انگلیس باید فورا فروش تسلیحات به عربستان را متوقف کند


با دیگران به اشتراک بگذارید

انگلیس باید فورا فروش تسلیحات به عربستان را متوقف کند

خبرگزاری فارس: انگلیس باید فورا به فروش رسان تسلیحات به عربستان را متوقف کند

پس از کشتار اخیر عربستان در یمن، در انگلیس اعضای کمپین مخالفان معاملات تسلیحاتی خواستار توقف سه سوته به فروش رسان تجیهزات و سلاح ارتشی انگلیس به عربستان شدند.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، کمپین انگلیسی مخالفان تجارت تسلیحات با محکوم کردن بمباران روز شنبه عربستان علیه یمن خواستار توقف به فروش رسان تسلیحات انگلیس به عربستان سعودی شد.

به نگاشته روزنامه ایندیپندنت، اعضای کمپین مخالفان تجارت تسلیحات در انگلیس نقل کردند پس از کشتار اخیر عربستان در یمن، باید به فروش رسان تسلیحات انگلیس به عربستان متوقف شود. این حمله هوایی عربستان در یمن روز شنبه گذشته منجر به کشته شدن صدها تن و زخم شمار زیادی شد.

اندروز اسمیت از اعضای این کمپین گفت شرایط انسانی یمن وخیم است و بدتر می توان. وی در ادامه گفت هر روز مردمان بیگناه در یمن کشته می شوند و دولت بریتانیا همچنان با به فروش رسان تسلیحات بیشتر به این کشور، از بمباران توسط عربستان حمایت می کند.

اسمیت اضافه کرد «هیچ بهانه دیگری وجود ندارد. بریتانیا قادر هست اکنون قدم ها عمده برای کاهش درد و رنج و کاهش تجاوزات بیشتر را بردارد.»

وی خطاب به ترزا می نخست وزیر و بوریس جانسون وزیر خارجه گفت اگر این دو فرد درباره برقراری صلح جدی هستند، باید به فروش رسان تسلیحات را متوقف کرده و از تاثیر خود برای پایان دادن به این بمباران ها بهره گیرند.

با وجود آنکه عربستان متهم به ارتکاب جرایم جنگی است، ترزا می پیش از این از به فروش رسان تسلیحات انگلیسی به عربستان سعودی حمایت کرده بود.

از سوی دیگر جرمی کوربین رهبر حزب اپوزیسیون بریتانیا از نخست وزیر خواسته بود به خاطر کشتار غیرنظامیان توسط سعودی ها، انگلیس به فروش رسان سلاح به این پادشاهی را متوقف کند.

—————————————————–

تهیه شده توسط : سارا ب.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

هر دل که ز عشق توست خالی
««« »»»
از حلقه وصل تو برون باد

انگلیس باید فورا فروش تسلیحات به عربستان را متوقف کند

TT / 60 — TP / 22%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال