به چه دلیل زنان زودتر از مردان کمردرد می گیرند؟


با دیگران به اشتراک بگذارید

چرا خانم ها زودتر از آقایان کمردرد می گیرند؟

درد کمری جزو دردهایی است که افراد آشنایی خوبی با آن دارند. ولی تحقیقات نمایان کرده است که زنها زودتر از آقایان دچار این درد می شوند. بر تن کردن کفش پاشنه بند، حمل کیف سنگین و رسیدگی به امور خانه و فرزندها از عوامل اصلی ایجاد کمردرد در زنها هستند.

فاطمه حلوایی-
تصویر و عکس چرا زنها زودتر از آقایان کمردرد می گیرند؟

نتایج یک بررسی انگلیسی نمایان کرده است که زنها بسیار زودتر از آقایان با درد کمر مواجه می شوند.

در واقع زنها به طور متوسط از ۲۸ سالگی شروع به شکایت از درد کمر می کنند. به عقیده این محققان آقایان نیز چندین سال بعد، یعنی از حدود ۳۲ سالگی کمردرد را احساس می کنند.

اما چرا زنها زودتر از آقایان با این درد مواجه می شوند؟در ادامه به این پرسش پاسخ می دهیم.

مقصران عمده : کفش پاشنه بلند، کیف دستی و کارهای خانه

کمردرد، آزردگی و درد قرن عنوان گرفته است. خیلی از مردمان از این معضل شکایت دارند و بر تن کردن کفش های پاشنه بلند، برداشتن کیف دستی های سنگین و وظایف متعدد خانه داری از عوامل اصلی دردهای کمری در زنها شناخته شده اند.

به عقیده محققان، زنها به خاطر کفش هایی که بر تن میکنند، کیف هایی که جابجا میکنند و همچنین استراحت کردن در تشک هایی که به اندازه کافی از کمرشان محافظت نمی کنند دچار دردهای کمری می شوند. البته به این موارد باید کارهای خانه و رسیدگی به فرزندها را نیز افزود.

برای پیش گیری از کمردرد، باید زنها هر بیست تا سی دقیقه ای که مشغول کارهای منزل هستند دست از کار بکشند و به کمر و گردن شان استراحت دهند

بلند کردن اشیا و حمل بارهای کمابیش سنگین مانند کیف دستی، خریدهای خانه، رسیدگی به کودکان و همچنین نشستن در وضعیت بدنی نامناسب در محل کار یا استراحت کردن در وضعیت بدنی نامناسب از جمله عوامل ایجاد دردهای کمری و دردهای گردنی به حساب مییایند.

محققان انگلیسی روی دو هزار زن انگلیسی مطالعه کرده و به این نتیجه رسیدند که ۲۲ درصد آنها هر روز در ناحیه کمر و همچنین گردن خود احساس آزردگی می کنند. بدتر اینکه ۲۷ درصد این افراد به مدت ده سال دردهای کمری را به صورت دردهای تیرکشنده احساس می کنند.

به چه صورت می شود درد را تسکین و از کمر خود محافظت کرد؟

محققان چندین ترفند را برای کاهش زیانهای کمری گفته اند. به عنوان مثال وقتی که می خواهید خم شده و چیزی بلند کنید، ضروری است که زانوهای خود را به خوبی خم کنید و از کمر خم نشوید.

هر بیست تا سی دقیقه ای که مشغول کارهای بدنی و کارهای منزل هستید دست از کار بکشید و به کمر و گردن تان استراحت دهید.

در خلال نشستن با انقباض شکم و قرار دادن پاها روی زمین، کمر و پشت تان را صاف کنید. از بلند کردن اشیای سنگین نیز بپرهیزید.

از کفش های طبی با پاشنه های استاندارد (حدو دو تا چهار سانتی متر) بهره گیرید.

همچنين مي توانيد براي مشاهده مطالب مرتبط به بالای مطلب رجوع کنيد

گردآورنده: شايسته د.

انواع بیماری و درمان در بخش پیشگیری و انواع بیماری ها سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

روزگاری شد که در ميخانه خدمت می‌کنم
««« »»»
در لباس فقر کار اهل دولت می‌کنم

به چه دلیل زنان زودتر از مردان کمردرد می گیرند؟

TT / 67 — TP / 13%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال