عمر جاودانه آدمیزاد غیرممکن است


با دیگران به اشتراک بگذارید

عمر جاودانه انسان غیرممکن است

تصویر و عکس عمر جاودانه انسان غیرممکن است
محققان دانشکده پزشکی آلبرت اینشتین در نیویورک در تحقیق تازه‌ای که در مجله نیچر انتشار داده شده، زندگی جاودانی را غیرممکن آگاهی داشته و نهایت عمر احتمالی انسان را ۱۱۵ سال اعلام کرده‌اند.

در طول قرن گذشته، امید به زندگی بشریت با جهش های زیادی افزایش کشف کرده است. در سال ۱۹۰۰ طول عمر متوسط انسان ۵۰ سال بود، اما اکنون حدود ۸۰ سال است.

اگرچه میانگین سنی همچنان در حال افزایش است،‌ اما حداکثر سن نسبتا ثابت باقی مانده است. انسان‌ها معمولا حداکثر تا ۱۱۵ سالگی زنده می‌مانند و این عدد از دهه ۱۹۹۰ تاکنون عوض نشده است.

به نقل کرده محققان، این امر نشان می‌دهد که با وجود پیشرفته‌تر شدن فناوری‌ههای پزشکی، انسان نمی‌تواند بیشتر از ۱۱۵ یا ۱۲۰ سال زید.

البته دانشمندان دیگر با این نظر مخالفت کرده‌اند و بیشتر آن‌ها معتقدند که محققان توانایی افزایش طول حیات توسط پزشکی مدرن یا فرا رسنده را دستکم گرفته‌اند.

گروههایی از دانشمندان در تحقیقات خود تواسنته‌اند طول عمر برخی موجودات مانند موش و مگس میوه را بطور گیراای در آزمایشگاه زیاد کنند و نباید تردید کرد که این نتایج در فرا رسنده امکان می دارد بر روی انسان نیز تکرار شود.

به گزارش ایسنا به نقل از شیکاگو تایمز، در حال حاضر برای بشر امکان نمی دارد بیش تر از ۱۱۵ سال زید اما با درمان‌های ژنتیکی و سایر فناوری‌ها در فرا رسنده می‌توان به جاودانگی امیدوار بود.

**************************

نگارنده : خداداد ل.

تازه های علمی در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

در حريم عشق نتوان زد دم از گفت و شنيد
««« »»»
زان که آن جا جمله اعضا چشم بايد بود و گوش

عمر جاودانه آدمیزاد غیرممکن است

TT / 32 — TP / 14%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال