۷۷.۴ درصد انرژی کارگاههای بالای ۱۰ نفر از گاز و ۱۴ درصد از برق تامین می شود


با دیگران به اشتراک بگذارید

۷۷.۴ درصد انرژی کارگاههای بالای ۱۰ نفر از گاز و ۱۴ درصد از برق تامین می شود

خبرگزاری فارس: ۷۷.۴ درصد انرژی کارگاههای بالای ۱۰ نفر از گاز و ۱۴ درصد از برق تامین می‌شود

بر اساس یافته‌های مرکز آمار کشورمان، مصرف انرژی کارگاههای ۱۰ نفره و بیشتر در سال ۸۶ تا ۹۳ نشان می‌دهد، گاز طبیعی و برق به ترتیب بیش از سایر حامل‌های انرژی به کار برده شده است. سهم گاز طبیعی ۷۷.۴ درصد و سهم برق ۱۴.۱ درصد از کل حامل‌های انرژی بوده است.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد به نقل از مرکز آمار کشورمان، نقش آمارگیری از کارگاه های صنعتی ۱۰ نفر کارکن و بیش تر هر ساله اجرا می شود.

در این نقش آمارگیری سوالهایی در خصوص مصرف انرژی در کارگاه های صنعتی سؤال میشود. نشریه ی جلو رو به بررسی مقدار انرژی مصرفی کارگاه های صنعتی ۱۰ نفر کارکن و بیش تر در سال ۱۳۸۶ تا ۱۳۹۳ توجه میکند. در سال ۱۳۹۳، مصرف کل انرژی کارگاه های صنعتی ۱۰ نفر کارکن و بیش تر، ۲۶۱ میلیون بشکه معادل نفت خام بوده که نسبت به سال قبل رشد ۵.۷ درصدی داشته است. نمودار زیر روند انرژی مصرفی کارگاه های صنعتی ۱۰ نفر کارکن و بیش تر در سال های ۱۳۸۶ تا ۱۳۹۳ را نمایان میکند که بیانگر روند صعودی مصرف انرژی در کارگاه های صنعتی است.

بررسی مقدار انرژی مصرفی کارگاه های صنعتی ۱۰ نفر کارکن و بیش تر به تفکیک استان های کشور، در سال ۱۳۹۳ نمایان میکند، استان های اصفهان، و خوزستان بیش ترین و استان کهگیلویه و بویراحمد کمترین مصرف انرژی را در بین استان ها داشته اند. این مقدار برای استان های اصفهان و خوزستان به ترتیب ۴۷ و ۴۵ میلیون بشکه معادل نفت خام و برای استان کهگیلویه و بویراحمد به مقدار ۰.۱ میلیون بشکه معادل نفت خام بوده است.

بررسی مقدار مصرف حامل های انرژی به تفکیک نوع حامل در سال ۱۳۹۳ نمایان میکند، گاز طبیعی و برق به ترتیب بیش از سایر حامل های انرژی در کارگاه های صنعتی ۱۰ نفر کارکن و بیش تر به کار برده شده است. سهم گاز طبیعی ۷۷.۴ درصد (۲۰۲ میلیون بشکه معادل نفت خام) و سهم برق ۱۴.۱ درصد (۳۷ میلیون بشکه معادل نفت خام) از کل حامل های انرژی بوده است.

بررسی مقدار انرژی مصرفی کارگاه های صنعتی براساس نوع فعالیت، به تفکیک گروه های دو رقمی ISIC در سال ۱۳۹۳ نمایان میکند، گروه های «تولید سایر محصولات کانی غیرفلزی» و «صنایع تولید مواد و محصولات شیمیایی» بیش ترین مقدار انرژی را در میان کارگاه های صنعتی ۱۰ نفر کارکن و بیش تر به کار برده اند و بعد از آن گروه های «تولید فلزات اساسی» و «صنایع تولید رغال کک، پالایشگاه های نفت و سوخت اتمی» قرار دارند. در سال ۱۳۹۳، مصرف انرژی «تولید سایر محصولات کانی غیر فلزی» 74 میلیون بشکه معادل نفت خام و «صنایع تولید مواد و محصولات شیمیایی» 62 میلیون بشکه معادل نفت خام بوده است، که به ترتیب سهمی معادل ۲۸.۵ درصد و ۲۳.۶ درصد از کل انرژی مصرفی را داشته اند. کمترین مصرف انرژی نیز، در گروه «بازیافت ضایعات فلزی و غیر فلزی» بوده که در سال ۱۳۹۳ مصرقی به میزان ۶.۰ هزار بشکه معادل نفت خام داشته است.

تعداد کارگاه های فعال صنعتی ۱۰ نفر کارکن و بیش تر در سال ۱۳۹۳، ۱۴۴۵۲ و سرانه مصرف انرژی این کارگاه ها، ۱۷.۸ هزار بشکه معادل نفت خام بوده است.

مقدار مصرف انرژی کارگاه های صنعتی به تفکیک مواد اولیه، موتور برق، خط تولید، گرمایش و سرمایش، حمل و نقل، روشنایی، تولید بخار و سایر سؤال شده است. بیش ترین درصد انرژی مصرفی کارگاه ها، در خط تولید است. در سال ۱۳۹۳ ، ۸۳.۷ درصد انرژی کارگاه های صنعتی ۱۰ نفر کارکن و بیش تر، در خط تولید و ۷.۶ درصد انرژی مصرفی در گرمایش و سرمایش به کار برده شده که این سهم در سال ۱۳۹۲ به ترتیب ۷۶.۹ و ۱۰.۲ درصد بوده است.

متن کامل این گزارش را از مصرف انرژی در کارگاههای ۱۰ نفر کارکن و بیشتر مصرف انرژی در کارگاههای ۱۰ نفر کارکن و بیشتر گیرید.

****************************

گردآوری از: شهزاد خ.

اقتصادی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گفتم ای شام غريبان طره شبرنگ تو
««« »»»
در سحرگاهان حذر کن چون بنالد اين غريب

۷۷.۴ درصد انرژی کارگاههای بالای ۱۰ نفر از گاز و ۱۴ درصد از برق تامین می شود

TT / 51 — TP / 8%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال