بی بی سی فارسی «تجاوز به دختر ۱۲ ساله» را به جرایم کلینتون افزود!


با دیگران به اشتراک بگذارید

بی بی سی فارسی «تجاوز به دختر ۱۲ ساله» را به جرایم کلینتون افزود!

خبرگزاری فارس: بی‌بی‌سی فارسی «تجاوز به دختر 12 ساله» را به جرایم کلینتون اضافه کرد!

در حالی که ترامپ از پرونده تجاوز به فرزندی ۱۲ ساله سخن می‌گفت که طی آن هیلاری کلینتون وکیل شخص متجاوز بوده، بی‌بی‌سی فارسی حرف‌های ترامپ را مبنی بر تجاوز بیل کلینتون به یک دختر ۱۲ ساله ترجمه کرد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، در حالی که پرونده جرایم جنسی بیل کلینتون به خودی خود سنگین است، بی بی سی فارسی نیز با یک اشتباه در ترجمه جرمی دیگر به این جرایم اضافه کرد.

بنابراین گزارش، در جریان مناظره دوم جناب آقای دونالد ترامپ، نامزد جمهوری خواهان و هیلاری کلینتون، نامزد حزب دموکرات، آقای ترامپ در پاسخ به حملاتی که در خصوص پخش یک فایل ویدئویی از حرف های سخیف وی در خصوص بانوان به پاسداری از خود توجه کرد. وی در این دفاعیات، حین حملات تند به بیل کلینتون، همسر هیلاری و رئیس جمهور سابق ایالات متحده، به قصه ای اشاره کرد که به زمان ۲۷ سالگی زن کلینتون بازمی گشت. متن کامل مناظره به زبان انگلیسی اینجا قابل دسترسی است.

ترامپ چنین گفت:

One of the women, who is a wonderful woman, at 12 years old, was raped at 12. Her client she represented got him off, and she’s seen laughing on two separate occasions, laughing at the girl who was raped. Kathy Shelton, that young woman is here with us tonight

ترجمه این بخش از سخنان ترامپ به شرح زیر است:

«یکی از بانوان که زن شگفت انگیزی است، در سن ۱۲ سالگی، نکته تجاوز قرار گرفت. وکیل شخص متجاوز که او [هیلاری کلینتون] بود، او را نجات داد و هیلاری کلینتون در دو موقعیت جداگانه در حال خنده دیده شد، خنده به فرزندی که نکته تجاوز قرار گرفته بود. «کتی شلتون»، امشب در اینجا با ماست.»

داستان کتی شلتون از این قرار بود که در سال ۱۹۷۵ و در ۱۲ سالگی نکته تعرض یک فوت شد ۴۱ ساله به نام «توماس آلفرد تیلور» قرار گرفت. زن کلینتون که آن زمان ۲۷ سال داشت و حقوق آگاهی دار بود، وکالت تیلور را متقبل شد و کامیاب شد جرم او را از «تجاوز درجه اول» به «لمس غیرقانونی خردسال زیر ۱۴ سال» تقلیل دهد. تیلور سپس به یک سال زندان محکوم شد که تنها ۱۰ ماه آن را تحمل کرد. تیلور در سال ۱۹۹۲ فوت کرد اما زن شلتون اکنون ۵۴ ساله است.

با این حال، ترجمه بی بی سی فارسی از این مطلب چنین بود که آقای کلینتون به یک دختر ۱۲ ساله تجاوز کرده است. بی بی سی فارسی در ترجمه سخنان ترامپ که اینجا قابل دسترسی است (۱۳:۴۷ تا ۱۴:۳۷، آخرین دسترسی فارس در ساعت ۲۰ مورخ ۱۹ مهر ۹۵) گفت: «یکی از اون خانم ها که یک زن خیلی خوبی بود. ۱۲ سالش اون موقع بیشتر عدم. در سن ۱۲ سالگی نکته تجاوز بیل کلینتون قرار گرفت اما هیلاری کلینتون اجازه داد که اون تبرئه بشه و در ۲ نکته به اون دختره خنده کرد ولی اون زن الان بین ما اینجا هست.» توییتر بی بی سی فارسی (تائید شده با تیک آبی) هم این ترجمه را تائید می کند (تصویر و عکس فوق).

اشتباه بی بی سی فارسی باعث شد تا برخی رسانه های فارسی زبان داخلی هم به اشتباه افتاده و از تجاوز کلینتون به فرزندی ۱۲ ساله گزارش کنند.

— براى مشاهده مطالب مرتبط به بالای مطلب رجوع کنيد —

نگارنده : بهار ج.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

نيست بر لوح دلم جز الف قامت دوست
««« »»»
چه کنم حرف دگر ياد نداد استادم

بی بی سی فارسی «تجاوز به دختر ۱۲ ساله» را به جرایم کلینتون افزود!

TT / 82 — TP / 15%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال