تاسوعا و عاشورا بیدارگر جوامع جهانی است


با دیگران به اشتراک بگذارید

تاسوعا و عاشورا بیدارگر جوامع جهانی است

حجت‌الاسلام بلک گفت: از آنجایی که جهان اسلام دستخوش فتنه‌های بسیاری شده و خیانت‌های بزرگی از سوی برخی کشورهای در ظاهر اسلامی اما مرتجع صورت گرفته، ضروری است مراسم‌های تاسوعا و عاشورا با اهتمام بسیار گسترده‌ای به انجام رسانده شوند.

تصویر و عکس تاسوعا و عاشورا بیدارگر جوامع دنیاای است

حجت الاسلام محمدحسین بلک، مدیرکل تبلیغات اسلامی خوزستان، در مکالمه با خبرنگار خبرگزاری«حوزه» در اهواز، با بیان اینکه انقلاب اسلامی به برکت عاشورا و تاسوعای حسینی بوجود آمد، اظهار داشت: امروز اگر انقلاب اسلامی تا دورترین نقاط عالم رفته، به برکت استمرار مهمانیهای عزاداری سید و سالار شهیدان بوده و باید این مراسم ها هرچه خوب تر به انجام رسانده شوند.

وی، نقش تاسوعا و عاشورا را یک نقش سازنده، بیدارگر و عدالت طلبانه توصیف کرد و گفت: از آنجایی که جهان اسلام دستخوش فتنه های بسیاری شده و خیانت های بزرگی از سوی برخی کشورهای در ظاهر اسلامی اما مرتجع صورت گرفته، ضروری است مهمانیهای تاسوعا و عاشورا با اهتمام بسیار گسترده ای به انجام رسانده شوند تا جوامع دنیاای نسبت به وقایع موجود در کشورهای اسلامی آگاه شوند، که در همین راستا، مراسم بسیار باشکوهی در کلان شهر اهواز به انجام رسانده میشود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خوزستان، بر ضرورت بهره گیری از ظرفیت عظیم و پایان ناپذیر عاشورا راتاکید کرد و اظهار داشت: اهل بیت عصمت و طهارت(ع) هم به دنبال حفظ و بهره گیری از ظرفیت عاشورا بودند؛ چراکه این رویداد مهم تاریخ اسلام، توانایی تمیز سازی اهل عالم تا قیامت را در بر می دارد و کسی که به واسطه عاشورا هدایت نشود، هیچ عامل دیگری قادر نیست او را متنبه کند.

حجت الاسلام بلک، با بیان این که دو روز غمبار تاسوعا و عاشورا، فرصت بسیار خوبی برای مبلغان است، اذعان داشت: اگر روحانیت بتواند پیام محرم و عبرت های عاشورا را مطابق با مقتضیات وقت برای مردمان تبیین کند، بسیار سازنده، مفید و موثر خواهد بود.

وی در پایان بابیان این مهم که فعالیت های تبلیغی نباید صرفاً به دهه نخست ماه محرم ختم شود، گفت: دشمن فعالیت های مخربی علیه مکتب عاشورایی و انقلاب اسلامی به انجام رسانده که ماه محرم و مجالس خانگی آن، فرصت عالی ای برای مقابله با این هجمه ها است.

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال