیفه یگان حفاظت بازداشتگاه عمومی بیرجند

به عالیت هفته نیروی انتظامی و روز سرباز و در راستای اجرای برنامه های اصلاح و تربیتی و بالابردن روحیه و انگیزه خدمتی بین سربازان، اردوی فرهنگی – ورزشی سربازان وظیفه بازداشتگاه در منطقه تفریحی و زیارتی مزار رزگ برگزار شد.

فرمانده قرارگاه بازداشتگاه عمومی بیرجند در خصوص الزام برگزاری چنین اردوهای فرهنگی و تربیتی برای سربازان وظیفه نقل کرد: برای ارتقا روحیه خدمتی سربازان اجرای این اردوها امری اجتناب ناپذیر است.

علی الوندی اضافه کرد: حضور در اماکن مذهبی نه تنها موجب آرامش روحی و روانی سربازان می شود بلکه موجب تقویت اعتقادات و باورهای دینی می شود و تأثیر بسزایی در بالابردن کارایی سربازان درجهت مدد به حفظ امنیت زندان دارد.

بانوی شطرنج باز خراسان جنوبی در مسابقات قهرمانی ورزشکاران تالاسمی بر سکوی سوم ایستاد

در ششمین دوره مسابقات قهرمانی ورزشکاران تالاسمی کشور سارا حجی پور از خراسان جنوبی در رشته شطرنج با کسب مدال برنز مقام سوم رقابت ها را به دست آورد.

حجی پور در مسابقات قهرمانی شطرنج زیر ۲۵ سال این ماراتن ملی زنان کشور با کسب مدال برنز رقابت ها در جایگاه سوم ایستاد و مریم بابایی از اردبیل قهرمان شد و مهدیه خاگی از قم نایب قهرمانی را از آن خود کرد.

ششمین دوره مسابقات قهرمانی ورزشکاران تالاسمی کشور با حضور ۲۰۰ ورزشکار از ۲۳ استان در رشته های دارت، تیراندازی با تفنگ بادی ۱۰ متر، تنیس روی میز، بدمینتون و شطرنج و در دو رده سنی زیر ۲۵ و بالای ۲۵ سال از ۱۵ تا ۱۷ مهرماه جاری به میزبانی مازندران در شهرستان رامسر برگزار شد.

در گروه تیمی این دوره از رقابت ها استان همدان با کسب ۲۷۲ امتیاز در بخش زنان قهرمان شد و استان گلستان نیز در بخش آقایان این مسابقات با کسب ۲۹۵ امتیاز بر سکوی نخست ایستاد.

کارگاه تعلیمی تغذیه مخصوص زنان برگزار شد

کمیته آموزش هیئت بدنسازی و پرورش اندام خراسان جنوبی اقدام به برگزاری کارگاه تعلیمی تغذیه مخصوص زنان ورزشکار کرد.

در این دوره که با حضور ۲۲ نفر شرکت کننده و در تالار آموزش اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی برگزار شد، شرکت کنندگان با روشهای درست تغذیه و مکملهای جایز آشنایی پیدا کردند.

مرحله دوم استعدادیابی مینی والیبال پسران برگزار شد

مرحله دوم استعدادیابی مینی والیبال پسران با حضر ۲۰ شرکت کننده در سال ورزشی عفاف بیرجند برگزار شد.

هدف از برگزاری این نقش، استعدادیابی و پشتوانه سازی تیمهای استانی و حضور در فستیوال کشوری مینی والیبال پسران است.

از ۲۰ نفر شرکت کننده ۱۰ نفر در قالب تیم استانی برگزیده میشوند.

جلسه بررسی و هم فکر کنی هیئت کونگ فوی شهرستان قاین برگزار شد

نشستی اطراف بررسی و هم فکر کنی معضلات مربیان کونگ فو کار شهرستان قاین به همت اداره ورزش و جوانان و هیئت کونگ فو شهرستان در دفتر رئیس اداره برگزار شد.

در این جلسه مربیان به بیان معضلات و کمبودهایی کونگ فو توجه کردند و رئیس اداره ورزش و جوانان قاین در پاسخ به برخی از معضلات ارائه شده مواردی را مطرح کرد و راهکارهایی را ارایه داد.

رئیس هیئت کونگ فوی شهرستان قاین نیز به بیان مسائلی درخصوص برخی ناهماهنگی های مربیان با هیئت پرداخت و خواسته های برخی از مربیان را خواسته های هیئت کنگ فو آگاهی داشت و نقل کرد: باهمکاری متقابل و اتحاد و انسجام بین مربیان فعال شهرستان در بخش آقایان و زنان با هیئت مطمئناً بیشتر قادر خواهیم بود پیشرفت کنیم.

برگزاری مسابقات تیراندازی در شهرستان خوسف

فاطمه چهکندی نژاد سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان خوسف در مسابقات تیراندازی که به عالیت هفته نیروی انتظامی در بین ادارات این شهرستان برگزار شد، شرکت کرد.

چهکندی نژاد در این سری از مسابقات مقام چهارم را در بین شرکت کنندگان کسب کرد.

در پایان مسابقه سرهنگ کارگر، فرمانده نیروی انتظامی شهرستان با اهدای جوایز از شرکت کنندگان در مسابقه تجلیل کرد.

برگزاری مسابقه نقاشی به عالیت روز دنیاای خردسال در نهبندان

به عالیت روز دنیاای خردسال مسابقه نقاشی با موضوع خردسال، ورزش، طبیعت و زندگی با حضور ۱۲۰ خردسال در محل موزه مردمان شناسی شهرستان نهبندان برگزار شد.

در این مهمانی کودکان خلال بازدید از موزه مردمان شناسی و آشنایی با هنر گذشتگان با به وحشت افتیم نقاشی با موضوع مذکور به رقابت توجه کردند.

در پایان مقرر شد پس از بررسی و مقایسه نقاشیها به ۱۰ اثر خوب تر این مسابقه جوایزی اهدا شود.

این مهمانی با همکاری اداره میراث فرهنگی و امور جهانگردی، مؤسسه پرورشی فکری کودکان و نوجوانان و اداره ورزش و جوانان شهرستان نهبندان انجام شد.

رئیس هیئت موتورسواری و اتومبیلرانی به عنوان نمونه ترافیکی استان شناسانده شد

رضا رجبی ستوده، رئیس هیئت موتورسورای و اتومبیلرانی خراسان جنوبی به عنوان نمونه ترافیکی استان تجلیل شد.

در همایش همیاران و فرهنگ یاران پلیس، راهوران محله و تجلیل از نمونه های ترافیکی استان که در تالار همایشهای اداره کل راه و شهرسازی استان و با حضور مسئولان ارتشی و انتظامی و محلی برگزار شد، رضا رجبی ستوده، رئس هیئت موتورسواری و اتومبیلرانی به نمونه ترافیکی استان شناسانده شد و نکته تجلیل قرار گرفت.

برگزاری مسابقه دارت در شبکه دامپزشکی نهبندان

به عالیت ۱۴ مهر روز ملی دامپزشکی یک دوره مسابقه پرتاپ دارت با حضور فرماندار شهرستان در شبکه دامپزشکی نهبندان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی نهبندان، این مسابقه با هدف گرامیداشت روز ملی دامپزشکی و با حضور فرماندار، بخشدار، مدیر جهاد کشاورزی و جمعی از مسئولان شهرستان در شبکه دامپزشکی نهبندان برگزار شد.

درپایان آقایان علوی نژاد، علیرضایی و اکبرزاده به ترتیب مقامهای اول تا سوم راکسب کردند.

رئیس شبکه دامپزشکی نهبندان هدف از برگزاری این مسابقات را افزایش روحیه و شادمانی در بین همکاران عنوان کرد و نقل کرد: حفظ روحیه شادمانی و همکاری و ایجاد فضای دوستانه در بین همکاران باعث افزایش کار گروهی و راندمان بیشتر کار می شود.

برگزاری مسابقات فوتبال دستی در درمیان

یک دوره مسابقه فوتبال دستی به عالیت هفته دامپزشکی بین همکاران شبکه دامپزشکی درمیان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی درمیان، این مسابقات که با هدف ایجاد روحیه و شادمانی و تعامل بیشتر بین همکاران در قالب چهار تیم دو نفره برگزار شد.

درپایان آقایان مدرسی و رحمانی مقام اول را کسب کردند که به رسم یادبود هدایایی به افراد برگزیده اهدا شد.

-ضمن تشکر از حسن انتخاب شما، لطفا با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما کمک کنيد-

نگارنده: مهتاب ذ.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ز محرمان سراپرده وصال شوم
««« »»»
ز بندگان خداوندگار خود باشم

کوهنوردان بر بلندای بام خراسان جنوبی/تجلیل از اسکواش باز نوجوان

TT / 166 — TP / 9%

با دیگران به اشتراک بگذارید

منبع: سرزه
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات