روحانیون به شبهات عالمانه پاسخ دهند


با دیگران به اشتراک بگذارید

روحانیون به شبهات عالمانه پاسخ دهند

استاد حوزه مازندران در نشست فرهنگی سیاسی بررسی تحریفات عاشورا بر لزوم پاسخگویی عالمانه طلاب و روحانیون به شبهات تاکید کرد

تصویر و عکس روحانیون به شبهات عالمانه پاسخ دهند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از مازندران، عبدالله منیری، استاد حوزه مازندران در نشست فرهنگی سیاسی بررسی تحریفات عاشورا که در مدرسه علمیه خواهران حضرت آمنه(س) فریدونکنار به انجام رسانده شد، بیان کرد:هیچ مذهب و دینی در دنیا وجود ندارد که بتواند میلیون ها نفر انسان را در یک جا دور هم جمع کند. در حالی که دین اسلام دو بار در سال در مهمانی با شکوه حج با سه میلیون نفر انسان با تیپ واحد احرام و با لفظ واحد لبیک اللهم … و بار دوم در اجتماع بیست میلیونی اربعین حسینی عشاق به سوی دیار عشق گام بر می دارند. اینها نمایان کننده قدرت یک مکتب است و آن مکتب حسین (ع) است و هیچ دین و مکتبی چنین قدرتی را تا به حال به اکران قرار نداده است.

وی نقل کرد: دو نوع تحریف در عزاداری امام حسین (ع) وارد شده است که شهید مطهری در کتاب حماسه حسینی نیز به آنها اشاره کرده و شامل تحریف لفظی و تحریف معنوی می باشد که با توجه به شرایط امروز طلاب باید به این شبهات عالمانه پاسخ دهند.

استاد حوزه مازندران اعلام کرد: در تحریف معنوی هدف نکته اصابت قرار می گیرد و چنین بیان می توان که امام حسین(ع) کشته شد تا گناه شیعیان بخشیده شود نه اینکه با ظلم مبارزه شود و این کاری است که با مسیح شد و عیسی(ع) به صلیب کشیده شد تا مسیح ها هر گونه که خواستند زیند.

وی اضافه کرد: در تحریف دیگر که لفظی است، لفظ جریان کربلا وارونه جلوه داده شده و در روضه خواندن ها نمود می کند؛ مانند روضه علی اصغر(ع) که به نوعی به مخاطب این مطلب را می رساند که امام حسین (ع) در حال التماس است که به فرزند من آب بدهید، در حالی که خواست امام حماسی است و ایشان به کسی باج نمی دهند .

منیری خاطر نشان کرد: متاسفانه در حال حاضر بسیاری از مردمان کشور خوراک بازرگانی را از ماهواره ها میگیرند که برخلاف دین اسلام است و اگر در این موضوع ساده انگاری شده و کارهای فرهنگی که مقام معظم رهبری تاکید زیاد بر آن دارند نادیده گرفته شود، منجر به ضربات سنگینی خواهد شد.

۳۱۳/۴۸

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات