دیدار معاون بان کی مون با سفیر ایران در سازمان ملل


با دیگران به اشتراک بگذارید

دیدار معاون بان کی مون با سفیر ایران در سازمان ملل

معاون امور انسان دوستانه دبیر کل سازمان ملل متحد با سفیر ایران در نیویورک دیدار کرد.

تصویر و عکس   دیدار معاون بان کی مون با سفیر ایران در سازمان ملل

به گزارش حوزه سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم، پیرو ارسال نامه دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران به بان کی مون دبیر کل سازمان ملل در خصوص هجوم هوایی اخیر ائتلاف سعودی به مجلس ختمی در صنعا و کشته و مجروح شدن صدها غیر ارتشی و همچنین اعلام آمادگی جمعیت هلال احمر ایران برای ارسال هواپیمای کمک منتقل کنی به صنعا و انتقال مجروحان این حادثه به تهران، استفان اوبرایان معاون دبیر کل در امور انسان دوستانه امروز حین تماس با غلامعلی خوشرو سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان ملل متحد، این موضوع را پیگیری نمود.

اوبرایان گفت که بخش اصلی مدد های بین المللی برای یمن در حال حاضر از طریق ساز و کار به وجود آمده توسط سازمان ملل و با هماهنگی با نیروهای ائتلاف انجام می شود و سازمان ملل از اینکه بتواند کاری به انجام رساند استقبال می کند.

خوشرو نیز در این مکالمه تاکید کرد که با توجه وخامت وضعیت در یمن و تخریب وسیع ناشی از هجوم اخیر به مهمانی ختم در صنعا، اقدام اضطراری نکته نیاز است و بسیاری از مجروحان این حادثه نیازمند خدمات پزشکی سه سوته هستند که اگر هم اکنون فراهم نشود، شمار قربانیان این حادثه افزایش کشف خواهد کرد.

سفیر ایران اضافه کرد: بر همین اساس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، آمادگی خود را برای ارسال مددهای انسان دوستانه شامل مددهای درمانی به مردمان یمن و کمک به انتقال مجروحان به ایران اعلام کرده است و انتظار ما از سازمان ملل متحد تسهیل کمک منتقل کنی و ایجاد ترتیبات اجرایی در کوتاه ترین وقت است.

اوبرایان خاطر نشان ساخت که بر اساس تجربه و در مورارد قبلی ؛ انجام هما هنگی با ائتلاف برای کمک منتقل کنی هوایی بسیار دشوار و پیچیده بوده است.

سخنگوی سازمان ملل اضافه نیز امروز در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص نامه وزیرامور خارجه جمهوری اسلامی ایران به بان کی مون گفت: نامه وزیر امور خارجه ایران را گرفته ایم و در حال بررسی آن هستیم. دبیرکل از هرگونه توصیه ای برای ارسال کمک به یمن استقبال می کند؛ بویژه که منابع مالی در اختیارسازمان برای کمک به یمن بسیار ناچیز است. ما در پی ان هستیم که مددهای انسان دوستانه به یمن بدون مانع انجام شود و شرایط برای درمان و یا انتقال مجروحان به خارج از کشور فراهم شود اما متاسفانه در حال حاضر چنین شرایطی فراهم نیست.

ضروری بذکر است که موضوع کمک منتقل کنی به یمن در سطوح گوناگون توسط نمایندگی ایران با مقامات سازمان ملل در حال پیگیری است.

-با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما عزيزان، يارى نماييد-

تهیه کننده: مژده ل.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

چراغ صاعقه آن سحاب روشن باد
««« »»»
که زد به خرمن ما آتش محبت او

دیدار معاون بان کی مون با سفیر ایران در سازمان ملل

TT / 52 — TP / 12%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال