تصاویر منتشره از سوی سپاه پاسداران صحت ساخت پهپاد «سیمرغ» را نشان داد


با دیگران به اشتراک بگذارید

تصاویر منتشره از سوی سپاه پاسداران صحت ساخت پهپاد «سیمرغ» را نشان داد

خبرگزاری فارس: تصاویر منتشره از سوی سپاه مدافعان صحت ساخت پهپاد «سیمرغ» را نشان داد

وبگاه انگلیسی در گزارشی نوشت: نمایش فیلم برخاستن و فرود پهپاد ایرانی به نام «سیمرغ» در فرودگاه بین‌المللی کاشان گواهی بر مهندسی معکوس موفقیت آمیز کشورمان است.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، سردار سرتیپ پاسدار «امیرعلی حاجی زاده » فرمانده نیروی هوا فضای سپاه چندی قبل پهپاد «صاعقه» را تازه ترین پهپاد رزمی کشورمان در سری« سیمرغ» اعلام کرد .

فرمانده هوا فضای سپاه با اشاره به خط تولید پهپاد بمب افکن های خانواده سیمرغ، صاعقه را تازه ترین پهپاد رزمی ایرانی، دستاورد نهراسیدن از تهدیدها آگاهی داشت و نقل کرد: «این پهپاد که در شعاع دوربرد و فواصل دوردست می تواند، چهار نقطه و هدف را با بمب های هوشمند نقطه زن با دقت نکته اصابت گذارد و سالم به محل پرواز بازگردد، تازه ترین پهپاد کشورمان است.»

فرمانده هوا فضای سپاه تصریح کرد که شهر پهپادی سپاه در مکان دیگر است.

وبگاه «جینز دیفنس» مخصوص امور ارتشی در گزارشی در این زمینه نوشت: نمایش فیلم بلند شدن و فرود پهپاد ایرانی به نام سیمرغ در فرودگاه بین المللی کاشان در ۱ اکتبر، گواهی بر مهندسی معکوس موفقیت آمیز کشورمان از پهپاد «آرکیو-۱۷۰» ایالات متحده که دسامبر سال ۲۰۱۱ به دست این کشور افتاد، بود.

بر اساس این گزارش، کشورمان برای بار اول نمونه پهپاد سیمرغ را در مه سال ۲۰۱۵ به تصویر کشید اما این نخستین بار است که این کشور پرواز این پهپاد را به نمایش قرار داده است.

این تصاویر را سپاه مدافعان انقلاب اسلامی نمایان کرده و اعلام کرده که پهپاد تهاجمی به نام سیمرغ را ساخته است.


پهپاد سیمرغ (صاعقه)

به نگاشته جینز دیفنس، پهپاد سیمرغ کشورمان در بر می داری ورودی هوای به مراتب کوچولو تر از پهپاد آرکیو -۱۷۰ است و مبین این نکته اهمیتی می دارد که سیمرغ از موتور توربوفن بهره نمی برد.

در یکی از تصاویر به نمایش درآمده در زیر یکی از ورودی های هوای این پهپاد ۴ موشک متصل بودند که البته هیچ ارابه فرودی وجود نداشت.

اخیرا ژورنال تخصصی ارتش ایالات متحده نیز نوشت: کشورمان به تازگی از پهپاد اخلال گر با قابلیت ایجاد پارازیت در سامانه های ارتباطی دشمن رونمایی کرد. علاوه بر این پهپاد، پهپادهای دیگری با قابلیت تصویربرداری و سامانه تخریب لیزر با قابلیت ایجاد آشفتگی در تصویربرداری پهپادهای دشمن نیز به نمایش درآمد.

بر اساس این گزارش،هواپیماهای بدون سرنشین (پهپاد) به یک برنامه کاری و دکترین ارتش کشورمان تبدیل شده است. کشورمان هر ماه یک پهپاد جدید یا قابلیت جدید را رو نمایی می کند. در حالی که این کشور اولین پهپاد خود را در دهه ۸۰ میلادی ساخت، تنها در شش سال نخست این دهه پهپادهای معرفی، (کامیکازاهای حمله ای،انتحاری) گوناگونی را ساخته است. کشورمان مدعی شده که اینک توانایی ناوبری پهپادهایش را با مدد سامانه موقعیت یاب یا «جی. پی.اس» ماهواره ای به دست آورده و بر این کمبود غلبه یافته است .

بر این اساس، اینک کشورمان کامیاب به ساخت پهپادی با قابلیت عملیات جنگال و پارازیت اندازی در ارتباط های دشمن و آشفتگی در آن شده است. با این که هنوز آشکار نشده که آیا واقعا کشورمان به این فن آوری رسیده یا این ادعا جز آرمان های این کشور است، با این وجود تواناییهای مهندسی و هکری کشورمان توسعه یافته هستند. حتی اگر پهپاد جدید ادعایی کشورمان به اهداف کامل نرسیده باشد، این کشور به طور محتمل به زودی به چنین توانایی ای خواهد رسید و کشورهای منطقه را تحت تاثیر ناوگان پهپادی خود قرار میدهد.

ژورنال تخصصی ارتش ایالات متحده در ادامه نوشت: به چشم مییاید تمرکز ایرانی ها بر پهپاد برنامه آن ها جهت نبردهای نامتقارن است. در حالی که کشورمان به طور فزاینده در منطقه حضور ارتشی دارد،با مدد نبردهای نیابتی یا تعلیم ارتشی قدرت خود را اعمال می کند.

در خاتمه این مطلب فرا رسیده است:با افزایش تنش و شاید چالش با عربستان سعودی یا دیگر کشورهای شورای همکاری خلیج فارس مکان تردید است که کشورمان میل و علاقه ایی به نبرد دریایی مستقیم یا ارتش اصیل داشته باشد. این کشور احتمالا به دنبال تقویت نیروی هوایی با تهیه کرد جنگنده های روسی یا چینی یا ترمیم ناوگان دریایی خود است اما تاکید و تمرکز بر انواع پهپادها مبین این است که ارتش کشورمان خود را برای چالش متفاوت و با شدت کمتر در فرا رسنده آماده می نماید. چالش که پهپادها در آن به اذیت و اذیت توجه میکنند یا به دنبال آشفتگی در عملیات سامانه های گرانقیمت اعراب همسایه در سر تا سر خلیج فارس هستند.

با تشکر از انتخاب شما

نگارش از : پريچهر ی.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

تشويش وقت پير مغان می‌دهند باز
««« »»»
اين سالکان نگر که چه با پير می‌کنند

تصاویر منتشره از سوی سپاه پاسداران صحت ساخت پهپاد «سیمرغ» را نشان داد

TT / 114 — TP / 16%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال