۲۴ پروژه فضایی کشور به بهره برداری رسید


با دیگران به اشتراک بگذارید

۲۴ پروژه فضایی کشور به بهره برداری رسید

خبرگزاری فارس: 24 پروژه فضایی کشور به بهره‌برداری رسید

رئیس پژوهشگاه فضایی کشورمان نقل کرد: این پژوهشگاه برای توسعه فناوری‌های فضایی کشور و ایجاد زیرساخت‌های ضروری، تاکنون ۴۳ پروژه فضایی را به اجرا درآورده که ۲۴ پروژه خاتمه کشف کرده و ۱۹ پروژه در دست اجرا است.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، وزارت ارتباطات و تکنولوژی اطلاعات اعلام کرد: حدادپور رئیس پژوهشگاه فضایی کشورمان در آغازین دومین “همایش آشنایی با علوم و تکنولوژی فضایی و کاربرد آن” نقل کرد: پروژه های ماهواره مخابراتی ناهید ۱، از پروژه هایی است که در مراحل پایانی تجمیع و تست ماهواره قرار دارد و به زودی آماده پرتاب می توان.

رئیس پژوهشگاه فضایی با تاکید بر طراحی اولیه و مرحله ساخت مدل مهندسی دستگاه ماهواره های مخابراتی ناهید ۲ و سنجشی پارس ۱ نقل کرد: پروژه های سامانه بالن مخابراتی تدبیر ۱(بام) و سامانه رادار دهانه مصنوعی هواپایه(SAR) از دیگر پروژه های در دست اجرایی این پژوهشگاه است.

حداد پور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دست آوردهای فضایی و نقش آن در توسعه پایدار و اقتدار ملی اظهار داشت: در سال ۲۰۱۵ درآمد دنیاای حاصل از صنعت ماهواره معادل ۲۰۸ میلیارد دلار بوده که نسبت به سال قبل ۴ درصد رشد داشته است.

وی آشنایی عموم مردمان با دستاوردها و تاثیر مثبت تکنولوژی فضایی در زندگی را یکی از اهداف عمده سازمان های فعال در حوزه فضایی آگاهی داشت و خاطر نشان کرد: گردهمایی عمومی سازمان ملل متحد در سال ۱۹۹۹ روزهای ۴ تا ۱۰ اکتبر را به عنوان هفته دنیاای فضا نامید تا همه ساله از نقش علوم و تکنولوژی فضایی در زندگی بشر تجلیل شود.

—————————————————-

تهیه شده توسط : آريامنش ح.

اقتصادی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بر تو گر جلوه کند شاهد ما ای زاهد
««« »»»
از خدا جز می و معشوق تمنا نکنی

۲۴ پروژه فضایی کشور به بهره برداری رسید

TT / 36 — TP / 14%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال