معرفی نرم افزار تاریخ کربلا بر اساس کتاب « لهوف »


با دیگران به اشتراک بگذارید

معرفی نرم افزار تاریخ کربلا بر اساس کتاب « لهوف »

نرم افزار چندین رسانه ای روایت تاریخ کربلا بر اساس لهوف سید ابن طاووس با عنوان « عشق و عطش » در قم تولید و در دسترس علاقه مندان قرار گرفت.

عکس شناسایی نرم افزار تاریخ کربلا بر اساس کتاب « لهوف »

به گزارش خبرگزاری «حوزه»، مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی در راستای تولید محصولات چندین رسانه ای، نرم افزار روایت تاریخ کربلا بر اساس لهوف سید ابن طاووس به نام عشق و عطش را تولید و به زودی در اختیار علاقه مندان خواهد گذاشت.

این نرم افزار، کتاب عشق و عطش اثر آقای امید آرام را که کوشیده است با استناد به اثر خوشگل و شیوای سید ابن طاووس رحمه الله علیه تاریخ کربلا را به زبانى دیگر روایت کند، به صورت گویا در اختیار مخاطبین گذاشته است.

سه فصل به نام های راز راه، مرگ سرخ، رنگ رنج مشتمل بر ۳۲ عنوان در ۳۲ قطعه صوتی با صدای آقاى مهدى مهدى زاده‏ و زن شعبانى‏ محتوای این نرم افزار را تشکیل می دهد.

در فصل اول این کتاب گویا دلایل مسافرت امام به کربلا، حرکت امام از مدینه به مکه، قصه پیک نور و مسافرت حضرت مسلم به کوفه و وقایع کوفه، هجرت امام از مکه به مقصد عراق و ورود کاروان حضرت حسین بن على علیه السلام به کربلا روایت شده است.

فصل دوم این نرم افزار به روایت شهادت حضرت ابا عبد الله الحسین علیه السلام، فرزندان و یاران با وفاى آن حضرت توجه میکند.

فصل سوم نیز روایت گر وقت اسارت حضرت زینب کبرا سلام الله علیها، بانوان و کودکان حضرت حسین بن على علیه السلام، رسیدن قافله اسراء به شهر بى وفاى کوفه، مسافرت اسیران نینوا از کوفه به شام و مجلس یزید، روایت رجعت قافله به مدینه الرسول، قصه رجعت حضرت زینب و بازگشت حضرت سجاد علیهما السلام به شهر مدینه می باشد.‏

از جمله تواناییهای این نرم افزار چندین رسانه ای می شود به اکران عکس و تصویر های مرتبط با موضوع برنامه، دسترسی به فهرست درختی محتوا، امکان جستجو در محتوای برنامه و امکان بهره گیری از طریق کامپیوتر و سیستم انتشار صوت اشاره نمود.

سید ابن طاووس در ۱۵ محرم سال ۵۸۹ قمری، در شهر حله دیده به دنیا باز کرد و پنجم ذى‏ قعده سال ۶۶۴ قمری، در آنجا وفات کشف کرد و جسم منزه اش به نجف اشرف منتقل و در کنار بارگاه ملکوتى حضرت على علیه السلام مدفون گشت.

این فقیه، عارف و دانشور جلیل شیعه است که بسیارى از دانشوران حله و دیگر شهرهاى عراق، از محضر نورانى او بهره گرفته‏ اند که از نامدار ترین شاگردان وی می شود به شیخ سدید الدین، یوسف بن علی بن مطهر( پدر علامه حلى) و جمال الدین، حسن بن یوسف، مشهور به علامه حلی اشاره نمود.

سید ابن طاووس از اصلیترین کسانی است که در عرصه نگارش تاریخ کربلا کوشیده و کتاب پر ارجی را به نام «اللهوف فی قتلی الطفوف» نوشته است که نرم افزار حاضر به زبانی دیگر این اثر ارزشمند را به صورت صوتی روایت می کند.

انتهای پیام ۳۱۳/۱۷

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال