از تأثیر مظلومیت سیدالشهداء(ع) بر بانوی آفریقایی تا عزاداری زیر بیرق امام خامنه ای در بیت رهبری


با دیگران به اشتراک بگذارید

از تأثیر مظلومیت سیدالشهداء(ع) بر بانوی آفریقایی تا عزاداری زیر بیرق امام خامنه ای در بیت رهبری

خبرگزاری فارس: از تأثیر مظلومیت سیدالشهداء(ع) بر بانوی آفریقایی تا عزاداری زیر بیرق امام خامنه‌ای در بیت رهبری

در دومین شب برگزاری مهمانی عزاداری امام حسین(ع) در بیت رهبری، بانویی جدید مسلمان از آفریقا به روایت آشنایی خود با سیدالشهدا(ع) و نحوه گرایش به اسلام توجه کرد.

به گزارش خبرنگار فعالیت های قرآنی خبرگزاری فارس، مهمانی عزاداری سرور و سالار شهیدان امام حسین(ع) از ششم محرم در بیت رهبری با حضور مقام معظم رهبری و جمعی از عاشقان سیدالشهدا(ع) به انجام رسانده میشود.

در دومین شب برگزاری این مهمانی که با سخنرانی حجت الاسلام فاطمی نیا و مداحی سعید حدادیان به انجام رسانده شد، یکی از زنان آفریقایی که به تازگی به اسلام روی آورده بود نیز حاضر بود.

«لینفو فیانک» جدید مسلمان آفریقایی که برای مهمانی عزاداری امام حسین(ع)در زینبیه بیت رهبری آمده بود در مکالمه با خبرنگار فعالیت های قرآنی خبرگزاری فارس به بیان ارادات خود به اهل بیت(ع) به مخصوص امام حسین(ع) توجه کرد.

وی با بیان اینکه سال ۱۳۹۳ به واسطه آشنایی با فرهنگ مردمان ایران به ایران آمده بود، گفت: از بسیاری از دوستان مسلمانم شنیده بودم که ایران فرهنگ و تمدنی اسلامی دارد و مردمان این کشور مسلمان هستند. وقتی که بر آن شدم درباره دین اسلام تحقیق کنم به توصیه دوستم به این کشور فرا رسیدم.

لینفو فیانک با اشاره به اینکه زندگی در بین مردمان مسلمان واقعا خوشگل و خاص است، اضافه کرد: وقتی آیات قرآن را می خواندم برایم جذابیت های مخصوص ای داشت و حس می کردم این کتاب آسمانی با سایر کتب دینی فرق می دارد و امکان ندارد این وعده ها و پیش بینی ها از طرف انسان باشد به همین دلیل تحقیق برای گرایش به اسلام را آغاز کردم تا بتوانم تصمیمی درست بگیرم که بعد از تحقیق زندگی در بین مسلمان را انتخاب کردم تا اسلام را به درستی بشناسم.

این بانوی سودانی با بیان اینکه مردمان آفریقا از نعمت تعلیم در حد مطلوب برخوردار نیستند، خاطر نشان کرد: موقعی که برای تغییر دین خود مصمم شدم اطلاعات و حتی افراد آگاه درباره سایر ادیان در پیرامون ما کم بود به همین دلیل از فضای جایزی مدد گرفتم تا اسلام را خوب تر بشناسم که در مرحله اول به قرآن رجوع کردم. در معانی آیات قرآن که میاندیشیدم گاهی واقعا حس می کردم روحیه ام عوض شده است.

وی با اشاره به اینکه گاهی شاید یک آیه ماه ها ذهن مرا درگیر می کرد، گفت: آیات قرآن سر تا سر رمز و راز است که برای درک قرار می داری آن ها باید تا سال ها ممارست کرد البته من خوشحالم که با مسافرت به ایران و شناخت فرهنگ اسلامی قادر بودم دین اسلام را شناخته و به این دین الهی گرایش یابم.

لینفو فیانک که به سختی فارسی حرف میزد، حضور در بیت رهبری را موهبتی برای خود آگاهی میداشت و اضافه کرد: در خلال تحقیق درباره اسلام و فرهنگ ایرانی درباره حضرت آیت الله خامنه ای مطالعه ای محدود کرده بودم و وقتی که به ایران فرا رسیدم بیشتر درباره ایشان شنیدم و متوجه شدم که ایشان یکی از بزرگ ترین رهبران دینی دنیا اسلام هستند و نقش سازنده ای در سرنوشت منطقه دارند. من علاقه بسیاری به رهبر ایران اسلامی دارم و برای اینکه در بیرق ایشان عزاداری کنم به اینجا فرا رسیده ام.

این بانوی آفریقایی با بیان اینکه پیش از گرایش به اسلام با سرنوشت و مظلومیت های امام حسین(ع) آشنایی پیدا کردم، خاطر نشان کرد: در سودان ماه های محرم دسته های عزاداری به صورت محدود برپا می شود؛ مسلمان دور هم جمع می شوند و بعد از ذکر مصیبت به عزاداری توجه میکنند. یک بار همراه با برادرم به این هیأت ها رفتم و سخنرانی وعاظ درباره کربلا و شهادت امام حسین(ع) را شنیدم و بسیار متأثر شدم. در آنجا از اینکه تا قبل از آن زمان ایشان را نمی شناختم خیلی غصه خوردم و سعی کردم زندگی امام حسین(ع) را نکته مطالعه گذارم.

وی توجه به فرهنگ عاشورایی را رمز موفقیت و سعادت عنوان کرد و اضافه کرد: اگر به درستی به واقعه عاشورا بنگریم درس های بزرگی می گیریم. امام حسین(ع) برای اینکه بر حق پایند باشد؛ نه تنها از مال و زندگی خود بلکه حتی از جان خود و فرزندان و عزیزترین افراد زندگی اش گذشت؛ چه کسی قادر هست بچه و برادر خود را برای حق فدا کند؟ چه کسی قادر هست این همه داغ ببیند لب تشنه جان دهد اما دست از اعتقاد خود برندارد؟ من واقعاً شرمسار شهدای کربلا هستم. امیدوارم آن ها شفیع ما در روز قیامت باشند.

**************************

متن از : سيروس د.

فرهنگی هنری در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

تا بود نسخه عطری دل سودازده را
««« »»»
از خط غاليه سای تو سوادی طلبيم

از تأثیر مظلومیت سیدالشهداء(ع) بر بانوی آفریقایی تا عزاداری زیر بیرق امام خامنه ای در بیت رهبری

TT / 98 — TP / 13%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال