http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

جوانان هویت عاشورایی داشته باشند

جوانان هویت عاشورایی  داشته باشند

با دیگران به اشتراک بگذارید

جوانان هویت عاشورایی داشته باشند

حجت الاسلام نیلی پور نقل کرد: چیزی که یک جوان شیعه باید با الهام از مکتب عاشورا نکته توجه گذارد این است که هویت ایمانی، ملکوتی و عاشورایی برای خود خلق کند.

تصویر و عکس جوانان هویت عاشورایی  داشته باشند

به گزارش خبرگزاری «حوزه»از اصفهان، حجت الاسلام والمسلمین مهدی نیلی پور، در جمع عزاداران حسینی در هیات انصار الحسین(علیه السلام) اصفهان نقل کرد: یکی از درس های بزرگ در کربلا این بود که انسان برای صعود به قله های بالای کمال نیاز به کرب و بلا یعنی زحمت و ریاضت دارد.

وی اضافه کرد: انسان هایی از هستی انسانی بیشتری برخوردارند که مجاهدت بیشتری داشته باشند و اصول و عواملی را که انسانیت رابه فعلیت می رساند به درستی تشخیص دهند و خود را به آن مراتب بالا برسند.

رئیس بنیاد مهدویت و فرا رسنده پژوهی اصفهان با اشاره به اینکه یکی از فلسفه های وجودی ابلیس، ایجاد زحمت برای ما در راه تکامل است، نقل کرد: کار ابلیس این است که با مانع تراشی در برابر انسان ها زمینه انحطاط و تنزل آنها را فراهم کند و با ساختار شکنی مانع از رسیدن ما به قرب الهی شود، لذا انسان اگر بخواهد به مقامات بالا برسد این کار زحمت زیادی می طلبد و پیامبر(ص) نیز از آن به جهاد اکبر یاد کرده است.

وی با بیان اینکه انسان یک موجود چندین لایه است که پایین ترین حد آن زندگی گیاهی و سپس حیوانی است، اضافه کرد: در خصوص بعد گیاهی و حیوانی انسان زیاد نیاز به کوشش و تلاش ندارد و خداوند از طریق غرایز در ما آن را تامین کرده است.

حجت الاسلام نیلی پور عنوان کرد: اما لایه سوم و اصلیتر در وجود انسان لایه انسانی وجود ما است که باید تمام همت خود را صرف آن کنیم و اولیاء خدا تمام همتشان را در همین راه به کار برده اند و سعی نمودند که به مردمان هم همین مسیر را نمایان کنند، بنابراین، بزرگترین جهالت بشریت جهالت نسبت به خود است که ارزش خود را درک نکردند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه انسان در بر می داری یک هویت ملکی و یک هویت ملکوتی است، اضافه کرد: مخاطب مکتب حسین(ع) همه انسان ها هستند، لذا آنچه امام(ع) تلاش کردند این بود که ما را به جنبه ملکوتی وجودمان آگاهی بدهند، در حالی که مکاتب غربی مارا به جنبه ملکی معطوف می کنند.

رئیس بنیاد مهدویت و فرا رسنده پژوهی تصریح کرد: چیزی که یک جوان شیعه باید با الهام از مکتب عاشورا نکته توجه گذارد این است که هویت ایمانی، ملکوتی و عاشورایی برای خود خلق کند.

وی اضافه کرد: تنوع جنسی، جمعیتی و نژادی که در عاشورا هست از خردسال و جوان گرفته تا سالخورده مرد و بانوان و همچنین نژاد های گوناگون نمایان میکند همه ما قادر هستیم هویت عاشورایی داشته باشیم.

حجت الاسلام نیلی پور در پایان نقل کرد: برای حضور در مجالس عزاداری امام حسین(علیه السلام) همه را فرا خوانید، نه فقط مذهبی ها را زیرا مجلس سیدالشهدا(ع) متعلق به همه انسان هاست.

منبع: سرزه
تبلیغات

http://www.webiruni.ir/uploads/sujpqbk9fhkwl90d6g26bb45u2cu50jn.jpg

http://www.webiruni.ir/uploads/qk53boo8lx96sfes7wspanpa8j40j5x8.jpg

آخرین مطالب
استخدام کادر فروش،اداری،مالی،فنی،منابع انسانی،بازاریابی در مبناتلکام
عمل زیبایی یک بازیگر مستهجن دیگر در تهران +عکس
مردی که بعد از دیدن چهره بدون آرایش همسرش، طلاقش داد + عکس زن با آرایش و بدون آرایش
خودروهای لوکس قاچاق در دو راهی صادر شدن و امحاء
برنامه جدید افزایش بارش‌های پائیزی
برانکو: پرسپولیسی‌ها از یک امتیاز ناراحت نیستند
مزایا و معایب کار کردن در یک شرکت بزرگ
استخدام کارشناس فروش حضوری در شرکت پویا پرداز قرن
آیا دولت یازدهم انضباط مالی را رعایت کرده است؟ +نمودار
حرف های هرمز سیرتی از GEM برگشته
جان کری: حوثی‌های موشک‌هایشان را کنار بگذارند
بازار خودرو نباید در اختیار آمریکایی‌ها قرار گیرد
یکتا ناصر باردار شد + عکس وی در دوران بارداری
انتقاد وزیر بهداشت از سرداران "حرم"، "عَلم" و "قلم"
استخدام MDF کار ماهر جهت نصب پارتیشن اداری
اینجا قبرستان کودکان در تهران است +تصاویر
حضور یک بازیگر زن فیلم های مستهجن در ایران؟! + عکس
قاضی آرژانتینی خواستار دستگیری ولایتی در عراق شد
صادرات غیرنفتی بوی نفت می‌دهد +جدول
تمامی بسته های بازی Star Wars Battlefront را در ماه نوامبر رایگان بازی کنید