http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

پیامدهای مصرف نذورات شیرین

پیامدهای مصرف نذورات شیرین

با دیگران به اشتراک بگذارید

عوارض مصرف نذورات شیرین

تصویر و عکس پیامد مصرف نذورات شیرین

به افراد دیابتی پیشنهاد میدهیم از مصرف نذورات شیرین پرهیز کنند خوب تر است مصرف حلوا و شله زرد را از یاد برند و از آشامیدن شربت های نذری و چای های شیرین که به مردمان تعارف می توان پرهیز کنند مراقب خورد و خوراک خود باشند چون شیرینی این مواد خوراکی بسیار بالاست و قادر هست قندخون این افراد را بالاببرد برنج و خورشت  های نذری نیز غالبا با روغن های جامد و  آماده می شوند که برای مبتلایان به امراض قندی بسیار مضر و خطرناک هستند.

اردشیر ممتازمنش پزشک عمومی درباره افراد دیابتی اظهار کرد: اصلی ترین توصیه کارآزمودگان به افراد با سابقه مریضی دیابت مصرف کم کربوهیدرات‌ها، کالری‌ها، چربی‌ها و همچنین کاهش وزن است.
وی تصریح کرد: با توجه به اینکه در ایام ماه محرم مصرف شله زرد، شربت و نذوراتی که غالبا بر پایه برنج می‌باشد بیشتر است، به مبتلایان به دیابت توصیه می‌شود در مصرف این گروه‌های غذایی دقت و توجه بیشتری داشته باشند.
این پزشک عمومی بیان کرد: حجم بالای نذورات موجب جذب و تشویق افراد به مصرف بیشتر آن می‌شود، لذا افراد دیابتی باید در مصرف خوراکی‌ها طبق دستور پزشک خود عمل نموده و توصیه می‌شود افراد سعی کنند به سبب حجم بالای توزیع، حجم زیادی غذا به کار نبرند.
ممتازمنش نقل کرد: همچنین توصیه می‌شود از هر گروه غذایی حجم کم و در فواصل وقتی طولانی‌تری به کار برده شود.
وی ادامه داد: افرادی که دیابت دارند از مصرف مواد کربوهیدرات‌دار مانند شکر و قند که در غذاهایی همچون شله زرد نکته استفاده قرار می‌گیرد، پرهیز کنند.
این پزشک عمومی اظهار داشت: از آنجا که مواد نشاسته دار نیز قند آزاد می‌کنند توصیه می‌شود افراد دیابتی در مصرف غذاهایی مانند برنج و سیب زمینی محدودیت قائل شده و در صورت امکان از مصرف برنج بپرهیزند و یا به مصرف دو تا سه قاشق اکتفا کنند.
ممتازمنش بیان کرد: اضافه وزن اصلی ترین علت در ایجاد دیابت می‌باشد و به خاطر  این که در  این ایام غذاها با حجم زیاد طبخ کرد می‌شود میزان چربی در آن افزایش کشف کرده و امکان می دارد مشکلاتی را برای افراد دیابتی بوجود آورد.
این پزشک عمومی پیشنهاد داد: هرچند معتقدیم با یک یا دوبار مصرف برنج و یا نذورات شیرین اتفاقی نمی‌افتد ولی خوب تر است برای پیش گیری از معضلات بعدی در مصرف این گروه‌های غذایی مراعات بیشتری کنیم.

__________________________________

تهیه و تدوین : شهريار ف.

دیابت در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

حافظ در اين کمند سر سرکشان بسيست
««« »»»
سودای کج مپز که نباشد مجال تو

پیامدهای مصرف نذورات شیرین

TT / 62 — TP / 16%

با دیگران به اشتراک بگذارید

منبع: سرزه
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات