دیدارهای جداگانه وزیر اقتصاد با قائم مقام بانک جهانی و رییس شرکت مالی بین الملل


با دیگران به اشتراک بگذارید

دیدارهای جداگانه وزیر اقتصاد با قائم مقام بانک جهانی و رییس شرکت مالی بین الملل

خبرگزاری فارس: دیدارهای جداگانه وزیر اقتصاد با قائم مقام بانک دنیاای و رییس شرکت مالی بین‌الملل

قائم مقام بانک دنیاای با استقبال از حضور اثرگذار وزیر اقتصاد ایران در انجمن سالانه بانک دنیاای تعاملات و گفت‌وگو های انجام شده در این انجمن را نقطه عطفی در همکاری اقتصادی ایران با جهان برشمرد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا)، کایل پیترز قائم مقام بانک دنیاای در دیدار با علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی ایران در حاشیه انجمن سالانه بانک دنیاای از پیشرفت های به دست آمده در سطح کلان اقتصادی ایران ابراز خرسندی کرد.

پیترز با اشاره به قطع روابط رحلت کرده به آغاز دور تازه روابط بانک دنیاای با ایران از ۶ ماه پیش اشاره کرد و گفت: ما چهارچوب تازه همکاری ها را با اعمال نظرات شما طراحی کرده و امیدواریم به سرعت این همکاری ها افزایش کشف کرده و از سطح مشاوره و مددهای فنی به سطح همکاری های مالی و ارایه وام برای انجام پروژه های زیر بنایی ایران جلو رود.
قائم مقام بانک دنیاای همچنین در این دیدار قول داد نقشه راه همکاری با ایران را به سرعت بازنگری کرده و به سمت برنامه های عملیاتی ارایه تسهیلات مالی سوق دهد.
وزیر اقتصاد ایران نیز در این دیدار با اشاره به رفع موانع ناشی از تحریم های ظالمانه علیه ایران تاکید کرد: همکاری ما با بانک سابقه طولانی دارد و ما در دور تازه همکاری ها خواستار استفاده از همه ظرفیت ها برای کمک به تحولات ساختاری اقتصادی در چهارچوب سیاستهای ملی خودمان هستیم.
طیب نیا در ادامه به تشریح آخرین وضعیت اقتصادی کشور توجه کرد و گفت : ایران از موسسین و سهامداران بزرگ این نهاد بین المللی است لذا انتظار داریم که بانک دنیاای به تعهداتش پایبند بوده و نه تنها در همکاری های تازه سرعت عمل به خرج دهد بلکه جبران سالهایی که همکاری ها متوقف بوده است نیز شود.
وی تصریح کرد: ما نگاهمان به همکاری های بین المللی مثبت و همگرایانه است، اما در چهارچوب الزامات ملی خود عمل خواهیم کرد.
وزیر اقتصاد ایران دیدار جداگانه ای نیز با فیلیپ هوره، معاون بانک دنیاای و رییس شرکت مالی بین الملل ((IFC از نهادهای عمده بانک دنیاای داشت و درباره تقویت بخش خصوصی و استفاده از ظرفیت های این نهاد برای توانمند سازی و تامین مالی پروژه های بخش خصوصی ایران رایزنی و مکالمه کرد.

***پيشنهادات شما براى ما بسيار مهم و سازنده خواهد بود***

نگارنده: خسرو ا.

اقتصادی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

اگر چه در طلبت همعنان باد شمالم
««« »»»
به گرد سرو خرامان قامتت نرسيدم

دیدارهای جداگانه وزیر اقتصاد با قائم مقام بانک جهانی و رییس شرکت مالی بین الملل

TT / 51 — TP / 13%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال