شکستگی لوله آب «میدان قیام» حادثه آفرید


با دیگران به اشتراک بگذارید

شکستگی لوله آب «میدان قیام» حادثه آفرید

رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران در خصوص جزئیات حادثه ریختن در میدان قیام توضیحاتی را ارائه کرد.

تصویر و عکس   شکستگی لوله آب «میدان قیام» حادثه آفرید

سرزه به نقل از تسنیم خبر می دهد، اقبال شاکری در خصوص جزئیات حادثه ریختن در میدان قیام نقل کرد: ۳ روز قبل مهندسان متوجه ترک هایی بر روی آسفالت در میدان قیام می شوند که به این موضوع مشکوک شده و دستور حفاری برای یافتن علل این ترک ها بر روی آسفالت را می دهند.

وی با بیان این که بعد از حفاری مشخص می شود که لوله انتقال آب شکسته و نشتی آب سبب شسته شدن خاک شده است، نقل کرد: با همکاری آبفا و مترو لوله آب بسته می شود اما مهندسان برای بررسی زمین های پیرامون و تعیین میزان آب شکستگی خاک حفر چاه های گمانی را در دستور کار خود میگذارند.

رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران با بیان اینکه چاه های گمانی برای پایش خاک و میزان آب شستگی حفر می شود نقل کرد: در عمق ۴.۵ متری زمین و در حالی که مقنی طبع افغانستان در حال حفر بود، اولین ریختن خاک صورت می گیرد و متاسفانه این کارگر تا کمر در خاک و گل محبوس می شود و آتش نشانان برای مدد به این کارگر محبوس شده به محل حادثه دعوت میشوند.

شاکری با بیان این که آتش نشانی به نام مهدی حاجی پور ۳۴ ساله و در بر می داری ۱۰ سال سابقه کار برای نجات این مقنی به داخل چاه می رود اما متاسفانه در خلال عملیات نجات بار دیگر چاه دچار ریختن شده و آتش نشان و کارگر هر دو در چاه محبوس می شوند، نقل کرد: عملیات آتش نشانان وارد فاز دیگر می شود و آتش نشان محبوس شده نجات یافته و برای درمان به بیمارستان سینا اعزام می شود اما به خاطر شدت جراحات وارده این فرد بعد از ۱۰ سال خدمت در سازمان آتش نشانی و نجات جان پایتخت نشینان به درجه رفیع شهادت نایل می شود.

وی با بیان این که این حادثه در شرق میدان قیام رخ داده و ارتباطی با حفاری مترو ندارد، نقل کرد: مترو قیام ۲ سال است که حفر شده و این نشست زمین ربطی به مترو ندارد.

رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران با بیان این که ریختن در میدان قیام در شورای شهر چک میشود، نقل کرد: این حادثه بار دیگر نمایان کرد که حتماً باید از روش ژئوفیزیک و لرزه نویسی برای رفتارشناسی خاک از زمین های پیرامون پروژه های عمرانی بهره گرفت چرا که جنس خاک در تهران عمدتاً آبروفتی و سست است و قادر هست موجبات بروز حوادث و اتفاقات را فراهم کند.

انتهای بیام/

— با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، يارى دهيد —

نگارنده : شهزاد خ.

اجتماعی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

وصل خورشيد به شبپره اعمی نرسد
««« »»»
که در آن آينه صاحب نظران حيرانند

شکستگی لوله آب «میدان قیام» حادثه آفرید

TT / 56 — TP / 13%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال