سیدحسن نصرالله:کشتار صنعا جهان را تکان داد/ شعار عاشورایی حزب الله در حمایت از ملت یمن


با دیگران به اشتراک بگذارید

سیدحسن نصرالله:کشتار صنعا جهان را تکان داد/ شعار عاشورایی حزب الله در حمایت از ملت یمن

دبیرکل حزب الله لبنان کشتار صنعا را « فاجعه بار و تکان دهنده » برای جهان توصیف و حین اعلام همبستگی با ملت یمن، شعار روز عاشورای حسینی را همبستگی و ابراز همدردی و حمایت از ملت مظلوم ، ارتش ، کمیته های مردمی یمن اعلام کرد.

تصویر و عکس   سیدحسن نصرالله:کشتار صنعا جهان را تکان داد/ شعار عاشورایی حزب الله در حمایت از ملت یمن

به گزارش سرزه به نقل از خبرگزاری تسنیم به نقل از العالم، سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان در سخنرانی خود به عالیت تاسوعای حسینی تصریح کرد: روز دهم محرم برای ابراز همدردی با مردمان یمن و حمایت از آنها راهپیمایی خواهیم کرد.

دبیر کل حزب الله لبنان اضافه کرد: حزب الله راهپیمایی ها و دسته جات عزاداری روز دهم محرم امسال را ابراز همدردی و حمایت از مردمان مظلوم یمن نامگذاری می کند.

سید حسن نصرالله که به عالیت شب تاسوعای حسینی سخن نقل میکرد با بیان این مطلب اضافه کرد: «سخن امشب ما در دو موضوع اما بسیار مختصر است، موضوع اول مربوط به کشتار ترسناکی است که نظام سعودی در صنعا مرتکب شد، موضوعی که به کشتار صنعا سرشناس شده است، کشتاری که جهان را تکان داد تا حتی آنانکه عادت داشتند در چنین شرایطی سکوت کنند، این بار دچار عسر و حرج شوند. در هر حال این کشتار در چارچوب جنگ متجاوزانه و وحشیانه ای است که از بیش از یک و سال نیم علیه یمن و مردمان آغاز شده است.»

دبیرکل حزب الله لبنان اضافه کرد: این حادثه نیازمند آن است تا همه ما نیز ( با مردمان یمن) ابراز همدردی کنیم و در کنار این مردمان مظلوم قرار بگیریم به همین منظور، همانگونه که در سال های قبل و به خاطر رخدادهایی مثل تجاوز به غزه، روز عاشورا را روز همدردی با اهالی و گروههای مقاومت غزه می خواندیم، امسال هم حزب الله، عنوان راهپیمایی ها و دسته جات عزاداری در روز عاشورای امسال را همدردی ، تایید(پاسداری مردمان یمن) وحمایت از مردمان مظلوم یمن می خواند، حمایت از ارتش و کمیته های مقاوم و قهرمان مردمی که در این مدت وقت طولانی در برابر جنگی که می شود به نوعی آن را جنگ دنیاای خواند، مقاومت کردند، همچنین این روز همراهی با رهبری این مردمان شجاع و قوی خواهد بود.

سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد: من از برادران و خواهرانی که در مناطق گوناگون (لبنان) پیگیر امور هستند می خواهم به این عنوان اهتمام داشته باشند .

دبیر کل حزب الله اضافه کرد: «در مهمانی امسال پرچم یمن را همراه با پرچم های عزاداری جابجا میکنیم و همانگونه که برای امام حسین(ع) و مقاومت شعار می دهیم برای این مردمان مقاوم ، مجاهد، مظلوم و بزرگوار نیز شعار خواهیم داد.»

__________________

تهیه و تدوین : پگاه د.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بر دلم گرد ستم‌هاست خدايا مپسند
««« »»»
که مکدر شود آيينه مهرآيينم

سیدحسن نصرالله:کشتار صنعا جهان را تکان داد/ شعار عاشورایی حزب الله در حمایت از ملت یمن

TT / 46 — TP / 10%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات