منطقی نیست که رعایت استانداردها تنها درباره دانشگاه آزاد اعمال شود/ زیرمجموعه های وزارت علوم با استاندارد فاصله دارند


با دیگران به اشتراک بگذارید

منطقی نیست که رعایت استانداردها تنها درباره دانشگاه آزاد اعمال شود/ زیرمجموعه های وزارت علوم با استاندارد فاصله دارند

خبرگزاری فارس: منطقی نیست که رعایت استانداردها تنها درباره دانشگاه آزاد اعمال شود/ زیرمجموعه‌های وزارت علوم با استاندارد فاصله دارند

معاون دانشگاه آزاد نقل کرد: دانشگاه آزاد استانداردهای وزارت علوم را پذیرفته و این منطقی نیست که رعایت استانداردها تنها درباره این دانشگاه اعمال شود در حالی که سایر زیرمجموعه‌های وزارت علوم تا استانداردهای موجود فاصله زیادی دارند.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، فریدون رهنمای رودپشتی معاون برنامه ریزی و اقتصاد دانش بنیان نقل کرد: در اساسنامه دانشگاه آزاد به عنوان یک بخش غیر دولتی اهداف و وظایف آن به روشنی مشخص شده در چارچوب های سندهای تعریف شده در چارچوب مصوبات هیات امنا و هیات موسس با تعاریف خاصی فعالیت خود را دنبال می کند.

وی با بیان اینکه عمده ترین تعریف دانشگاه آزاد، دانشگاه بودن و نقش آفرینی در حوزه علم و تکنولوژی کشور است، اضافه کرد: بررسی بسیاری از کشورهای پیشرفته نمایان میکند که نقش بخش غیردولتی در تعلیم مناسب برجسته است اما تعریف روشنی برای عملیاتی شدن ماموریت دانشگاه غیردولتی در جهان وجود دارد.

در کشوری مانند کشورمان علیرغم همه تلاش های صورت گرفته در بخش تعلیم مناسب، اولین نقصانی که به چشم مییاید این است که ارتباط منطقی بین سازه های کسب و کار کشور و کنش قیمتی عرصه تعلیم مناسب وجود ندارد.

وی با اشاره به راهبردهای اخذ شده توسط دانشگاه آزاد برای اداره آن، اضافه کرد: درصد قابل توجهی از درآمدهای دانشگاه وابسته به شهریه است، به همین خاطر در برنامه های ششم و هفتم توسعه انتخاب کردیم که وابستگی دانشگاه به شهریه به ۶۰ درصد کاهش یافته و منابع غیر شهریه ای از ۳ درصد سال ۹۲ به ۴۰ درصد افزایش یابد.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصاد دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی خاطر نشان کرد: دلیل موفقیت دانشگاه آزاد باوجود تمامی مشکلاتی که از گذشته به آن ارث رسیده بود، را می شود در مدیریت هزینه ها، افزایش بهره وری نیروی انسانی، چابک سازی سازمان و مکانیزه کردن امور آگاهی داشت.

رهنمای رودپشتی نقل کرد: در طول این مدت میرزاده و معاونان وی قادر بوده اند منابع درآمدی دانشگاه را زیاد کنند، این افزایش هزینه ها صرف ارتقا شاخص های کیفی دانشگاه همچون جذب اعضای هیات علمی شده است.

وی با بیان اینکه در دانشگاه آزاد محدودیت منابع با مدیریت مصارف صورت گرفته، نقل کرد: معتقدم این سیاست باید همچنان ادامه یابد، چرا که سیاست های نادرست اخذ شده در دو دولت گذشته مانند افزایش رقبای دانشگاه، همچنان وجود دارد.

رهنمای رودپشتی با بیان اینکه تعداد دانشگاه های ما بیشتر از سایر دانشگاه های دنیاست، اضافه کرد: متاسفانه وزارت علوم به عنوان متولی تعلیم مناسب کشور به ساماندهی این بخش به طور صحیح توجه نکرده است. این در حالی است که دانشگاه آزاد استانداردهای وزارت علوم را تا کنون پذیرفته و این منطقی نیست که رعایت استانداردها تنها درباره این دانشگاه اعمال شود در حالی که سایر زیرمجموعه های وزارت علوم تا استانداردهای موجود فاصله زیادی دارند.

وی از مسئولان کشور درخواست تا ظرفیت ها و پتانسیل های دانشگاه آزاد را نکته توجه گذارند و برای برون رفت دانشگاه از درگیریها، توزیع متوازن دانشجو متناسب با نیازهای کشور داشته باشند.

****نظرات شما براى ما بسيار مهم و سازنده خواهد بود****

نگارش توسط: زری ع.

دانشگاه در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بگفتمی که بها چيست خاک پايش را
««« »»»
اگر حيات گران مايه جاودان بودی

منطقی نیست که رعایت استانداردها تنها درباره دانشگاه آزاد اعمال شود/ زیرمجموعه های وزارت علوم با استاندارد فاصله دارند

TT / 53 — TP / 10%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال