شکستن کمربند امنیتی و ورود طالبان به «لشکرگاه» مرکز ولایت هلمند


با دیگران به اشتراک بگذارید

شکستن کمربند امنیتی و ورود طالبان به «لشکرگاه» مرکز ولایت هلمند

مقامات محلی ولایت هلمند در جنوب افغانستان از ورود طالبان به شهر «لشکرگاه» مرکز این ولایت با شکستن کمربند امنیتی نیروهای افغان گزارش کردند.

تصویر و عکس   شکستن کمربند امنیتی و ورود طالبان به «لشکرگاه» مرکز ولایت هلمند

به گزارش دفتر منطقه ای خبرگزاری تسنیم به نقل از «نن تکی آسیا»، «عبدالمجید آخوندزاده» معاون شورای ولایتی هلمند اعلام کرد که طالبان با شکستن کمربند امنیتی وارد شهر لشکرگاه شدند.

براساس گزارش ها، طالبان با پیشروی در هلمند، منطقه «مهاجرکمپ» را تصرف کرده اند و اکنون چالشها در منطقه «مختار» با نیروهای امنیتی افغان به شدت ادامه دارد.

یکی از دانشجویان ولایت هلمند نقل کرده که به خاطر نزدیک شدن درگیری به مرکز شهر، دانشگاه لشکرگاه نیز مسدود شده است.

شهروندان لشکرگاه مدعی شدند که نیروهای امنیتی افغان به خاطر نبود هماهنگی دچار دست پاچگی شده اند.

«ذبیح الله مجاهد» سخنگوی طالبان افغان نیز اعلام کرده که اعضای این گروه به منطقه «نمرو» رسیده اند و به سرعت در حال پیشروی هستند.

«صدیق صدیقی» سخنگوی وزارت کشور افغانستان، نیز خلال تأیید حملات گسترده طالبان به شهر لشکرگاه اطمینان داد که نیروهای امنیتی افغان جنگجویان مخالفان مسلح را به زودی به عقب رانندگی میکنند.

این در حالی است که یک ماشین انتحاری پاسگاه های پلیس در حوزه دوم امنیتی شهر لشکرگاه مرکز ولایت هلمند را هدف قرار دارده است و بر اثر آن، ۱۴ نفر از جمله ۱۰ پلیس افغان کشته و بیش از ۱۶ نفر نیز جراحتی شده اند.

در هفته های اخیر حملات طالبان افغان به جنوب افغانستان به مخصوص ولایت هلمند به شدت افزایش کشف کرده تا مکانی که شهرستان های «خانشین» و «ناوه» این ولایت در هفته گذشته بدست این گروه سقوط کردند.

**لطفا نظر دهيد**

نگارش: پاكناز ف.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ای که در کشتن ما هيچ مدارا نکنی
««« »»»
سود و سرمايه بسوزی و محابا نکنی

شکستن کمربند امنیتی و ورود طالبان به «لشکرگاه» مرکز ولایت هلمند

TT / 22 — TP / 8%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال