یک سردار شاداب، کلید باز کردن دروازه کره


با دیگران به اشتراک بگذارید

یک سردار شاداب، کلید گشودن دروازه کره

از ابتدای شروع این فصل، هم به دقایق حضور سردار در زمین اضافه شده است و هم به تراکم بازی هایش.

تصویر و عکس یک سردار شاداب، کلید باز کردن دروازه کره

به گزارش “ورزش سه”، نگاهی به بازی های باشگاهی جوان اول خط حمله تیم ملی کشورمان نمایان میکند که وی هنوز از لحاظ شرایط جسمی به وضعیتی نرسیده است که هر چهار روز، ۹۰ دقیقه در مخلوط تیمش بازی کند.

از عضویت در تیم ملی نوجوانان تا درخشش در لیگ روسیه و گلزنی های مستمر در تیم ملی بزرگسالان، سردار آزمون خیلی با سرعت مراحل پیشرفت را گذراند و نوید یک بازیکن شیک و تکنیک بین المللی را برای فرا رسنده فوتبال کشورمان داد. با این حال باید منتظر ماند تا این جوان ترکمن کم کم به قدرت کافی برای تحمل بازی های کامل و سنگین متوالی برسد.

سردار آزمون از اسفندماه ۱۳۹۳ تا به امروز ۸۶ بازی باشگاهی و ملی به انجام رسانده که فقط در یک پنجم آنها بیش از ۸۰ دقیقه در میدان حاضر بوده و تقریبا در نیمی از مسابقات کمتر از یک نیمه کامل بازی کرده است.

با این حال از ابتدای شروع این فصل، هم به دقایق حضور وی در زمین اضافه شده است و هم به تراکم بازی هایش در لیگ روسیه، لیگ قهرمانان اروپا و تیم ملی به طوری که از ۵ مرداد ماه و بازی در مقابل اندرلشت تا بازی تیم ملی در تاشکند، آزمون در ۱۶ بازی در عرض ۷۲ روز حاضر بوده و میانگین هر ۴.۵ روز یک بازی را آزموده است.

در عین حال در این دوره، سردار آزمون در ۴۳ درصد بازی ها بیش از ۸۰ دقیقه و در ۶۵ درصد آنها بیش از یک نیمه در زمین حاضر بوده است. از یاد نبریم که نه تنها شرایط ریکاوری در لیگ روسیه به دلیل فاصله زیاد و اختلاف ساعت بین شهرها خیلی سخت است بلکه مسافرت ها به اروپای غربی و بازی در بلژیک، هلند، آلمان و همچنین همراهی تیم ملی در سفر به چین، فشرده ترین دوره عمر ورزشی آزمون را رقم زده است.

کارلوس کی روش به شرایط آزمون و همچنین جهانبخش واقف است و آرزو می کرد کشورمان در برابر قطر خیلی زود به گل برسد تا با بیرون کشیدن این دو لژیونر خسته، آنها را برای بازی با چین سر حال نگه دارد ولی گره خوردن روند بازی با قطر اجازه این کار را به سرمربی تیم ملی نداد. شرایطی که ایجاب کرد آزمون و جهانبخش در شینیانگ نتوانند از شادابی کافی برخوردار باشند و انتظارات را برآورده کنند.

اما کی روش در تاشکند، از آزمون فقط ۲۸ دقیقه بازی گرفت تا اینبار برابر کره با آمادگی جسمی خوب تری پا به میدان قرار بدهد. سردار آزمون که اولین گل ملی اش را به همین کره در دیداری دوستانه زده است، حتما انگیزه زیادی برای تکرار آن در یک بازی مجلسی دارد و امیدواریم جوان خوش تکنیک و فرا رسنده دار فوتبال ما روز سه شنبه در اوج آمادگی فیزیکی آمار حیرت انگیز گل های زده اش را در تیم ملی بهبود بخشد.

نگارنده: شاهین اشکان

— ضمن تشكر از حسن انتخاب شما ،لطفا نظرات خود را در انتهاى صفحه براى ما بنويسيد —

نگارنده : فردين م.

ورزشی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بباختم دل ديوانه و ندانستم
««« »»»
که آدمی بچه‌ای شيوه پری داند

یک سردار شاداب، کلید باز کردن دروازه کره

TT / 54 — TP / 11%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال