http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

اعمال ماه محرم را باید به چه صورت به عمل آورد؟ (۳ عکس)

اعمال ماه محرم را باید به چه صورت به عمل آورد؟ (۳ عکس)

با دیگران به اشتراک بگذارید

اعمال ماه محرم را باید چگونه انجام داد؟

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس اعمال ماه محرم را باید چطور به انجام رساند؟

در ماه محرم یک سری اعمال است که باید آن را به انجام رساند.اعمال شب اول ماه محرم ۱ـ نماز: این شب چندین نماز دارد که یکی از آنها به شرح ذیل است: دو رکعت، که در هر رکعت پس از حمد یازده مرتبه سوره‌ توحید خوانده شود. در فضیلت این نماز چنین فرا رسیده است: «خواندن این نماز و روزه داشتن روزش موجب امنیّت است

 

و کسی که این عمل را به انجام رساند، گویا تمام سال بر کار نیک مداومت داشته است.» ۲ـ احیای این شب. ۳ـ نیایش و دعا. روز اول محرم اول محرم هر سال اولین روز سال قمری است. از امام محمدباقر(علیه السلام) روایت شده است: «آن کس که این روز را روزه بدارد، خداوند دعایش را اجابت می‌کند،

 

همانگونه که دعای زکریا(علیه السلام) را اجابت کرد.» دو رکعت نماز به جا آورده شود و پس از آن سه بار دعای زیر قرائت گردد: «اللّهم انت الاله القدیم و هذه سنهٌ جدیدهٌ فاسئلک فیها العصمه من الشیطان و القوَّه علی هذه النّفس الامّاره بالسُّوء»(۹)؛ بارالها! تو خدای قدیم و جاودانی و این سال،

 

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس اعمال ماه محرم را باید چطور به انجام رساند؟

 

سال نو است، از تو می‌خواهم که مرا در این سال از ابلیس حفظ کنی و بر نفس اماره (راهنمایی کننده) به بدی پیروز سازی. روز دوم محرم در چنین روزی کاروان امام حسین(علیه السلام) در سال ۶۱ ه‍ .ق وارد سرزمین کربلا شد و با ممانعت لشکر حرّ مجبور به توقّف در آنجا گردید. روز سوم محرم از پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) گفته شده است:

 

«هر کس در این روز روزه بگیرد، خداوند دعایش را اجابت کند.» در آن روز سپاه عمر بن سعد وارد کربلا شد. روز چهارم محرم بی‌نتیجه بودن مذاکره حضرت سیدالشهداء(علیه السلام)، با عمر بن سعد برای وادار کردن لشکر وی به ترک جنگ و فراخوان او و لشکرش جهت ملحق شدن به سپاه اسلام.

 

روز هفتم محرم روزه دار بودن مستحب است. روز نهم محرم تاسوعای حسینی، روز محاصره‌ امام حسین(علیه السلام) و اصحابش در سرزمین کربلا توسط سپاه شمر. اعمال شب عاشورا ۱ـ چندین نماز برای این شب در روایات فرا رسیده است که یکی از آنها چنین است:

 

تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس اعمال ماه محرم را باید چطور به انجام رساند؟

 

چهار رکعت نماز که در هر رکعت پس از سوره‌ حمد، ۵۰ بار سوره‌ توحید خوانده می‌شود. پس از پایان نماز، ۷۰ بار «سبحان الله والحمدالله و لا اله الاّ الله و الله اکبر ولا حول ولا قوه الاّ بالله العلیّ العظیم» خوانده شود. ۲ـ احیای این شب کنار قبر امام حسین(علیه السلام).

 

دعا و نیایش. روز عاشورا ۱ـ عزاداری بر امام حسین(علیه السلام) و شهدای کربلا، در این نکته از امام رضا(علیه السلام) گفته شده است: هر کس کار و کوشش را در این روز، ول کند، خداوند خواسته‌هایش را برآورد و هر کس این روز را با حزن و اندوه سپری کند، خداوند قیامت را روز خوشحالی او گذارد.

 

زیارت امام حسین(علیه السلام). ۳ـ روزه دار بودن در این روز کراهت دارد؛ ولی خوب تر است بدون قصد روزه، تا پس از نماز عصر از خوردن و نوشیدن خودداری شود. ۴ـ آب دادن به زائران امام حسین(علیه السلام). ۵ـ خواندن سوره توحید هزار مرتبه. ۶ـ خواندن زیارت عاشورا. ۷ـ نقل کردن هزار بار ذکر «اللّهم العن قتله الحسین(علیه السلام).»

منبع: سرزه
تبلیغات

http://www.webiruni.ir/uploads/sujpqbk9fhkwl90d6g26bb45u2cu50jn.jpg

http://www.webiruni.ir/uploads/qk53boo8lx96sfes7wspanpa8j40j5x8.jpg

آخرین مطالب
استخدام ۷ ردیف شغلی در انتشارات گل واژه در تهران
کنتاکی بزرگمهر مشهد
۱۸ کشته در حملات ائتلاف آمریکایی به مراسم خاکسپاری در کرکوک
استخدام تحصیلدار با موتور در شرکت کلرد آمل در البرز
صالحی امیری و سلطانی فر برای وزارت «ارشاد» و «ورزش» ، یکشنبه به مجلس معرفی می شوند
26 مصدوم در «حادثه شیمیایی» در فرودگاه لندن
شورای نگهبان با کسی تعارف ندارد/ در بررسی صلاحیت نامزدهای انتخابات کوتاه نمی ‌آییم، از کسی هم ترس نداریم
روایت نابودی ناوگان فرانسه در یک نبرد دریایی + عکس
استخدام کارشناس فروش حضوری در یک شرکت معتبر حسابداری
طرح عارف برای اعتماد‌سازی بیشتر میان اصلاح‌طلبان و نظام
مرگ تلخ کودک یک ساله بخاطر لج و لج بازی پدر و مادر
درباره بازیگران اسپانسری چه میدانید؟
در حال گسترش «گردان فاتحین» در کل کشور هستیم
شیر سیاه ؛ کمیاب ترین درنده دنیا (عکس)
استخدام مسئول دفتر در شرکتی فعال در حوزه مخابرات
بحران در مدینه منوره در پی الزامی شدن ۵ بار ثبت اثر انگشت کارمندان+عکس
تعداد شهدای ایرانی حادثه تروریستی کرکوک 3 تن اعلام شد
پیشنهاد دستیار نماینده کنگره آمریکا درباره سوریه: بشار اسد را ترور کنیم
آتش بس در حلب تا روز شنبه تمدید شد
استخدام کارشناس فروش در شرکت zoodfood در فارس