جوانان هویت عاشورایی داشته باشند


با دیگران به اشتراک بگذارید

جوانان هویت عاشورایی داشته باشند

حجت الاسلام نیلی پور نقل کرد: چیزی که یک جوان شیعه باید با الهام از مکتب عاشورا نکته توجه گذارد این است که هویت ایمانی، ملکوتی و عاشورایی برای خود خلق کند.

تصویر و عکس جوانان هویت عاشورایی  داشته باشند

به گزارش خبرگزاری «حوزه»از اصفهان، حجت الاسلام والمسلمین مهدی نیلی پور، در جمع عزاداران حسینی در هیات انصار الحسین(علیه السلام) اصفهان نقل کرد: یکی از درس های بزرگ در کربلا این بود که انسان برای صعود به قله های بالای کمال نیاز به کرب و بلا یعنی زحمت و ریاضت دارد.

وی اضافه کرد: انسان هایی از هستی انسانی بیشتری برخوردارند که مجاهدت بیشتری داشته باشند و اصول و عواملی را که انسانیت رابه فعلیت می رساند به درستی تشخیص دهند و خود را به آن مراتب بالا برسند.

رئیس بنیاد مهدویت و فرا رسنده پژوهی اصفهان با اشاره به اینکه یکی از فلسفه های وجودی ابلیس، ایجاد زحمت برای ما در راه تکامل است، نقل کرد: کار ابلیس این است که با مانع تراشی در برابر انسان ها زمینه انحطاط و تنزل آنها را فراهم کند و با ساختار شکنی مانع از رسیدن ما به قرب الهی شود، لذا انسان اگر بخواهد به مقامات بالا برسد این کار زحمت زیادی می طلبد و پیامبر(ص) نیز از آن به جهاد اکبر یاد کرده است.

وی با بیان اینکه انسان یک موجود چندین لایه است که پایین ترین حد آن زندگی گیاهی و سپس حیوانی است، اضافه کرد: در خصوص بعد گیاهی و حیوانی انسان زیاد نیاز به کوشش و تلاش ندارد و خداوند از طریق غرایز در ما آن را تامین کرده است.

حجت الاسلام نیلی پور عنوان کرد: اما لایه سوم و اصلیتر در وجود انسان لایه انسانی وجود ما است که باید تمام همت خود را صرف آن کنیم و اولیاء خدا تمام همتشان را در همین راه به کار برده اند و سعی نمودند که به مردمان هم همین مسیر را نمایان کنند، بنابراین، بزرگترین جهالت بشریت جهالت نسبت به خود است که ارزش خود را درک نکردند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه انسان در بر می داری یک هویت ملکی و یک هویت ملکوتی است، اضافه کرد: مخاطب مکتب حسین(ع) همه انسان ها هستند، لذا آنچه امام(ع) تلاش کردند این بود که ما را به جنبه ملکوتی وجودمان آگاهی بدهند، در حالی که مکاتب غربی مارا به جنبه ملکی معطوف می کنند.

رئیس بنیاد مهدویت و فرا رسنده پژوهی تصریح کرد: چیزی که یک جوان شیعه باید با الهام از مکتب عاشورا نکته توجه گذارد این است که هویت ایمانی، ملکوتی و عاشورایی برای خود خلق کند.

وی اضافه کرد: تنوع جنسی، جمعیتی و نژادی که در عاشورا هست از خردسال و جوان گرفته تا سالخورده مرد و بانوان و همچنین نژاد های گوناگون نمایان میکند همه ما قادر هستیم هویت عاشورایی داشته باشیم.

حجت الاسلام نیلی پور در پایان نقل کرد: برای حضور در مجالس عزاداری امام حسین(علیه السلام) همه را فرا خوانید، نه فقط مذهبی ها را زیرا مجلس سیدالشهدا(ع) متعلق به همه انسان هاست.

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال