حکایت خوشگل و شنیدنی الماس


با دیگران به اشتراک بگذارید

داستان زیبا و خواندنی الماس

تصویر و عکس قصه خوشگل و شنیدنی الماس

قصه ها همیشه مورد یاد گیرنده ای برای ما دارند پس این قصه را کامل بخوانید.می گویند کشاورزی آفریقایی در مزرعه اش زندگی خوب و خوشی را با همسر و فرزندانش داشت. یک روز شنید که در بخشی از آفریقا، معادن الماسی یافته شده اند و مردمی که به آنجا رفته اند با کشف الماس به ثروتی قصه ای دست کشف کرده اند.

 

او که از شنیدن این خبر هیجان زده شده بود، بر آن شد برای کشف معدنی الماس به آنجا برود. بنابراین زن و فرزندانش را به دوستی سپرد و مزرعه اش را به فروش رساند و عازم مسافرت شد. او به مدت ده سال آفریقا را زیر پا قرار میدهد و عاقبت به دنبال بی پولی، تنهایی و یأس و نومیدی، خود را در دریا غرق می کند.

 

اما زارع تازه ای که مزرعه را تهیه کرده بود روزی در کنار رودخانه ای که از وسط مزرعه می گذشت، چشمش به تکه سنگی افتاد که درخشش عجیبی داشت. او سنگ را برداشت و به نزد جواهر سازی برد. فوت شد جواهر ساز با دیدن سنگ نقل کرد که آن سنگ الماسی است که نمی توان گران بر آن نهاد.

 

فوت شد زارع به محلی که سنگ را یافته بود رفت و متوجه شد سراسر مزرعه پر از سنگهای الماسی است که برای درخشیدن نیاز به تراش و صیقل داشتند.فوت شد زارع پیشین بدون آنکه زیر پای خود را نگاه کند، برای کشف الماس تمام آفریقا را زیر پا قرار داده بود حال آنکه در معدنی از الماس میزیست!همیشه برای کشف کردن فرصت ها و موفقیت درزندگی ابتدا به داشته های خود نگاهی بیندازیم!

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال