وزیر کشور آلمان: تهدید ترور در کشور ما همچنان بالا است


با دیگران به اشتراک بگذارید

وزیر کشور آلمان: تهدید ترور در کشور ما همچنان بالا است

وزیر کشور آلمان عملیات تروریستی برنامه ریزی شده در شهر کمنیتس آلمان از طرف یک مظنون ترور ۲۲ ساله را مشابه برنامه ریزی برای حملات تروریستی پاریس و بروکسل آگاهی داشته و تهدید ترور در کشورش را همچنان بالا ارزیابی کرد.

تصویر و عکس   وزیر کشور آلمان: تهدید ترور در کشور ما همچنان بالا است

به گزارش سرزه به نقل از خبرگزاری تسنیم به نقل از هفته نامه "اشپیگل"، بر اساس اطلاعات پلیس آلمان، "جابر البکر"، مظنون ترور ۲۲ ساله ای که شب گذشته پس از عملیات جستجوی گسترده در شهر لایپزیگ دستگیر شد ارتباطاتی با داعش داشته است. رئیس اداره پلیس جنایی ایالت زاکسن آلمان در این باره اظهار داشت که رویکرد و رفتار این مظنون ترور نمایان کننده ارتباط و زمینه های تروریسم داعش در وی دارد.

پلیس آلمان پس از کشف مقدار زیادی مواد منفجره بسیار خطرناک در محل سکونت یک مظنون به حملات تروریستی در شهر کمنیتس ایالت زاکسن آلمان عملیات جستجوی بسیار گسترده ای را برای کشف کردن این مظنون فراری انجام داد و بالاخره شب گذشته وی را در شهر لایپزیگ آلمان دستگیر کرد. وی مظنون به آماده سازی یک هجوم تروریستی بزرگ در فرودگاهی در آلمان بود.

این فرد مظنون به ترور که یک پناهنده سوری ۲۲ ساله بود "جابر البکر" نام داشت و بر اساس اطلاعات سازمان های آلمانی از سال ۲۰۱۵ به آلمان فرا رسیده و چندین ماهی بود که به عنوان پناهنده به مجلسیت شناخته شده بود.

"توماس دمایزیر"، وزیر کشور آلمان هجوم تروریستی مد نظر این مظنون ترور را مشابه حملات تروریستی پیشین در اروپا آگاهی داشته و نقل کرد: آماده سازی به ثمر رسیده ( برای حملات تروریستی) در شهر کمنیتس آلمان بر اساس همه آنچه ما امروز آگاهی میداریم مشابه آماده سازی است که عاملان حملات تروریستی در پاریس و بروکسل به انجام رساندند.

وی در این باره ابراز خرسندی کرد که مظنون ترور فراری دستگیر شده و سازمان های امنیتی قادر بودند از یک هجوم تروریستی پیش گیری کنند.

دمایزیر از نیروهای امنیتی درگیر در این عملیات تشکر کرده و تاکید کرد که وضعیت تهدید در آلمان همچنان بدون تحول بالا است.

وزیر داخلی ایالت زاکسن آلمان نیز کار نیروهای امنیتی شرکت کننده در عملیات دستگیری این مظنون ترور را تمجید کرده و آن را یک موفقیت بزرگ نامید.

رئیس حزب سوسیال مسیحی آلمان پس از این عملیات خواستار مهار و بازرسی کامل همه پناهندگان شده و نقل کرد: همه آن پناهندگانی که در حال حاضر در کشور ما هستند باید تحت مهار و بازرسی سازمان های اطلاعاتی ما قرار گیرند.

____________________________________

تهیه و تدوین: فرزاد خ.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

حافظا گر ندهد داد دلت آصف عهد
««« »»»
کام دشوار به دست آوری از خودکامی

وزیر کشور آلمان: تهدید ترور در کشور ما همچنان بالا است

TT / 51 — TP / 13%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال