عددنگاری ملاقات کشورمان ایران و کشور کره جنوبی


با دیگران به اشتراک بگذارید

عددنگاری دیدار ایران و کره جنوبی

فردا دو تیم کشورمان و کره جنوبی در چارچوب مقدماتی جام دنیاای در ورزشگاه آزادی به مصاف هم خواهند رفت. این دیدار بیست و نهمین رویارویی این دو تیم خواهد بود.

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس عددنگاری دیدار کشورمان و کره جنوبی

به گزارش “ورزش سه”، در بیست و هشت دیدارِ گذشته کشورمان ۱۲ پیروزی، کره ۹ پیروزی به دست آورده اند و ۷ مسابقه نیز به تساوی ختم شده است. به بهانه مسابقه حساسِ فردا به وسیله اعداد نکاتی جالب را چک کردیم که در زیر قادر هستید بخوانید:

۰) چشم بادامی ها هیچ گاه در کشورمان پیروز نشده اند. آن ها شش‌ بار برای رویارویی با کشورمان به تهران فرا رسیده اند که چهار شکست و دو تساوی در کارنامه شان به تصویب رسانده اند. پر تکرار ترین نتیجه ی دیدارهای خانگی برای ما، پیروزی یک بر صفر بوده است.

۱) اولین رویارویی این دو تیم مربوط به حدود شش دهه قبل است که کشورمان متحمل سنگین ترین شکست خود شد. کره ای ها ۷ برج خرداد ۱۳۳۷ با نتیجه پنج بر صفر کشورمان را در هم کوبیدند تا خوب ترین پیروزی کره در اولین دیدار این دو تیم رقم بخورد.

۲) در نفرات حاضر در تیم کشورمان جواد نکونام بیشترین گل را به ثمر رسانده است. او که اکنون در قامت مربی همراه تیم ملی است، ۲ گل به ثمر رسانده که هر دو در ورزشگاه آزادی و در چارچوب رقابت های جام دنیاای بوده است. البته علی دایی با زدن ۴ گل در دیدارهای این دو تیم به نوعی آقای گل است.

۳) کارلوس کی روش، سرمربی تیم ملی کشورمان سه بار در مقابل کره قرار گرفته که هر سه بار به پیروزی رسیده است. او در پیروزی های متوالیِ یک سرمربی در تاریخ بازی های این دو تیم رکورد دار است و مورد جالب اینجاست که همه این بردها با نتیجه یک بر صفر حاصل شده است.

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس عددنگاری دیدار کشورمان و کره جنوبی

۴) چهار گل در آخرین دقیقه از بازی های این دو تیم نمایان میکند مسابقه های این دو تیم تا چه اندازه گیرا، زیبا و غیرقابل پیش بینی است. در ۲۸ دیدارِ گذشته هر تیم دو بار در دقیقه ۹۰ دروازه تیم مقابل را باز کرده است.

۵) تیمِ کارلوس کی روش ۵ بازیکن زیر ۲۳ سال دارد و در این زمینه از کره بسیار پیش تر است. جوان ترین بازیکن تیم کره جائه سونگِ ۲۴ ساله است و این در حالی است که سعید عزت اللهی ۲۰ ساله جوان ترین بازیکن تیم ما و البته میدانِ این مسابقه است!

۶) عدد ۶ در تاریخ بازی های این دو تیم ما را یاد آن برد تاریخی شش بر دو می اندازد؛ اما باید آگاهی داشت عدد شش برای کشورمان از جهتی دیگر هم خوش یمن است. ما تا کنون ۶ بار در پائیز بر کره جنوبی غلبه یافته ایم که اتفاقا پیروزی ۶ بر ۲ نیز در این فصل پیش آمده است.

۷) بازی فردا هفتمین میزبانی کشورمان از کره خواهد بود. تمام شش دیدار گذشته در تهران به انجام رسانده شده و ۴ پیروزی برای کشورمان و دو تساوی در این بازی ها پیش آمده است. دو تیم در بازی های خانگی کشورمان بیشتر از دو گل به ثمر منتقل نکرده اند.

تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس عددنگاری دیدار کشورمان و کره جنوبی

۸) تیمِ پرافتخارِ شرق آسیا تاکنون ۸ بار در جام دنیاای حاضر شده و سابقه آن ها در این زمینه دو برابر ماست؛ اما برای بیشتر شدن شانسشان برای نهمین حضور باید از سد شاگردان کی روش بگذرند که کاری بسیار سخت است!

۹) سید جلال حسینی با ۹ حضور بیشترین سابقه را در رویارویی با کره جنوبی دارد. حسینی در ۸ دیدار گذشته عملکردی با ثبات و خوب داشته است و باتوجه به روحیه مضاعفی که از گلزنی برابر ازبکستان دارد، قادر هستیم روی او برای بازی فردا حساب مخصوص ای گشاییم.

۱۰) تعداد لژیونرهای تیم ملی کشورمان در آخرین لیست کارلوس کی روش ۱۰ بازیکن است؛ البته کره ای ها در این زمینه بر ما خوب تری دارند؛ اما تعداد لژیونرهای تیم کی روش نسبت به گذشته افزایشی گیرا داشته است. ضروری به ذکر است ۶ لژیونر از ۱۰ لژیونرِ تیم ما در اروپا بازی می کنند.

محمدهمتی

**************

مسئول متن : فرشاد ق.

ورزشی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

آن شد اکنون که ز ابنای عوام انديشم
««« »»»
محتسب نيز در اين عيش نهانی دانست

عددنگاری ملاقات کشورمان ایران و کشور کره جنوبی

TT / 90 — TP / 13%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال