جایگاه علمی امام حسین(ع) بسیار اندک مورد توجه قرار گرفته است


با دیگران به اشتراک بگذارید

جایگاه علمی امام حسین(ع) بسیار اندک مورد توجه قرار گرفته است

خبرگزاری فارس: جایگاه علمی امام حسین(ع) بسیار اندک مورد توجه قرار گرفته است

رئیس سابق شورای عالی استان هرمزگان گفت: جایگاه علمی امام حسین(ع) بسیار اندک مورد توجه قرار گرفته است و سخنرانی‌ها و خطبه‌های آن حضرت در روز عاشورا دانشگاه عظیمی است که می‌توان در رابطه با آن کتاب‌های زیادی تالیف کرد.

منصور فرهادی عصر امروز در مصاحبه با خبرنگار فارس در بندرعباس حین تسلیت به عالیت ایام شهادت حضرت اباعبدالله الحسین(ع) اظهار داشت: درباره شجاعت، رشادت، استواری در راه خدا، ازخودگذشتگی و جایگاه سیاسی و ولایی امام حسین(ع) بسیار سخن نقل شده و به رشته تحریر در فرا رسیده است اما در توصیف ابعاد علمی شخصیت آن بزرگوار کمتر سخن به میان فرا رسیده است.

وی افزود: یکی از دلایل مهم این مقوله، توجه گسترده علما، نویسندگان و مداحان به شرایط سیاسی آن زمان و توجه مخصوص به حادثه عظیم عاشورا است، به شکلی که همواره در رابطه با جهاد و شهادت آن حضرت حرف زده شده، اما حقیقت این است که امام حسین(ع) علاوه بر آن که مرد میدان شهادت بود در بالاترین درجه علمی و معرفتی واقع بودند.

رئیس سابق شورای عالی استان هرمزگان عنوان کرد: آن بزرگوار علاوه بر آنکه علمشان سرچشمه الهی داشت، در حضور پیامبر گرامی اسلام، حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) بیشترین بهره علمی و معرفتی را برده بودند و این سبب شده بود که امام حسین(ع) مرجعیت علمی زمان خود را داشته باشند و مردمان و علما برای حل مسائل دینی و علمی به آن حضرت مراجعات گسترده ای داشتند.

فرهادی تصریح کرد: در رابطه با گستردگی علم و دانش امام حسین(ع) شواهد تاریخی زیادی وجود دارد، مردمان آن عصر، امام حسین(ع) را وارث علم پیامبر(ص) و علی(ع) آگاهی میداشتند و ایشان داناترین مرد زمان خود شناخته می شد.

وی یادآور شد: حضرت امام حسین(ع) در طول عمر پرخیر و برکت خویش جلسات متعدد مکالمه، سوال و پاسخ، تعلیم احکام و معارف دینی را در مسجد مدینه به انجام میرساندند و خدمات ارزنده ای را به جامعه بشری به انجام میرساندند.

رئیس سابق شورای عالی استان هرمزگان بیان داشت: حضرت امام حسین(ع) شاگردان بسیاری را در زمان امامت خویش تربیت کردند که هاشمیان بخشی از آنان بودند و دلیرمردی های آنان در صحنه عاشورا نشان از این تربیت علمی و معرفتی والا داشت و جوانانی امثال حضرت ابوالفضل(ع) و علی اکبر(ع) در حضور و مکتب حسین بن علی(ع) تلمذ نموده بودند.

استاد دانشگاه های پیام نور و آزاد اسلامی هرمزگان افزود: امام سوم شیعیان، نه تنها شجاعت و دلیرمردی را از پدر بزرگوارشان به ارث برده بودند، بلکه دریای عظیمی از علم و اندیشه و فصاحت در بیان را در شخصیت عظیم خود گنجانده بودند که کمتر به آن توجه شده است.

وی با اشاره به اینکه امام حسین(ع) یکی از اصلی ترین و مورد وثوق ترین راویان حدیث از پیامبر(ص) و حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) است، گفت: خطبه های آن حضرت در زمان امامتشان سرشار از معارف علمی و معنوی بر مبنای قرآن کریم و روایات معتبر است که جا دارد بیشتر به آنها توجه شود.

فرهادی بیان کرد: سخنرانی ها و خطبه های حضرت امام حسین(ع) در روز عاشورا دانشگاه عظیمی است که می شود در رابطه با آن کتاب های زیادی تالیف کرد.

وی تاکید کرد: یکی از دلایل اهمیتی می داری که به جایگاه علمی این مرجعیت بزرگ جهان اسلام پرداخته نشده، این است که این وجه از شخصیت آن حضرت تحت الشعاع سایر ابعاد برجسته آن بزرگوار قرار گرفته است.

رئیس سابق شورای اسلامی شهر رودان در پایان خاطرنشان کرد: علت علاقه شدید آل الله به امام حسین(ع) و رمز ماندگاری و بی نظیر بودن آن حضرت در طول تاریخ، شخصیت چندین وجهی و ممتاز ایشان در زمینه های علمی، سیاسی، معرفتی، از خودگذشتگی و… است که از حسین بن علی شخصیتی دنیاای و ماندگار در اعصار ساخته است.

– ضمن تشكر از حسن انتخاب شما ،لطفا نظرات خود را در انتهاى صفحه براى ما بنويسيد –

نگارش : فرنگيس ض.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بدين دو ديده حيران من هزار افسوس
««« »»»
که با دو آينه رويش عيان نمی‌بينم

جایگاه علمی امام حسین(ع) بسیار اندک مورد توجه قرار گرفته است

TT / 64 — TP / 10%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال