انتقاد از سرمایه گذاری تل آویو برای مقابله با تونل های فلسطینی/موشک ها اسراییل را تهدید می کنند نه تونل ها


با دیگران به اشتراک بگذارید

انتقاد از سرمایه گذاری تل آویو برای مقابله با تونل های فلسطینی/موشک ها اسراییل را تهدید می کنند نه تونل ها

خبرگزاری فارس: نقد از سرمایه‌گذاری تل‌آویو برای مقابله با تونل‌های فلسطینی/موشک‌ها اسراییل را تهدید می‌کنند نه تونل‌ها

رئیس اندیشکده بگین-سادات خلال بیان سه معضل اساسی برای پروژه صهیونیستی ساخت دیوار زیرزمینی غزه برای مقابله با تونل های گروههای مقاومت فلسطینی، تاکید کرد که نباید مهندسان موشکی گروههای فلسطینی را دست‌کم گرفت.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، روزنامه صهیونیستی «اسرائیل هیوم» در یادداشتی به قلم «افریم اینبار» رئیس مرکز مطالعات استراتژیک «بگین-سادات» از بهای زیادی که رژیم صهیونیستی به تونل های جنبش مقاومت اسلامی «حماس» می دهد نقد کرده و پروژه دیوار زیرزمینی تازه پیرامون غزه را در بر می داری چند معضل عنوان کرد.

در ابتدای این یادداشت با بیان اینکه توجه زیاد سیستم های امنیتی و ارتش اسرائیل به تونل های حماس، تبلیغات ناخواسته در جهت اهداف این گروه است، فرا رسیده است گادی ایزنکوت در ابتدای سال ۲۰۱۶ با “اولویت” خواندن مبارزه با تونل ها در این سال، به این گروه خدمت کرد؛ در حالی که قدرتمندی موشکی حزب الله در شمال اسرائیل روبه افزایش است.

اینبار خلال اشاره به اینکه خود تونل ها قدرتمندی بالقوه محدودی برای وارد آوردن مضرات قابل توجه به اسرائیل دارند، افزود: «تونل ها قادر نیستند مانند موشک های حماس، اهداف استراتژیک در اسرائیل را مانند نیروگاه های برق یا فرودگاه ها به مخاطره اندازند. سرمایه گذاری برای مقابله با موشک ها اهمیتی می دارد نه تونل ها.»

رئیس اندیشکده بگین-سادات خلال غیرضروری خواندن پروژه پرهزینه دیوار زیرزمینی پیرامون غزه، سه معضل عمده را برای آن عنوان کرد: «اول اینکه مشخص نیست دیوار غزه در ممانعت از پروژه های زیرزمینی حماس نقش داشته باشد. دیوار بتنی قابل نفوذ هستند. اسرائیل نباید نبوغ مهندسان حماس را دست کم بگیرد.

دوم اینکه چنین پروژه های جاه طلبانه ای منابع مالی را از نیازهای مهم ارتش اسرائیل میراند. سومین معضل این است که اقدامات گسترده برای مقابله با تونل ها، بطورت غیرضروری قدرت دشمنی که قادر هست به اسرائیل ضربه بزند را بزرگنمایی می کند. این پروژه غول آسا تبلیغ عمومی برای حماس است.»

افریم اینبار در پایان نگاشت علی رغم هر دلیل سیاسی که درپس قضیه دیوار زیرزمینی غزه وجود دارد اما این پروژه «هیچ معنای استراتژیکی ندارد.»

********************

تهیه کننده : بهناز ذ.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

دل ضعيفم از آن می‌کشد به طرف چمن
««« »»»
که جان ز مرگ به بيماری صبا ببرد

انتقاد از سرمایه گذاری تل آویو برای مقابله با تونل های فلسطینی/موشک ها اسراییل را تهدید می کنند نه تونل ها

TT / 54 — TP / 16%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال