افزایش قیمت نفت به بیش از 53 دلار


قیمت نفت در بازارهای جهانی به علت ابراز خوش‌بینی عربستان به توافق کاهش تولید و همچنین اعلام حمایت روسیه از این توافق قیمت هر بشکه نفت را به 53.18 دلار رساند.

افزایش قیمت نفت به بیش از 53 دلارپول‌نیوز قیمت نفت در بازارهای جهانی به علت ابراز خوش‌بینی عربستان به توافق کاهش تولید و همچنین اعلام حمایت روسیه از این توافق قیمت هر بشکه نفت را به 53.18 دلار رساند.
پس از اینکه عربستان نسبت به توافق رسیدن اوپک با دیگر تولیدکنندگان ابراز خوش‌بینی کرد و روسیه نیز اعلام کرد که از این توافق حمایت خواهد کرد، قیمت نفت افزایش یافت.

قیمت نفت پس از کاهش 1.3 درصدی اوایل صبح، اکنون 1.25 دلار بالا رفته است. خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان گفت بسیاری از تولیدکنندگان نسبت به همکاری با اوپک ابراز آمادگی کرده‌اند. وی دو روز دیگر با همتای روسی‌اش دیدار می کند.

نوآک گفته بود روسیه آماده است پس از توافق اعضای اوپک بر سر سهمیه‌شان با این سازمان همکاری کند.

قیمت نفت از زمان توافق اوپک برای کاهش تولید در ماه گذشته تاکنون 10 درصد افزایش یافته است.

به نوشته رویترز قیمت نفت به بالاترین رقم در یک سال گذشته رسیده است چراکه دلال‌ها فکر می‌کنند قیمت نفت بر اثر این توافق بالا خواهد رفت .

نفت برنت با 1.25 افزایش بشکه‌ای 53.18دلار فروخته شد و هر بشکه نفت خام آمریکا با 75 سنت 50.56 دلار معامله شد.

وزیر انرژی عربستان گفت که وی نسبت به یک توافق جهانی در مورد تولید برای محدود کردن عرضه خوش‌بین است که این توافق می‌تواند در نشست بعدی اوپک حاصل شود.

منبع

گرد آوری :مجله تفریحی فول فان

[ منبع این خبر سایت فول فان می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات