http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

فراکسیون امید به هیچ یک از وزرا چک «سفید امضا» نمی دهد

فراکسیون امید به هیچ یک از وزرا چک «سفید امضا» نمی دهد

با دیگران به اشتراک بگذارید

فراکسیون امید به هیچ یک از وزرا چک «سفید امضا» نمی دهد

محمدرضا عارف گفت: فراکسیون امید هیچگاه وظیفه نظارتی خود را فراموش نمی‌کند و به هیچ یک از وزرا چک سفید امضا نمی‌دهد.

تصویر و عکس   فراکسیون امید به هیچ یک از وزرا چک «سفید امضا» نمی دهد

به گزارش گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران تسنیم«پویا»، محمدرضا عارف رئیس فراکسیون امید در دیدارهای جداگانه با نمایندگان اجلاسهای اسلامی دانشجویان دانشگاه های تهران و شورای مرکزی گردهمایی فرهنگیان کشورمان اسلامی با محکومیت قتل عام مردمان مظلوم یمن توسط دولت عربستان سعودی از عملکرد مجامع بین المللی در برخوردهای دوگانه با فجایع انسانی نقد کرد و خواستار تسریع در ارسال مددهای بشردوستانه به مردمان یمن شد.

رئیس فراکسیون امید در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انتخابات برج خرداد ۹۲ ،گفت: فضایی که پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ در کشور ایجاد شد به برکت تلاشهای دانشجویان، جوانان و مردمان بود و آنچه در دو انتخابات ۹۲ و ۹۴ پیش آمد نتیجه اعتماد مردمان به صحبت اصلاح طلبی بود و باید مراقبت کرد اعتماد مردمان خدشه دار نشود. باید تلاش شود این سرمایه اجتماعی ارتقاء کشف کند و در جهت منافع ملی، وحدت و انسجام و همبستگی ملی و پاسخ به مطالبات بحق مردمان هزینه شود.

عضو گردهمایی تشخیص مصلحت نظام بر ضرورت نقد عملکرد نخبگان اصلاح طلب توسط فعالان دانشجویی تأکید کرد و گفت:اگر تشکلهای دانشجویی به نقد عملکرد اصلاح طلبان در فضایی صمیمانه توجه میکردند مطمئناً برخی کاستی هایی که در جریان ائتلاف اسفند ۹۴ ایجاد شد روی نمی داد و این ائتلاف با سازوکاری مشخص و با کارایی بیشتر شکل می گرفت.

عارف تاکید کرد: از ائتلافی که در انتخابات مجلس صورت گرفت پشیمان نیستیم، اما مطمئناً در انتخابات های فرا رسنده نباید در فرایند ائتلاف از هویت اصلاح طلبی عبور کرد و باید با حفظ هویت و با ساز و کارهای شفاف و روشن وارد پروسه ائتلاف شد تا هر گروه خوب تر بتواند مسئولیت خود را به انجام رساند .

رئیس شورای مناسب سیاست قرار دهی اصلاح طلبان با اشاره به مشکلاتی که دولت با آن رو به رو است، تصریح کرد: فراکسیون امید تلاش دارد به دولت در انجام تعهداتی که به مردمان داده است یاری رساند اما هیچگاه وظیفه نظارتی خود را از یاد نخواهد برد و به هیچ یک از وزرای محترم چک سفید امضا نمی دهد.

عارف با بیان اینکه می خواهیم مسیری که در دهه ۸۰ گذرانده شد اصلاح شود،گفت: در دهه ۹۰ تلاش می کنیم که به دلیل برخی سوء تفاهم های به وجود آمده توسط رقیب جریان اصلاحات به اعتمادسازی کافی با بخش هایی از حاکمیت توجه بکنیم و در این مسیر حرکت کنیم. البته اعتمادسازی به معنای محافظه کاری و تحمیل خود به حاکمیت نیست بلکه اصلاح طلبان همیشه خودشان را جزیی مؤثر از حاکمیت آگاهی میدارند و اگر عده ای تلاش می کنند اصلاح طلبان را از حاکمیت بیرون کنند نه زورشان می رسد و نه به صلاح نظام است و مردمان قطعاً پاسخ آنها را پای صندوق های رأی می دهند.

عضو شورای مناسب انقلاب فرهنگی همچنین با اشاره به نقش ممتاز معلمان در تعلیم و تربیت نسل جوان کشور ،گفت: اگر امروز با زیانها و درگیریهای اجتماعی رو به رو هستیم به تعلیم و تربیت نوجوانان و جوانان بر می گردد. باید معلمان بدون داشتن نگرانی های معیشتی به وظیفه خطیر تعلیم و تربیت نسل جوان کشور توجه بکنند. پاسخ منطقی و اصولی به مطالبات معلمان و ارتقاء منزلت آنان زمینه ساز تعلیم و تربیت صحیح جوانان و نوجوانان عزیز و فرا رسنده سازان کشور است.

عارف در پایان تأکید کرد: باید معلمان عزیز با انگیزه بالا به تعلیم و تربیت فرزندان این ملت توجه بکنند و این در گرو حل معضلات و مسائل آنهاست که امیدوارم در برنامه ششم توسعه به این اصلی توجه جدی شود و دولت با اولویت پاسخ به مطالبات آنان را پیگیری کند.

*****************************************

گردآوری از: لاله غ.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ترسم که روز حشر عنان بر عنان رود
««« »»»
تسبيح شيخ و خرقه رند شرابخوار

فراکسیون امید به هیچ یک از وزرا چک «سفید امضا» نمی دهد

TT / 70 — TP / 11%

با دیگران به اشتراک بگذارید

منبع: سرزه
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
روزنامه استخدامی هرمزگان و بندرعباس | دوشنبه ۳ آبان ۹۵
کلیپ فیلم نخستین عکس العمل بهنوش طباطبایی به خبرجدایی اش ازمهدی پاکدل
کمک پسر به پدر با ساخت دست مصنوعی
نفت ایران در آستانه ورود به کانال 50 دلاری
روزنامه استخدامی استان اصفهان | صبح دوشنبه ۳ آبان ۹۵
رفع خماری با ۵ هزار تومان
(تصاویر) جاسوسانی که تاریخ جاسوسی را جذاب کردند!
علت قطعی اینترنت برخی کاربران تهرانی اعلام شد
روزنامه استخدامی استان خراسان شمالی و شهر بجنورد | دوشنبه ۳ آبان ۹۵
توجه ویژه شهرداری به توسعه بوستان های بانوان در شهر
بزرگترین سیاستمدار تاریخ کیست؟
عکس/ کپی چینی پورشه شاسی بلند!
امدادرسانی در کشور سرعت یافت / EOC کجاست؟ (۳ عکس)
عنکبوت های نوازنده
دلیل جالب تغییر نکردن نعمت زاده
روزنامه استخدامی استان خراسان رضوی و شهر مشهد | دوشنبه ۳ آبان ۹۵
درخواست از «بوریس جانسون» برای آزادی انگلیسی های زندانی در ایران
ردپای یک دختر جوان در پرونده دستگیری بازیگر سرشناس
هر خرید هواپیما چه میزان درآمد برای کشور خلق می کند؟
علت بدمزگی دهان در صبح و درمان آن
تبلیغات