نهادینه کردن فرهنگ صحیح عفاف و حجاب اولویت دانشگاه پیام نور است


با دیگران به اشتراک بگذارید

نهادینه کردن فرهنگ صحیح عفاف و حجاب اولویت دانشگاه پیام نور است

خبرگزاری فارس: نهادینه‌ کردن فرهنگ صحیح عفاف و حجاب اولویت دانشگاه پیام نور است

سرپرست دانشگاه پیام نور هرمزگان گفت: فرهنگ‌سازی صحیح عفاف و حجاب از اولویت‌های مهم در دانشگاه پیام نور به‌شمار می‌رود.

محسن دیانت امروز در مکالمه با خبرنگار فارس در بندرعباس در مورد فعالیت های انجام شده در حوزه حجاب و عفاف در دانشگاه اظهار داشت: زیان شناسی های اجمالی در این خصوص انجام شده و ایجاد فضایی عالی به منظور فرهنگ سازی و اجرای فعالیت های فرهنگی در مقوله حجاب و عفاف از اولویت های مهم دانشگاه پیام نور به حساب مییاید.

وی با بیان اینکه ترویج این فرهنگ را باید با همکاری کارکنان و پرسنل دانشگاه شروع کرد، اضافه کرد: با انتخاب کردن نقشهای تشویقی و انگیزشی برای افرادی که نوع پوشش مطلوب را رعایت می کنند و همچنین برگزاری جلسات توجیهی و کارگاه های تخصصی با موضوعات گوناگون در این حوزه می توان به افزایش و بهبود سطح شاخص ها در این مورد امیدوار بود.

سرپرست دانشگاه پیام نور هرمزگان تاکید کرد: فرهنگ سازی و نهادینه کردن رعایت عفاف و حجاب مطلوب فقط وظیفه دانشگاه نیست و ارگان های مسؤول دیگر نیز در این زمینه تمهیدات ضروری را بی فکر کنند.

وی ادامه داد: نقش خانواده و تعلیم و پرورش در تبیین و تعیین این ارزش بسیار اساسی و اهمیتی می دارد به گونه ای که نوع و مقدار پایبندی خانواده به حجاب اسلامی رابطه مستقیم با حجاب و عفاف دانشجو خواهد داشت.

دیانت با اشاره به بهره گیری از ظرفیت های موجود در دانشگاه برای ترویج و گسترش مبانی حجاب و عفاف اسلامی مطلوب در مراکز و واحدهای دانشگاه خاطر نشان کرد: به کارگیری سرمایه های دانشجویی هم چون اجلاسهای علمی مؤسسه های فرهنگی و اجتماعی و سایر تشکلات موجود در دانشگاه و بهره گیری از ایده و راهکارهایی که با رویکرد دانشجویی از این نهادها عرضه می توان قادر هست نقش سازنده و بسزایی در پیشرفت و اجرایی شدن اهداف در این حوزه و ارزشی نمودن دانشگاه داشته باشد.

**با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما کاربران عزيز، يارى نماييد**

نگارش: مرواريد ض.

دانشگاه در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ديده را دستگه در و گهر گر چه نماند
««« »»»
بخورد خونی و تدبير نثاری بکند

نهادینه کردن فرهنگ صحیح عفاف و حجاب اولویت دانشگاه پیام نور است

TT / 34 — TP / 10%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات