چنانچه “ریختن مو” دارید نخورید!


با دیگران به اشتراک بگذارید

اگر “ریزش مو” دارید نخورید!

ریختن مو را کدام خوراکی ها بدتر می کنند؟

ریختن مو معضلی است که بسیاری از بانوان و مردان برای درمان آن راه حل های گوناگونی را آزمایش می کنند. یکی از راهای درمان ، تغذیه است که گاهی اشتباها مواد غذایی مضر برای مو توسط فرد به کار برده میشود.
اگر ریختن مو دارید و موهایتان نازک شده یا در آستانه نازک شدن و کاهش داده شدن است قطعاً نمی خواهید با مصرف مواد غذایی یا نوشابه های مضر این وضعیت را بدتر کنید.

علت ریختن مو کمبود پروتئین و بالا رفتن جیوه و قند مصنوعی در بدن است؛ در نتیجه بدترین غذاها برای تندرست موهای شما این غذاها هستند.

۱-اره ماهی

میزان بالای جیوه موجب ریختن مو می شود. طبق یک قانون کلی هرچه ماهی بزرگتر باشد میزان جیوه آن بیشتر است (البته استثناهایی هم وجود دارد) برخی انواع ماهی مثل اره ماهی، ماهی خال مخالی، و حتی برخی از انواع ماهی تن.

۲-نوشابه های رژیمی

این هم دلیل دیگری بر این ادعاست که نوشابه رژیمی از نوع متداولی آن خوب تر نیست. شیرین کننده های مصنوعی خصوصاً آسپارتام با ریختن مو ارتباط دارند.

تصویر و عکس اگر “ریختن مو” دارید نخورید!

نوشابه های رژیمی ریختن مو را بدتر می کنند

۳-شکر

امسال رسماً سال مهار مصرف شکر است و خواستن موهای خوش حالت برای شما دلیل دیگری است برای نبود بهره گیری از شکر. پروتئین فوق العاده برای موهای شما اهمیتی می دارد و شکر مانع جذب آن است. از شکر زاید و غذاهایی که شکر پنهان دارند دوری کنید.

۴-آرد سفید

آردهای سفید معمولاً همراه با شکر هستند. نان سفید، کیک، شیرینی، ماکارونی سفید و دیگر نشاسته تصفیه شده و فرآوری شده در بدن به شکر مبدل شده و موجب نازک شدن تارهای مو می شوند. خوب تر است به مکان مصرف کروسانت (نوعی نان ناشتایی) تا جائیکه امکان می دارد از آرد سبوس دار بهره گیرید.

۵-الکل

الکل جذب زینک که ماده معدنی نکته نیاز جهت تندرست و رشد موها است را کم میکند. همچنین موها را خشک کرده و موجب شکنندگی آن ها می شود. الکل همچنین اثرات بدی برروی پوست دارد. اگر صورت تان سالخورده تر از سن قرار می داری تان است، مقصرش الکل است.

ریختن مو ، خوراکی های که ریختن مو را شدیدتر می کنند

—با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما کاربران عزيز، يارى نماييد—

تهیه از : شيرين و.

سلامت پوست و مو در بخش سلامت سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

در چين طره تو دل بی حفاظ من
««« »»»
هرگز نگفت مسکن مالوف ياد باد

چنانچه “ریختن مو” دارید نخورید!

TT / 58 — TP / 16%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال