http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

هیتلر و هِلگا (تصویر و عکس)

هیتلر و هِلگا (تصویر و عکس)

با دیگران به اشتراک بگذارید

هیتلر و هِلگا (عکس)

هِلگا بزرگترین بچه ماگدا و یوزف گوبلس بود. یوزف به دلیل داشتن هلگا به خود می‌بالید و هر بار که از دفترش به خانه برمی‌گشت
هِلگا بزرگترین بچه ماگدا و یوزف گوبلس بود. یوزف به دلیل داشتن هلگا به خود می‌بالید و هر بار که از دفترش به خانه برمی‌گشت، فورا سراغ تخت هلگا می‌رفت تا او را به آغوش بکشد.

پاول گوبلس (Paul Goebbels) سیاست‌مدار ناسیونال سوسیالیست آلمانی بود که از ۱۹۳۳ تا ۱۹۴۵ میلادی، وزیر تبلیغات و روشنگری مردمان رایش بود. او از نزدیک‌ترین دوستان و همکاران آدولف هیتلر بود و شهرت او تا حد زیادی ناشی از خطابه‌های پرشور و تبحرش در سخنوری بود.

هلگا هم یک “فرزند به شدت بابایی” بود و پدرش را بیشتر از مادرش دوست داشت. در رابطه با هلگا گفته شده که او با “آن چشمان نورانیش” فقط به مقامات نازی‌ها زل می‌زده و حتی گریه هم نمی‌کرده است. علاقه هیتلر به هلگا (Helga) چیز عجیبی نبود! او به کودکان علاقه داشت و آن‌ها را روی پاهایش می‌نشاند.

به افتخار اسم هیتلر

ماگدا و یوزف گوبلس ۶ بچه داشت: هلگا سوزان، هدویگ جوانا، هلموت کریستیان، هلیدگارد، هولدین کاترین و هایدرون الیزابت. مورد جالب در رابطه با اسامی آن‌ها این است که نام تمام فرزندان گوبلس (احتمالا به دلیل هیتلر) با حرف H شروع می‌شود.

گوبلس، وزیر پروپاگاندای هیتلر، که شکست را قریب‌الوقوع می‌دید بر آن شد تا هم شکست و هم مرگ را در کنار پیشوا آزماید. سران دیگر نازی‌ها با فرستادن فرزندانشان به پناهگاه‌های کوهستانی و ییلاقی درصدد محافظت از آن‌ها برآمدند، اما ماگدا گوبلس بر آن شد که او و فرزندانش باید به شوهرش بپیوندند تا «تنها نتیجه‌گیریِ ممکن و باافتخار به وقوع بپیوندد.»

ماگدا و یوزف گوبلس از یکی از دندان‌پزشکان SS به نام «هلموت کونتس» خواست کردند که به فرزندانشان مورفین آمپول زده شود تا وقتی که بیهوش شدند، آن‌ها بتوانند به بچه‌های سیانور بخورانند. اما بعدها کونتس شهادت داد که خودش به آن‌ها مورفین آمپول زد ولی این ماگدا و پزشک شخصی هیتلر “لودویگ استومپفگر” بودند که سیانور را به بچه‌ها خوراندند. سپس ماگدا و یوزف گوبلس خودکشی کردند.

آیا کشتن فرزندانشان منطقی بود؟

طبق دستور پیشین گوبلس، “شوآگرمان” به یکی از سربازان SS دستور داد تا چندین تن به بدن گوبلس شلیک کند. سپس اجساد آن‌ها سوزانده شد و بقایا نیز دفن نشدند. اجساد سوزانده شده در روز ۲ مه سال ۱۹۴۵ میلادی توسط نیروهای روسی یافت شدند. فرزندان گوبلس و ماگدا نیز با همان تیپ استراحت کن در پناهگاه زیرزمینی یافت شدند.

اگر آن‌ها فرزندانشان را نمی‌کشتند، مطابق تمام باورها و اعتقاداتشان رفتار نکرده بودند. آن‌ها میلیون‌ها نفر را کشتند تا عصر تازه ای از بشریت را بوجود آورند. آن‌ها کاملا به اعتقاد قلبی‌شان مبنی بر ساخت دنیاای خوب تر باور داشتند و فرا رسنده فرزندانشان را در گروی نازی‌ها می‌دیدند. چنین ایثاری بین مردمان آلمان در زمان اوج گرفتن نازی‌ها کاملا قابل ستایش بود.

وقتی که قصر رویاهایشان فرو ریخت، تنها گزینه ممکن، نابودی فرزندانشان بود. آن‌ها آنقدر به باورهایشان اعتقاد داشتند که چرخش در لحظه آخر امکان نداشت. چرخش ۱۸۰ درجه در لحظه آخر کاری ناشدنی است. در آخر باید گفت گرچه کشتن فرزندانشان کاری بسیار ناپسندیده و غیراخلاقی بود، اما با توجه به شرایط خودشان تا حدی منطقی بود.

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس هیتلر و هِلگا (تصویر و عکس)

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس هیتلر و هِلگا (تصویر و عکس)

تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس هیتلر و هِلگا (تصویر و عکس)

تصویر و عکس شماره ۴ ⇩تصویر و عکس هیتلر و هِلگا (تصویر و عکس)

تصویر و عکس شماره ۵ ⇩تصویر و عکس هیتلر و هِلگا (تصویر و عکس)

**نظرات شما براى ما بسيار مهم و سازنده خواهد بود**

گردآوری توسط: به‌آفرين ژ.

تاریخ و تمدن در بخش فرهنگی و هنری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

در آن زمين که نسيمی وزد ز طره دوست
««« »»»
چه جای دم زدن نافه‌های تاتاريست

هیتلر و هِلگا (تصویر و عکس)

TT / 118 — TP / 21%

با دیگران به اشتراک بگذارید

منبع: سرزه
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
رضا حقیقی به پدیده پیوست
فال روزانه : فال امروز 4 آبان
استخدام فوق لیسانس معماری جهت دکوراسیون داخلی
سامسونگ سنگاپور تایید کرد که گلکسی اس ۷ اج آبی مرجانی ۱۵ آبان عرضه میشود
با مواد غذایی خاص نفخ را از بین ببرید و به جنگ نفخ بروید!
اعدام 3 متجاوز به عنف در شیراز
چرا گوگل پیکسل محکوم به شکست است؟!
اظهارات بی پرده علی جنتی در مراسم خداحافظی اش
جمشید مشایخی راهی بیمارستان شد+تصویر
استخدام مسئول انبار، انباردار و فروشنده در خراسان رضوی
خواننده پاپ طلبکار جدید باشگاه پرسپولیس
آیا کاهش اسپرم خطرناک است و باید نگران کم شدن اسپرم شویم؟
دلایل بی‌وفایی مردان به همسرانشان/ ۸ توصیه برای پیشگیری از خیانت
تاکتیک بریتانیا برای هک کردن داعش در موصل
DeNA استودیوی خود در سن فرانسیسکو را تعطیل کرد
دولت احمدی‌نژاد رکورددار اقتصاد پنهان در تاریخ اقتصادی ایران
استخدام طراح و گرافیست آقا مسلط به نرم افزارهای مربوطه
ناراحتی مورینیو از خوشحالی کونته
دانلود قسمت ۹ نهم سریال سفر سبز با لینک مستقیم شبکه سه
نشانه‌های مهمترین بیماری‌ شایع ناتوان کننده
تبلیغات