سوگواره های حسینی در شهرهای استان سمنان برگزار شد


با دیگران به اشتراک بگذارید

سوگواره های حسینی در شهرهای استان سمنان برگزار شد

انتشار سوگواره بصیرت عاشورایی سمنان از شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی سراسری و برگزاری سوگواره‌های حسینی در سطح استان سمنان و… برخی اخبار کوتاه فرهنگی استان سمنان بودند.

عکس   سوگواره های حسینی در شهرهای استان سمنان به انجام رسانده شد

به گزارش سرزه به نقل از خبرگزاری تسنیم از سمنانبه نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان، حجت الاسلام والمسلمین عبدالله واحدی با اشاره به اجرای سوگواره بصیرت عاشورایی مخصوص ماه های محرم الحرام و صفرالمظفر در استان سمنان اظهار داشت: در اجرای این سوگواره عظیم، عمل به نیات واقفان خیراندیش بنا بر تأکید نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در دستور کار جدی قرار دارد و با این رویه، نسبت به اجرای برنامه ها تلاش می توان.

وی با تشریح اقدامات ضروری الاجرای ستادی در برگزاری سوگواره بصیرت عاشورایی افزود: تشکیل قرارگاه استانی به نام قرارگاه حضرت سیدالشهدا (ع) به ریاست مدیرکل استان و دبیری معاون فرهنگی و اجتماعی و عضویت روابط عمومی، حراست، بازرسی، توسعه مدیریت، امور اوقافی، اداره تحقیق، تکنولوژی، بهره وری اقتصادی و سرگروه اعزام مبلغ انجام شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان افزود: تشکیل ستاد اجرایی در شهرستان ها به ریاست رئیس اداره و عضویت کارشناسان مرتبط با قرارگاه استانی و همچنین بهره گیری از ظرفیت هیئت امنا و مدیران مراکز فرهنگی و قرآنی امامزادگان و بقاع متبرکه شاخص جهت برنامه ریزی، فعال سازی و نظارت بر حسن اجرای نقش بصیرت عاشورایی نیز صورت گرفته است.

واحدی بیان کرد: بقاع مجری سوگواره بصیرت عاشورایی نیز مشخص شده اند و کارها به خوبی در آن ها جریان دارد.

وی تصریح کرد: اقدام ضروری در خصوص بومی سازی ابلاغیه های ارسالی برای کار از سوی هیئت امنا و مدیران مراکز فرهنگی قرآنی آستان مقدس امامزادگان، بقاع متبرکه و حسینیه ها و موقوفات مرتبط نیز انجام شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان از احصای اجرای دقیق موقوفات مشمول این نقش به تفکیک شهرستانی، مطابق مفاد وقف نامه و برنامه ریزی جهت اجرای دقیق نیات امینانه واقفان بر اساس دستورالعمل ابلاغی گزارش کرد.

واحدی نقل کرد: بهره گیری از ظرفیت ایام محرم و مخصوص برنامه های سوگواره بصیرت عاشورایی در جهت ترویج فرهنگ وقف و ایجاد وقف تازه در اولویت جدی قرار دارد.

انتشار سوگواره بصیرت عاشورایی سمنان از شبکه های سراسری

مدیر روابط عمومی و تبلیغات اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان از انتشار برنامه های سوگواره بصیرت عاشورایی در سمنان از شبکه های سر تا سر صداوسیما با پیگیری های انجام شده گزارش کرد.

بهنام مطلبی با اشاره به اجرای سوگواره بصیرت عاشورایی مخصوص ماه های محرم الحرام و صفرالمظفر در استان سمنان اظهار داشت: تبلیغات، خبر دهی، فضاسازی محیطی برنامه تجمع لبیک یا حسین (ع) در سمنان به خوبی انجام شد.

وی از فعال سازی خیمه های معرفت در بقاع مجری این نقش گزارش کرد و نقل کرد: پرچم لبیک یا حسین (ع) برای استفاده در این تجمع حدس زده شده بود.

مدیر روابط عمومی و تبلیغات اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان افزود: برگزاری نشست خبری، حضور در صداوسیما و فراخوان از بخش های خبری و گزارشی صداوسیما و تعامل مخصوص جهت انتشار زنده این مهمانی از شبکه استانی از اقدامات مهم روابط عمومی و خبر دهی در راستای اجرای این برنامه است.

مطلبی با اشاره به برگزاری مخصوص برنامه شیرخوارگان حسینی (ع) در سمنان ادامه داد: با توجه به برگزاری همایش بین المللی شیرخوارگان حسینی، جلسات هماهنگی با سازمان تبلیغات اسلامی، هیئت های مذهبی، هیئت امنای بقاع متبرکه شاخص، مدیران مراکز فرهنگی و قرآنی و غیره در سمنان به انجام رسانده شد.

وی تصریح کرد: تمهیدات ضروری در خصوص اجرای هرچه باشکوه این برنامه با بهره گیری از سخنرانان و مداحان مطرح صورت پذیرفت و نسبت به پوشش رسانه ای و عکس و تصویری این همایش از ظرفیت جراید، خبرگزاری ها و صداوسیما نیز بهره گرفته شد.

مدیر روابط عمومی و تبلیغات اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان با اشاره به برگزاری برنامه احلی من العسل و همایش نوجوانان حسینی (ع) در سمنان اظهار داشت: با توجه به برگزاری همایش احلی من العسل توسط دانش آموزان سر تا سر کشور که با هماهنگی ادارات تعلیم وپرورش انجام می توان، نسبت به برگزاری جلسات هماهنگی با ادارات تعلیم وپرورش جهت اجرای این همایش در جوار آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه اقدام و برنامه خوبی در سمنان به انجام رسانده شد.

مطلبی ادامه داد: نسبت به پوشش رسانه ای و عکس و تصویری این همایش از ظرفیت جراید، خبرگزاری ها و صداوسیما با انتشار سر تا سر از شبکه های ملی نیز بهره گرفته شد.

سوگواره بصیرت عاشورایی اهداف دشمن را در تحقق اسلام وهابی خنثی می کند

همچنین امام جمعه کلاته رودبار نقل کرد: سوگواره بصیرت عاشورایی و تمرکز روی برنامه های این چنینی، اهداف دشمن را در تحقق اسلام وهابی خنثی می کند.

حجت الاسلام والمسلمین اسماعیل بناییان سفید با اشاره به اجرای سوگواره بصیرت عاشورایی مخصوص ماه های محرم الحرام و صفرالمظفر در استان سمنان اظهار داشت: هجمه وهابیت به سمت عزاداری های امام حسین (ع) روزبه روز بیشتر می توان و وهابیت دشمنی دیرینه با اسلام داشته و عاشورا در رأس دشمنی های آن ها قرار دارد؛ سوگواره بصیرت عاشورایی قادر هست این توطئه ها را خنثی کند.

وی تصریح کرد: وهابیان از اندیشه های ابن تیمیه، بنیان قرار ده وهابیت با برخورداری از اندیشه کفر و ضد اسلامی تغذیه می شوند؛ وهابیت در فهرست حکام ضاله و یزیدیان وقت قرار دارد که کشتار بی رحمانه ای در دنیا اسلام راه انداخته اند.

بناییان سفید با تأکید بر اینکه خطی که از عاشورا تاکنون در دنیا اسلام کشیده شده، صراط مستقیم است، افزود: تهاجم دشمن را در این خط در طول تاریخ بارها شاهد بودیم و از هر ابزاری هم بهره گرفته اند.

امام جمعه کلاته رودبار با اشاره به اینکه با ترفندهای گوناگون خواستند انحراف و شکافی در واقعه عاشورا بوجود آورند، تصریح کرد: وهابیت در این راه پول خرج می کند و تغذیه فکری هم دارد.

بناییان سفید بابیان اینکه بحث قمه خانمی فضای دنیا تشیع را احاطه کرده است، افزود: مستقیماً این جریان از خود عربستان با حمایت انگلیسی ها و سایر دشمنان تشیع در حال بوجود آیی است و سوگواره های بصیرت عاشورایی قادر هست جلوی این خرافه ها را بگیرد.

امام جمعه کلاته رودبار تأکید کرد: قمه را تهیه میکنند و به صورت رایگان در میان هیئت مذهبی انتشار و توزیع می کنند و انحرافی بزرگ است که امروز در عراق به مخصوص در کربلا روزبه روز شاهد وسعت این حرکت هستیم.

سوگواره بصیرت عاشورایی، سیره حسینی را در جامعه ترویج می کند

امام جمعه ایوانکی نقل کرد: سوگواره بصیرت عاشورایی، سیره و راه زندگی حسینی را در جامعه ترویج می کند.

حجت الاسلام والمسلمین مرتضی کشمیر با اشاره به اجرای سوگواره بصیرت عاشورایی مخصوص ماه های محرم الحرام و صفرالمظفر در استان سمنان اظهار داشت: هجمه وهابیت به عزاداری های امام حسین (ع) بسیار زیاد است و دراین بین، سوگواره بصیرت عاشورایی می تواند برنامه ای مفهومی و خوشگل را به مرحله اجرا درآورد.

وی نقل کرد: دشمنان اسلام فهمیده اند که عاشورا تقویت کننده بنیان دنیا اسلام بوده و وهابیت قیام عاشورا، ریشه نگه دارنده اسلام را نشانه رفته است.

امام جمعه ایوانکی تصریح کرد: وهابیت ریشه در تفکر انگلیسی دارد و انگلستان پی وهابیت را ریخته است؛ آن ها دشمن اسلام هستند و هویتی در بدنه دین مبین اسلام ندارند و با کشتاری که به راه انداخته اند، عقاید و افکار خود را شفاف در جلو روی جهانیان نشان داده اند و ازاین رو، برنامه های غنی چون سوگواره بصیرت عاشورایی باید در کشور به انجام رسانده شود.

**با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما عزيزان، يارى نماييد**

نگارش: بهار ج.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

اول به بانگ نای و نی آرد به دل پيغام وی
««« »»»
وان گه به يک پيمانه می با من وفاداری کند

سوگواره های حسینی در شهرهای استان سمنان برگزار شد

TT / 147 — TP / 12%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال