فواید پنیر فرانسوی کممبر


با دیگران به اشتراک بگذارید

خواص پنیر فرانسوی کممبر

پنیرهای فرانسوی از تنوع زیادی برخوردار بوده و البته طرفداران بی شماری دارند. یکی از این پنیرها کممبر است که امروزه در کشورمان توسط برخی شرکت ها تولید می شود و همچنین در هایپرمارکت ها به به فروش رسان می رسد. این پنیر علاوه بر طعم خوب خود فوایدی نیز دارد که در ادامه اشاره می شود.

فاطمه مهدی پور –

تصویر و عکس خواص پنیر فرانسوی کممبر

کممبر و کلسترول

پنیر کممبر تأثیر زیادی روی افزایش کلسترول ندارد. نتایج پژوهش ها نمایان میکنند که مصرف روزانه ۶۰ گرم از این پنیر یعنی دو سهم غذایی؛ تحولی در چربی خون افرادی که کلسترول نرمالی دارند ندارد. به عقیده محققان اسیدهای چرب لبنی آن در حفظ سلامت قلب نقش می دارد. ترکیبات پربیوتیکی و پروبیوتیکی موجود در کممبر باعث بهبود عملکرد روده ها و به مخصوص سوخت و ساز کلسترول می شود.

کممبر زیاد چرب نیست

پنیر فرانسوی کممبر جزو پنیرهای کم چرب به حساب مییاید. کممبر ۴۵ درصد از ۲۲ درصد مواد چرب تشکیل شده است که کمتر از چربی موجود در پنیرهای سفت مانند گرویر است. پنیرهایی مانند کممبر که بافت نرمی دارند حاوی آب بیشتری هستند در نتیجه چربی آن ها کمتر است. این پنیر خواص پنیرهای دیگر را بدون تحمیل چربی به بدن می رساند. البته حرفمان به این معنی نیست که در مصرف آن زیاده روی شود. یک هشتم این پنیر یعنی معادل یک سهم ۳۰ گرمی کافی است.

کممبر: کلسیم و ویتامین ها

ترکیبات پربیوتیکی و پروبیوتیکی موجود در کممبر باعث بهبود عملکرد روده ها و به مخصوص سوخت و ساز کلسترول می شود

کممبر حاوی ارزش غذایی گیراای است. باید نقل کرد که این پنیر منبع کلسیم است. یک سهم غذایی کممبر (۳۰ گرم) ۲۰ درصد نیاز روزانه بدن به کلسیم را از بین میبرد. این پنیر همچنین حاوی ویتامین ها و مواد معدنی نکته نیاز مانند ویتامین A،D،B6،B9،B12، زینک، سلنیوم و ید است. کممبر پروتئین، چربی و کلسیم به بدنتان می رساند که برای تندرستی آن ضروری است.

همه بخش های کممبر خوردنی است

یکی از مزایای این پنیر فرانسوی این است که می توان آن را به صورت کامل حتی لایه رویی آن را نیز خورد. به این ترتیب دورریز ندارد. می توان از فلور موجود در لایه رویی آن بهره گرفت. محققان به این نتیجه رسیده اند که فلور خواص جالب توجهی دارد. این فلور حاوی پروبیوتیک هایی است که به تنظیم عملکرد فلور روده ها یاری میرسانند و برای سیستم گوارش مفید هستند.
اگر در کشورهایی میزیید که به پنیر اصل دسترسی دارید آن را در برنامه غذایی تان جای بدهید. اگر در کشورمان هستید که قادر هستید از کافه پنیرها یا هایپرمارکت ها این پنیر را آماده کنید و یا از محصولات وطنی آن بهره گیرید.

*****************************

تهیه شده توسط: زامياد ر.

خواص خوراکی ها در بخش تغذیه و سلامت سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ز شوق روی تو شاها بدين اسير فراق
««« »»»
همان رسيد کز آتش به برگ کاه رسيد

فواید پنیر فرانسوی کممبر

TT / 43 — TP / 9%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال