ترکیب احتمالی ایران مقابل کره جنوبی از دید طرفداری


طرفداری-  دو تیم در یک جدال مهیج که برای تعیین صدرنشین گروه نخست رقابت های مقدماتی جام جهانی در منطقه آسیا از حساسیت ویژه ای برخوردار است، مقابل یکدیگر قرار می گیرند. این دیدار از ساعت 18:15 در ورزشگاه آزادی برگزار می شود و جنجال های زیادی مبنی بر مقارن شدنش با عاشورای حسینی داشته است.

دوازه بان

همانند دیدار های گذشته، انتظار می‌رود علیرضا بیرانوند سنگربان نخست ترکیب کی روش باشد. بیرانوند که با هفت بار بسته نگه داشتن دروازه خود در هشت دیدار ملی‌اش، نام خود را جاودانه کرده‌است، با بسته نگه داشتن دروازه خود مقابل کره جنوبی، می‌تواند با ارزش ترین دروازه بان تاریخ تیم ملی در تاریخ دور مقدماتی جام جهانی با ثبت چهار کلین شیت متوالی شود.

پس از درخشش بی نظیر دفاع تیم ملی در دیدار های قبلی، احتمال اعمال تغییر کی روش در خط دفاعش، بسیار اندک بنظر می‌رسد. از طرفی با بهبود نیافتن کامل منتظری انتظار می‌رود مرتضی پورعلی گنجی وظیفه حراست از مهاجمان سریع و فرصت طلب کره را یدک کشیده و زوج حسینی با انگیزه و با تجربه باشد. همچنین رامین رضاییان و میلاد محمدی، با دریافت نمره قبولی از دیدار های پیشین تیم ملی مقابل چین و ازبکستان، احتمالا مدافعان کناری ترکیب ایران در جدال بزرگ برابر کره جنوبی خواهند بود.

هافبک

با وجود سورپرایز های ویژه‌ای که عادت کرده‌ایم از ترکیب های مد نظر کی‌روش ببینیم، حدس زدن نفرات منتخب مرد پرتغالی برای خط هافبک ترکیبش کار ساده‌ای نیست. با این‌حال با توجه به اینکه ایران مقابل ازبکستان با چینش 4-1-4-1 به میدان رفته، انتظار می‌رود این ارنج، در دیدار فردا نیز مورد استفاده قرار بگیرد. سعید عزت اللهی، با درخشش های قبلی خود، هافبک دفاعی ترکیب خواهد بود و از فضای جلوی باکس دفاعی حفاظت خواهد کرد. همچنین انتظار می‌رود آندرانیک تیموریان و احسان حاج صفی نیز، روی دست راست و چپ او قرار بگیرند و با دوندگی های بی امان خود، جدال میانه میدان را به نفع شاگردان کی‌روش رقم بزنند. وحید امیری و علیرضا جهانبخش نیز، دو وینگر احتمالی کارلوس کی‌روش در جناح چپ و راست میدان خواهند بود که با نفوذ های خود، ضمن ایجاد موقعیت گلزنی برای مهاجم هدف تیم ملی، با فراق بال سعی در دور زدن دفاع کناری حریف خواهند داشت.

مهاجم

بزرگترین چالش کی‌روش مربوط به این نقطه از زمین خواهد بود. با توجه به تمرینات ویژه کی‌روش برای آزمون در روز های اخیر و گریزپا بودن  این مهاجم جوان و فرصت طلب، انتظار می‌رود سردار مهاجم هدف و نوک پیکان خط حمله در ترکیب تیم باشد. آزمون این برتری را به گزینه های دیگر کی‌روش دارد که با دوندگی و عقب آمدن، بتواند عملکرد مدافعان میانی کره جنوبی را بر هم زده و نظم دفاعی حریف را آشفته کرده تا امیری و جهانبخش از شکاف ایجاد شده بهره ببرند. همچنین با هوش و فرصت طلبی بالای خود، قدر تک فرصت ها را دانسته و گل برتری ایران را به ثمر برساند.

ترکیب احتمالی ایران

ترکیب احتمالی ایران مقابل کره جنوبی از دید طرفداری

ترکیب احتمالی کره جنوبی

ترکیب احتمالی ایران مقابل کره جنوبی از دید طرفداری

این مطلب در سایت "طرفداری" منتشر شده است.

[ منبع این خبر سایت سایر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال