استقبال نوری المالکی از لغو دستور نخست وزیر عراق


با دیگران به اشتراک بگذارید

استقبال نوری المالکی از لغو دستور نخست وزیر عراق

خبرگزاری فارس: استقبال نوری المالکی از لغو دستور نخست‌وزیر عراق

نوری المالکی از لغو دستور نخست‌وزیر عراق علیه سه معاون رئیس جمهور، استقبال کرد و آن را تصحیح اشتباه نخست‌وزیر آگاهی داشت.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، «نوری المالکی» نخست وزیر پیشین و معاون کنونی رئیس جمهوری عراق، از حکم دادگاه مناسب فدرال این کشور استقبال کرد.

دادگاه فدرال عراق امروز دوشنبه، دستور پیشین حیدر العبادی نخست وزیر این کشور، صادره در مرداد، درباره لغو منصب سه معاون رئیس جمهوری این کشور را ملغی کرد.

نوری المالکی، رئیس کنونی ائتلاف پارلمانی «دولت قانون» این اقدام را «تصحیح اشتباهات» آگاهی داشت و آن را «امری لازم» خواند و نقل کرد که «آنقدر که خدمت به مردمان و منافع عراق برایش اهمیتی داشته، هیچ گاه مناصب برای او اینقدر اهمیتی نداشته است».

حیدر العبادی پیشتر در راستای اصلاحات سیاسی و اقتصادی، برخی مناصب حکومتی را لغو یا ادغام و برخی امتیازها را کامل لغو کرده بود که از جمله این مناصب، منصب سه معاون رئیس جمهور بود.

نوری المالکی (رئیس فهرست دولت قانون)، ایاد علاوی (رئیس حزب الوفاق الوطنی)، نخست وزیران پیشین و اسامه نیجفی رئیس پیشین پارلمان (رئیس فهرست پارلمانی متحدون)، به ترتیب معاونان اول تا سوم «فؤاد معصوم» رئیس جمهوری عراق هستند که اکنون با حکم دادگاه به منصب خود بازمی گردند.

حکم مذکور دادگاه بر اساس شکایت اسامه نجیفی مبنی بر قانونی نبودن دستور نخست وزیر صادر شد.

در مقابل مقتدی صدر رئیس جریان صدر عراق در واکنش به این حکم دادگاه، اعتراض کرد و از طرفدارانش درخواست که پس از عاشورا برای اعتراض به خیابان فرا برسند.

-با تشکر از انتخاب شما کاربر عزيز-

نگارنده: زری ع.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

نفس نفس اگر از باد نشنوم بويش
««« »»»
زمان زمان چو گل از غم کنم گريبان چاک

استقبال نوری المالکی از لغو دستور نخست وزیر عراق

TT / 29 — TP / 11%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات