http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

لزوم ترقی ارتباط استراتژیک کشورمان ایران و کشور آلمان در حوزه تکنولوژی

لزوم ترقی ارتباط استراتژیک کشورمان ایران و کشور آلمان در حوزه تکنولوژی

با دیگران به اشتراک بگذارید

ضرورت توسعه روابط استراتژیک ایران و آلمان در حوزه فناوری

تصویر و عکس ضرورت توسعه روابط استراتژیک کشورمان و آلمان در حوزه تکنولوژی
سیناپرس: معاون علمی و تکنولوژی ریاست جمهوری، گفت: نیاز امروز کشورمان و آلمان، توسعه روابط استراتژیک حوزه علم و تکنولوژی است و نباید این همکاری ها تنها به حوزه تبادل دانشجو محدود شود.

به گزارش معاونت علمی و تکنولوژی ریاست جمهوری، سورنا ستاری، در نشستی مشترک با هیات بلندپایه علمی از کشور آلمان، گفت: روابط کشورمان و آلمان تاکنون تنها به تبادل دانشجو محدود بود که از این پس دیگر به این حد از روابط بسنده نخواهیم کرد و باید این همکاری ها به توسعه روابط استراتژیک حوزه علم و تکنولوژی برسد.

وی اضافه کرد: تبادل دانشجو بین کشورها همیشه موجود بوده و در حال حاضر که کشورمان با ایالات متحده قطع رابطه کرده است ۱۱ هزار دانشجوی ایرانی در این کشور مشغول به تحصیل هستند و این ارتباط بین کشورمان و آلمان نیز وجود دارد و دانشجویان ایرانی زیادی در آلمان درس میخوانند؛ در صورتیکه کشورمان خواهان توسعه روابط دو کشور در حوزه های علمی و تکنولوژی است.

به نقل کرده ستاری، کشورمان آماده همکاری در زمینه استارتاپ ها و تحقیقات کاربردی با آلمان است و در این زمینه هیچ محدودیتی ندارد.

وی تصریح کرد: در دولت تدبیر و امید، اتفاقات جدی در حوزه اقتصاد دانش بنیان افتاده است و قصد داریم اقتصاد باستانی خود را عوض کرده و از اقتصاد تازه ای حرف زنیم که نیروی انسانی و فکر آنها پایه این اقتصاد است.

وی اضافه کرد: در دولت جدید اقتصاد دانش بنیان در واقع پایه اقتصاد فرا رسنده کشور را مدنظر قرار دارد به همین دلیل است که در حوزه استارتاپ ها اتفاقات خوبی در کشور افتاده است.  

ستاری در خصوص برگزاری استارتاپ های تخصصی در کشور، گفت: در حال حاضر در کشورمان استارتاپ های تخصصی و خوبی در زمینه ICT و بیوتکنولوژی به انجام رسانده میشود و بزرگترین استارتاپ کشور روزانه ۵ میلیون دلار به فروش رسان دارد که این کار در منطقه بی نظیر است.

وی تصریح کرد: کشورمان در حوزه بیوتکنولوژی هم به پیشرفت های قابل توجهی رسیده است و در حال حاضر ۹۸ درصد داروهای نکته نیاز داخلی در کشور تولید می شود.

رئیس هیات امنا صندوق پژوهشگران و فناوران کشور بیان کرد: برخلاف تصور موجود، کشورمان تنها در حوزه انرژی اتمی پیشرفت نکرده بلکه در حوزه های گوناگون علمی مانند نانوتکنولوژی، بیوتکنولوژی، هوا و فضا و انرژی ها نو نیز به پیشرفت های قابل توجهی دست یافته است.

وی اضافه کرد: کشورمان در حوزه تحقیقات پایه و تجاری سازی تکنولوژی با آلمان همکاری هایی داشته است و قصد داریم از این پس، سطح روابط کشورمان با آلمان را توسعه داده و در حوزه استارتاپ ها و تحقیقات پایه ای با این کشور مشارکت داریم.

ستاری با اشاره به حضور نمایندگان مناسب رتبه موسسات علمی و تحقیقاتی معتبر آلمان در جلسه، گفت: حضور این افراد را مغتنم شمرده و معاونت علمی برای اجرای پروژه های مشترک با موسسات علمی کشور آلمان آمادگی دارد و قادر هستیم در پروژه های بزرگ بین‌المللی با این موسسات مشارکت داریم.

وی اظهار کرد: دوست داریم کشور آلمان کشورمان را به چشم یک شریک و همکار نگاه کرده و در زمینه های گوناگون با کشورمان همکاری های علمی داشته باشد.

معاون علمی و تکنولوژی خاطرنشان کرد: از این پس در جلسات کمیسیون مشترک کشورمان و آلمان بحث علم و تکنولوژی به صورت جدی پیگیری شود اتفاقی که در یک سال اخیر نیفتاده است.

وی با اشاره به ضرورت بازنگری در قرارداد موجود بین دو کشور، گفت: قراردادی که بین کشورمان و آلمان وجود دارد مربوط به سال ۱۹۷۵ می شود که نیاز به اصلاحات اساسی و جدی دارد تا بر پایه این تفاهمنامه همکاری های مشترک بین دو کشور توسعه کشف کند.

ستاری تصریح کرد: معاونت علمی به عنوان دولت وظیفه دارد زیرساخت مشترک بوجود آورد تا شرکت ها، اساتید، مراکز علمی و دانشگاه های دو کشور به آسانی یکدیگر را یافته و با هم مشارکت دارند.

 رئیس بنیاد ملی نخبگان با اشاره به توافق صورت گرفته با وزیر علوم، تحقیقات و تکنولوژی کشورمان و هیات آلمانی حاضر در جلسه مبنی بر تعیین روزی به عنوان روز علم کشورمان و آلمان،گفت: معاونت علمی از این حرکت خوب و تصمیم به جا حمایت می کند.

به نقل کرده وی کشورمان بزرگترین بازار منطقه در زمینه تجاری سازی محصولات، استارتاپ ها و انتقال انرژی است به گونه ای که بازار استارتاپ ICT سال فرا رسنده در کشورمان به ۸۰ میلیارد دلار خواهد رسید و در این زمینه پتانسیل خوبی در کشورمان وجود دارد.

———————————-

تهیه کننده : سيمين ت.

تازه های علمی در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

خرقه زهد مرا آب خرابات ببرد
««« »»»
خانه عقل مرا آتش ميخانه بسوخت

لزوم ترقی ارتباط استراتژیک کشورمان ایران و کشور آلمان در حوزه تکنولوژی

TT / 90 — TP / 12%

با دیگران به اشتراک بگذارید

منبع: سرزه
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
تاریخ کمک های ایران به عراق را ثبت کرده/ حضور ترکیه در شمال عراق خلاف منشور سازمان ملل است (۳ عکس)
دلیل حمایت سعد الحریری از میشل عون برای ریاست جمهوری
شوخی جدید ترامپ: انتخابات را لغو و من را رئیس جمهور کنید
استخدام بازاریاب با مزایای عالی در اصفهان
حلقه مفقوده اظهارات ضدونقیض درباره تنگی نفس اهوازی ها پس از باران (۳ عکس)
مسئولان سابق فدراسیون دوچرخه سواری برایم پاپوش درست کردند
استخدام خانم مسلط به زبان و آشنا به مکاتبات بازرگانی در تهران
6 اشتباه مردانه در رابطه زناشویی با همسر
سام نوری از حضور در شهرزاد ۲ نقل کرد
سام نوری از حضور در شهرزاد 2 گفت
استخدام بازاریاب تلفنی در شرکت توزیع کننده نهاده های کشاورزی
استخدام دستیار دندانپزشک در یک مطب دندانپزشکی در تبریز
ترامپ: نظرسنجی ها مهم نیست؛ من برنده انتخاباتم
طرح براندازی آمریکا در ایران و ۶ کشور منطقه
وزیر کانادایی: برای زیارت به ایران آمده بودم
فیلم صدبار هم مشاهده کرده شه بازم کمه ( آپارات ) -دانلود و پخش
جوانی با سرمایه ۳ میلیون به درآمد ۸ میلیونی در ماه رسید (۲ عکس)
استخدام کارشناس فروش در شرکت معتبر ماشین آلات صنعتی
تولید برنج گیلان غرب در سال زراعی امسال ۹ درصد افزایش یافت
ویدیو فیلم مشورت مجازی در زمینه آزمون تافل ( آپارات )
تبلیغات