خاطره خوش برانکو از ملاقات برابر کشور کره جنوبی


با دیگران به اشتراک بگذارید

خاطره خوش برانکو از دیدار برابر کره جنوبی

تیم ملی کشورمان در مسابقات جام ملت های آسیا سال ۲۰۰۴ برابر کره قرار گرفت، که کامیاب شد با درخشش جناب علی کریمی و مهدی و مهدوی کیا این تیم را غلبه کند و راهی دور بعدی مسابقات شود.

به گزارش “ورزش‌سه”، مسابقات یک چهارم نهایی جام ملت های آسیا در سال ۲۰۰۴ باز هم شاهد ال‌کلاسیکوی فوتبال آسیا بین دو تیم کشورمان و کره جنوبی بود. نیمکت تیم ملی کشورمان در آن مسابقات در اختیار برانکو ایوانکوویچ واقع بود که بعد از ناکامی تیم ملی به همراه میروسلاو بلاژویچ در راهیابی به جام دنیاای ۲۰۰۲ کره جنوبی و کشور ژاپن، جانشین همکار خود شده بود.

کشورمان در جام ملت های آسیا ۲۰۰۴ با تیم های کشور ژاپن، عمان و تایلند هم‌گروه بود و کامیاب شد با دو تساوی و یک پیروزی و بعد از کشور ژاپن با ۵ امتیاز به دور بعدی مسابقات صعود کند. دوم شدن کشورمان در گروه باعث برخورد دو تیم توانا کشورمان و کره جنوبی شد؛ کره جنوبی دو سال قبل در مسابقات جام دنیاای ۲۰۰۲ عنوان چهارمی جهان را کسب کرده بود.

جناب علی کریمی در همان ابتدای بازی با ضربه سر کشورمان را پیش انداخت؛ گل جناب علی کریمی روی حرکت با سرعت کعبی و برگرداندن توپی که در حال بیرون رفتن از زمین بود پیش آمد. بعد از این گل و در دقایقی که تیم ملی به دلیل مصدومیت ابراهیم تقی پور و مداوای او در خارج از زمین، ۱۰ نفره کار خود را دنبال می کرد، روی یک حرکت در عمق خط پاسداری ای گل تساوی را گرفت.

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩

تصویر و عکس خاطره خوش برانکو از دیدار برابر کره جنوبی

اما گل دوم جناب علی کریمی خوشگل تر از گل اول در راه بود و این بار مهدی مهدوی کیا بازیکن آماده آن سال‌های هامبورگ بود که کار را برای تیم ملی کره سخت کرد و کریمی گل دوم را برای کشورمان به ثمر رساند تا سومین گل خود را در آن مسابقات به ثمر برساند. اما باز هم تیم ملی گل خورد تا آن دیدار فراموش نشدنی باز هم به تساوی کشیده شود.

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس خاطره خوش برانکو از دیدار برابر کره جنوبی

بازی با نتیجه تساوی ۲ بر ۲ دنبال می شد که روی یک پاس زیبا از مهدی مهدوی کیا در دهانه دروازه “لی وونگ جائه” این‌بار خود کره ای ها برای کشورمان گلزنی کنند. گل سوم کره ‌ای‌ها روی یک حرکت در پشت محوطه جریمه کشورمان و شوت نه چندان محکم بازیکن کره از پشت محوطه جریمه انجام گرفت؛ توپ بعد از برخورد با مدافعین کشورمان با کمی تحول جهت به سمت دروازه میرزاپور رفت و واکنش نه چندان مطمئن میرزاپور گل سوم کره‌ای ها را به تصویب رساند.

تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس خاطره خوش برانکو از دیدار برابر کره جنوبی

اما اتفاقات این دیدار تمامی نداشت و در ادامه باز هم دو ستاره کشورمان یعنی مهدی مهدوی کیا و جناب علی کریمی کامیاب شدند روی یک ضربه ایستگاهی با همکاری یکدیگر گل چهارم را برای تیم ملی کشورمان و برانکو ایوانکوویچ به ثمر منتقل بکنند؛ گلی که دیگر جوابی از سوی بازیکنان کره جنوبی نیافت و شاگردان برانکو به جمع چهار تیم پایانی جام ملت‌های آسیا راه کشف کردند.

تصویر و عکس شماره ۴ ⇩تصویر و عکس خاطره خوش برانکو از دیدار برابر کره جنوبی

جناب علی کریمی با به ثمر منتقل کردن ۳ گل در این مسابقه به همراه مهدی مهدوی کیا که فراهم کننده سه پاس گل بود یکی از درخشان‌ترین روزهای خود در تاریخ ملی فوتبال کشورمان را رقم زدند تا برانکو ایوانکوویچ سرمربی سابق تیم ملی یکی از خوشحال‌ترین روزهای خود را به عنوان سرمربی تیم ملی به اتمام برساند.

تصویر و عکس شماره ۵ ⇩تصویر و عکس خاطره خوش برانکو از دیدار برابر کره جنوبی

تیم ملی کشورمان در آن مسابقات و به خصوص در دیدار حساس برابر کره جنوبی هر چقدر که در کارهای تهاجمی به واسطه نبوغ بازیکنان ارزشمند خود فوق العاده عمل می کرد در دفاع و خط دروازه این صلابت را نداشت و همین موضوع شاید یکی از دلایل نرسیدن کشورمان و شاگردان برانکو به فینال مسابقات بود.

فوتبال کشورمان در آستانه بازی سرنوشت ساز مقابل حریف باستانی خود قرار دارد. این بار کارلوس کی‌روشی روی نیمکت کشورمان قرار دارد که در سه بازی پیشین حریف باستانی را، مقهور قدرت خود و بازیکنان ایرانی کرده است. فوتبال کشورمان در حال حاضر به واسطه تفکرات کی‌روش از پاسداری ای آهنین بهره می برد و یکی از مهم‌ترین درگیریهای اشتیلیکه نفوذ به این خط پاسداری ای است. این موضوع شاید تکرار بازی تاریخی کشورمان برابر کره را بعید به نظر برساند ولی تیم ملی کره هم نمایان کرده که هر چقدر در حمله خوب عمل می کند در دفاع به همان میزان شکننده است.

این بار “ال کلاسیکوی آسیا” و در مقدماتی جام دنیاای ۲۰۱۸، نبرد خوب ترین خط پاسداری ای و خوب ترین خط حمله را در آزادی به نمایش قرار خواهد داد؛ اکرانی که نمی توان به سادگی از آن گذشت.

**************************

مسئول متن : پاكناز ف.

ورزشی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بس غريب افتاده است آن مور خط گرد رخت
««« »»»
گر چه نبود در نگارستان خط مشکين غريب

خاطره خوش برانکو از ملاقات برابر کشور کره جنوبی

TT / 143 — TP / 19%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال