انسان ذاتاً عاشق فطرت عبودیت و بندگی حق تعالی است


با دیگران به اشتراک بگذارید

انسان ذاتاً عاشق فطرت عبودیت و بندگی حق تعالی است

خبرگزاری فارس: انسان ذاتاً عاشق فطرت عبودیت و بندگی حق‌تعالی است

امام جمعه رودان گفت: انسان ذاتاً عاشق فطرت عبودیت و بندگی حق‌تعالی است.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از رودان، حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی تاج زاد امشب در مهمانی سوگواری حضرت اباعبدالله(ع) در محل تعلیم و پرورش رودان که با حضور پرسنل ستادی این سیستم صورت گرفت، اظهار داشت: انسان ذاتا عاشق فطرت عبودیت و بندگی حق تعالی است و در این سن است که دنبال واقعیت و حق طلبی می رود و هرآنچه که با حق و واقعیت در کنار هم یابد با جان و دل می پذیرد و بر سر اعتقاداتش جان خود را فدا می کند که حضرت علی اکبر(ع) نمونه ای از یک جوان خداجوی حق طلب است که در راه لبیک به ندای امام امت جانش را فدا کرد.

امام جمعه رودان عنوان کرد: جوان فضیلت طلب است و چه فضیلتی بالاتر از قدم قرار دادن در راه اسلام و احیای سنت های نیکی که دستگیری مظلومان و ایستادگی در برابر مستکبران سرمنشا فضایلش باشد و در این راه سر از پا نشناسد.

تاج زاد با اشاره به فضایل اخلاقی حضرت علی اکبر(ع) گفت: این جوان امام حسین(ع) به قدری فضیلت دارد که حتی دشمنان به آن معترفند، معاویه در رسمی اعتراف می کند که علی بن الحسین از من به خلافت شایسته تر است و صفاتی را جمع کرده که سرآمد همه قبائل به حساب مییاید.

وی با بیان این سخن از امام حسین(ع) که هنگام عزیمت حضرت علی اکبر(ع) به میدان نبرد فرمودند خدایا شاهد باش شبیه ترین مردمان به رسولت در خلقت، اخلاق و سخن نقل کردن به سوی اینان رفت و هرگاه ما مشتاق پیامبرت می شدیم به او نگاه می کردیم، اشاره و خاطرنشان کرد: از بین این سه تعبیر اصلی ترین وجهه را می شود شباهت اخلاقی علی اکبر(ع) به حضرت پیامبر(ص) آگاهی داشت.

*********************

گردآوری از: سياوش م.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ای عاشقان روی تو از ذره بيشتر
««« »»»
من کی رسم به وصل تو کز ذره کمترم

انسان ذاتاً عاشق فطرت عبودیت و بندگی حق تعالی است

TT / 31 — TP / 10%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال